Eko-przyjęcie – jakie dekoracje, sztućce i talerze jednorazowe wybrać?

0
484
eko przyjęcie
Nieodłącznym elementem imprezowego klimatu są dekoracje, które można powiesić na suficie, karniszu czy ścianach | fot.: materiał partnera

Jednorazowe naczynia i dekoracje na przyjęcia to nierzadko zmora miłośników eko-życia. Czy da się współcześnie zorganizować imprezę w stylu eko, jednocześnie unikając stosu naczyń do zmywania (co zresztą wcale zbytnio ekologiczne nie jest)? Jakie dekoracje nie zanieczyszczają środowiska i nadadzą się do ponownego wykorzystania lub przetworzenia?

Duże papierowe dekoracje zamiast balonów

Nieodłącznym elementem imprezowego klimatu są dekoracje, które można powiesić na suficie, karniszu czy ścianach. Jednak balony (wykonane z gumy lub innych sztucznych tworzyw) na pewno nie są eko… Co wykorzystać zamiast nich?

  • Lampiony papierowe. Występują w różnych formach, zarówno w kształcie kuli, jak i bardziej wyszukanych – owoców czy bałwanów. Ponieważ mają wnętrza wzmocnione stelażem, można do nich włożyć naturalną lub LEDową świeczkę. Papierowe lampiony można także spotkać w postaci osłonek na świece, które stawia się np. na stole.
  • Pompony z bibuły. Leciutkie jak chmurka, bajecznie kolorowe, wyglądające jak ogromne kwiaty – takie papierowe pompony to idealna dekoracja na eko-przyjęcie!
  • Papierowe girlandy. Powiesisz je wszędzie – na suficie, na framudze drzwi, na oknach. Jeśli dobierzesz do ich jeszcze pasujące lampiony, eko-dekoracja całego pomieszczenia naprawdę zachwyci gości.
  • Dekoracyjne rozety z papieru. Kolejna piękna, duża ozdoba do zawieszenia. Może być tradycyjnie okrągła, bajecznie kolorowa albo w kształcie gwiazdy.

Jeśli ozdobisz miejsce imprezy takimi dekoracjami, nikt z gości nie odczuje braku balonów!

Czy ekologiczna zastawa stołowa może być jednorazowa? Tak!

Jednorazowe kubki, talerzyki, sztućce i słomki kojarzą Ci się z masą plastiku? Zmień to! O papierowych talerzykach czy tackach na pewno słyszałeś i już nie raz z nich korzystałeś. To samo jak z  papierowych kubków czy kieliszków. Jedną z ich największych zalet (obok ekologiczności) jest ogromna różnorodność wzorów i kolorów, w których występują – na papierze można przecież nadrukować wszystko! Bez problemu zakupisz cały zestaw z jednym wzorem: talerze, kubki, a do tego śliczne papierowe serwetki.

Słomki papierowe do napojów to nowość, do której wiele osób wciąż się przyzwyczaja (wiemy, że przez lata plastikowe słomki królowały na wszystkich, letnich przyjęciach). Niemniej warto się na nie zdecydować, jeśli chcesz zorganizować prawdziwe eko-przyjęcie. Poza tym takie słomki z papieru, np. w pastelowych odcieniach, są dodatkowym elementem dekoracyjnym garden party czy baby shower!

Kolejny punkt na liście ekologicznej zastawy stołowej to drewniane sztućce. Żadne eko-przyjęcie w plenerze się bez nich nie obejdzie. A papierowy obrus będzie wspaniałym uzupełnieniem wystroju.

Inne eko-dekoracje – winietki, konfetti, pikery i czapeczki imprezowe

Imprezowy klimat zbudują też inne ozdoby w stylu eko. Drewniane winietki z tabliczką kredową to dekoracja, którą wykorzystasz wielokrotnie. Po skończonym przyjęciu wystarczy przechować je w pudełku i postawić na stole na następnej imprezie!

To samo zrobisz z drewnianym konfetti. Doskonale nadaje się na ozdobę stołu – rozsyp je pomiędzy nakryciami albo półmiskami z przekąskami tak jak tradycyjne konfetti. Możesz także wsypać je do szklanych naczyń, w które włożysz np. sztuczne kwiaty, szaszłyki na długich wykałaczkach albo papierowe toppery (swoją drogą topperami można też ozdobić muffinki, koreczki i słone przekąski). Po imprezie po prostu zbierz je ze stołów i schowaj na następny raz.

A co powiesz na papierowe czapeczki imprezowe albo imprezowe papierowe kotyliony? Rozdaj je wszystkim gościom, a wszystkim od razu udzieli się radosny nastrój eko-przyjęcia. Miłego świętowania w stylu eko z https://mojeparty.pl/!

Materiał partnera zewnętrznego