Co oprócz mleka? Bezpieczne napoje dla niemowląt

0
1378
Napoje dla dzieci
Warto wybierać napoje, które zawierają naturalne i ekologiczne komponenty. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ewentualność włączenia do codziennej diety dziecka napojów pojawia się zazwyczaj podczas rozszerzania jadłospisu malucha – czyli w około szóstym miesiącu jego życia. Niektórzy rodzice decydują się jednak na wcześniejsze podawanie produktów nawadniających, co jest szczególnie zalecane w przypadku niemowląt, karmionych mlekiem modyfikowanym. Jakie napoje można podawać małym dzieciom? Które z nich są rekomendowane i bezpieczne oraz na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Naturalna, ekologiczna herbatka dla niemowlaków

Jedną z alternatyw, doskonale sprawdzającą się w roli pierwszego napoju dla malucha, jest herbatka. W sklepach z asortymentem i żywnością dla dzieci dostępne są jej rozmaite odmiany – w formie granulatu, jak również saszetek do zaparzania. Ich smaki są delikatne i przyjazne dla najmłodszych, gdyż najczęściej są to herbatki, bazujące na wyciągach ziołowych lub owocowych. Chcąc podać taki napój swojemu dziecku, warto zwrócić uwagę na jakość składników, zawartych w produkcie. Nie bez znaczenia jest również producent. Wśród polecanych i często stosowanych przez rodziców jest herbatka Hipp oraz Babydream. Marki te cieszą się bowiem dobrą reputacją, zawierają ekologiczne i bezpieczne składniki, a ich smak zachęca dzieci do picia.

Soki dla najmłodszych – skoncentrowane witaminy w pysznej formie

Kolejną propozycją, dedykowaną małym dzieciom są soki. W działach dziecięcych sklepów internetowych odnaleźć można mnóstwo kombinacji smakowych, a przeznaczone dla niemowlaków produkty zawierają sporo różnego rodzaju witamin. Bazują one bowiem na owocach i warzywach z ekologicznych upraw, jak również są weryfikowane pod względem jakości. Sok jabłkowy jest dobrą propozycją dla dzieci, które mają problemy z zaparciami – skutecznie ułatwia wypróżnianie. Sok bananowy lub marchewkowy sprawdzi się w roli lekkiego deseru lub przekąski, zaspokajającej zapotrzebowanie na jedną z codziennych porcji owoców lub warzyw. Soki dla dzieci są drogocennym źródłem witamin i nie zawierają w swoim składzie cukru, co decyduje o ich walorach zdrowotnych i odżywczych.

Woda źródlana dla dzieci – doskonała w upalne dni

Letnie upały generują ryzyko odwodnienia dziecka, dlatego zalecane jest podawanie mu wody źródlanej w niewielkich ilościach, lecz często. Powinna być ona pita małymi łykami, w regularnych odstępach czasu. Niezaprzeczalną zaletą wody źródlanej jest jej naturalność, a także neutralny smak oraz wysoka skuteczność nawadniania organizmu. Jest zatem doskonała w roli napoju dla dzieci, zwłaszcza w okresie upałów.

Wobec tak szerokiego wyboru napojów, produkowanych z myślą o najmłodszych, rodzice mogą zbilansować ich codzienny jadłospis, który odpowie na indywidualne zapotrzebowanie malucha oraz jego preferencje smakowe. Warto wybierać napoje, które zawierają naturalne i ekologiczne komponenty oraz pochodzą od znanych producentów.


Materiał partnera zewnętrznego