Czy warto kupić kokon niemowlęcy? Wyprawka dla noworodka

0
3981
młoda rodzina z noworodkiem
Czy warto wpisać kokon na listę wyprawki dla noworodka? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każdy rodzic planujący wyprawkę dla swojego dziecka chce, aby znalazły się w niej wszystkie niezbędne rzeczy, które nie tylko ułatwią opiekę nad maluszkiem, ale również pomogą w jego adaptacji po drugiej stronie maminego brzuszka. Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się kokony niemowlęce, które już znalazły wielu zwolenników ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Czy warto wpisać kokon na listę wyprawki dla noworodka?

Czym jest kokon niemowlęcy?

Występuje on pod wieloma nazwami: gniazdko dla niemowlaka, otulacz czy też właśnie kokon niemowlęcy – w praktyce oznacza produkt, który ma bardzo wiele zastosowań dla dzieci zarówno w wieku niemowlęcym, jak i późniejszym. Niemal wszyscy rodzice, którzy zdecydowali się na zakup kokonu, używają go już w pierwszych dniach po narodzinach dziecka. Jest to bowiem produkt wielofunkcyjny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Najpopularniejszym jego przeznaczeniem jest zabezpieczenie łóżeczka – maluszek może spokojnie odpoczywać w kokonie, który stanowi niejako wkładkę do łóżeczka dziecięcego. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, że dzidziuś włoży rączkę czy nóżkę pomiędzy szczebelki. Otulacze doskonale pasują także do kołysek, które często towarzyszą najmłodszym, a także do koszów Mojżesza, które w ostatnim czasie również zdobyły popularność.

Bezpieczeństwo i wygoda

Wiele rodziców, z różnych powodów, praktykuje spanie z dzieckiem w jednym łóżku. Czasami jest to po prostu wygodne, gdy maluszek często budzi się w nocy. Inni zaś są zwolennikami rodzicielstwa bliskości, które zakłada wspólne spanie z dzieckiem. Zawsze pozostaje jednak obawa o to, aby nie przygnieść maluszka w głębokim śnie. Z pomocą przychodzi otulacz, na którym spokojnie można ułożyć dziecko w łóżku rodziców. Brzegi kokonu stanowią doskonałą barierę ochronną, dzięki której dzidziuś jest bezpieczny.

W dzień natomiast maluch może spokojnie wypoczywać na kanapie, ułożony w swoim kokonie. Otulacze wykonane są z materiałów miłych w dotyku, dlatego też dzieci bardzo lubią na nich leżeć. Dają uczucie ciepła, które maluszki wręcz kochają. Rodzicom natomiast dają pewność, że dziecko jest w otulaczu bezpieczne i może wypoczywać. Warto więc zakupić kokon niemowlęcy – opinie rodziców odnośnie do tego elementu wyprawki potwierdzają, że jest on niezbędny w kontekście bezpieczeństwa i wygody maluszków. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie zostawiać dziecka samego na sofie, nawet gdy leży w kokonie.

Kokon niemowlęcy – jaki najlepszy?

Zastanawiając się, jaki kokon niemowlęcy będzie najlepszy, miej na uwadze fakt, że posłuży on także starszym dzieciom. Niemowlak może się w nim bawić, leżeć na podłodze, uczyć się leżenia na brzuszku, a także podziwiać świat w trakcie rodzinnego pikniku w ciepły dzień. Ze względu na to, że nie będzie on tylko elementem ozdobnym, ale będzie miał styczność z wieloma powierzchniami, dobrze wybrać kokon niemowlęcy, który będzie można w łatwy i szybki sposób wyprać i wysuszyć.

Powinien być on także miękki i przyjemny w dotyku tak, aby dziecku było w nim wygodnie. Dodatkowo warto wybierać modele, które będą pasować do całości dziecięcej wyprawki czy pokoju dziecięcego. Decydując się na zakup otulacza warto odwiedzić stronę https://elfique.pl/na której znajdziesz wiele pięknych modeli zaprojektowanych właśnie z myślą o najmłodszych. Dostępne tam kokony w różnych wzorach i kolorach sprawią, że nawet najbardziej wymagające rodzice znajdą idealny otulacz dla swojej pociechy. Szeroka gama kolorystyczna pozwoli na dopasowanie kokonu zarówno do chłopca, jak i do dziewczynki.

Kompletując niezbędne rzeczy dla swojego maluszka, warto zakupić kokon niemowlęcy – zestaw wyprawkowy nie będzie bez niego pełny. W kontekście kokonu niemowlęcego należy zdać się na opinie rodziców, którzy bardzo chwalą ten produkt ze względu na jego wielofunkcyjność. Fakt, że nie trzeba rozstawać się z kokonem, gdy tylko maluszek zacznie być mobilniejszy, sprawia, że jest to zakup na dłuższy czas, a więc są to dobrze zainwestowane pieniądze.


Materiał partnera zewnętrznego