Plany na 2018 rok? Inwestycja w samego siebie poprzez naukę języków!

0
2305
Dream Big
Nic nie da ci większej satysfakcji, jak świadomość, że podołało się nowym wyzwaniom | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W momencie, kiedy mówi się o inwestowaniu, to na myśl w pierwszej kolejności przychodzą inwestycje związane z finansami.  Zbliżający się początek Nowego Roku to czas, kiedy zaczyna się myśleć o innego rodzaju inwestycjach. Inwestycja w siebie przynosi największe profity. Opłacalność inwestycji w swoje umiejętności w głównej mierze będzie zależeć od tego, w jaki sposób podejdziesz do tego zadania.  W dzisiejszych czasach coraz szersze grono osób nie wyobraża sobie życia bez tego, aby nie inwestować rozwój osobisty. Inwestowanie we własny rozwój podnosi, jakość życia i sprawia, że jest ono w wielu obszarach dużo łatwiejsze.

Może na początek zastanów się, dlaczego warto inwestować w siebie i jakie realne korzyści będziesz mieć z tego tytułu:

 1. Nic nie da ci większej satysfakcji, jak świadomość, że podołało się nowym wyzwaniom
 2. Jest jedna z fundamentalnych potrzeb każdego człowieka
 3. Będziesz mieć świadomość, że bierzesz swoje życie we własne ręce, da ci poczucie bezpieczeństwa i świadomość kontroli nad swoim życiem.
 4. Możliwość wyższych zarobków oraz większe szanse na rynku pracy.

Kiedy najlepiej jest zacząć inwestować w siebie? Na inwestycje w siebie, dobry jest każdy czas. Zwłaszcza jednak początek nowego roku – to czas, kiedy robimy postanowienia, snujemy plany i wyznaczamy sobie nowe cele. Wraz z nowym rokiem zamykamy „stare rozdziały” i nabieramy motywacji do podejmowania nowych wyzwań. Ważne jest aby tych postanowień się trzymać i je realizować, a nie kończyć tylko na planowaniu. Pamiętajmy, że tak naprawdę na inwestowanie w umiejętności zawsze jest dobry czas. Na pewno nie powinno się z tym zwlekać lub odkładać na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Learning another language
Jeśli od jakiegoś czasu myślisz o podjęciu kursu języka angielskiego Nowy Rok jest dobrym momentem na realizację tego planu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chcesz dowiedzieć się, jakie są najlepsze sposoby na inwestycje w siebie?

Nawet, kiedy masz niewiele czasu, możesz zadbać o swój rozwój. Na pewno znajdziesz choćby kwadrans w ciągu dnia na to, aby poszerzyć swoją wiedzę. Spośród głównych sposobów umożliwiających rozwój osobisty można wymienić takie jak:

 • Podjęcie studiów na wyższych Uczelniach. Nauka w tym wypadku nie może być traktowana, jako jeden z elementów umożliwiających zdobycie dyplomu. Tylko studiowanie dla samego, wynikające z prawdziwej chęci zdobycia wiedzy pozwala się rozwijać.
 • Kursy językowe. Umiejętności językowe są w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej cenionych kompetencji. Na naukę nigdy nie jest za późno. Jeśli od jakiegoś czasu myślisz o podjęciu kursu języka angielskiego Nowy Rok jest dobrym momentem na realizację tego planu. Jeśli twoja znajomość angielskiego jest umiarkowanie dobra, lub zaawansowana, możesz podnieść swoje kwalifikację poprzez inwestycję w takie zajęcia jak business English. Co daje tego rodzaju kurs? Podczas jego trwania nauczysz się między innymi tego, jak skutecznie komunikować się w środowisku biznesowym, poszerzysz zasób słownictwa, będziesz potrafił porozumiewać się swobodnie, używając biznesowej terminologii. Business English na Malcie z Maltalingua jest przeznaczony dla zmotywowanych uczestników, którzy mają umiarkowaną i biegłą znajomość języka angielskiego. Tematyka kursów jest zróżnicowana i może być dostosowana do określonej branży zawodowej. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, maksymalnie ośmioosobowych. Do wyboru masz standardowy kurs angielskiego biznesowego oraz kurs intensywny i indywidualne lekcje języka angielskiego biznesowego. Lekcje indywidualne można łączyć z kursami grupowymi. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, w tym języka angielskiego biznesowego niesie za sobą szereg korzyści. Dodatkowym plusem nauki języka obcego jest rozwój dodatkowych umiejętności, który następuje niejako przy okazji. Jest to zdolność do szybkiego kojarzenia i rozwiązywania problemów.
 • Rozwijanie zainteresowań, pasji, to kolejny sposób na inwestycje w siebie. Można powiedzieć również, że tego rodzaju inwestycja jest najlepszym pomysłem na to, aby poprawić swoje samopoczucie. Nic nie sprawia większej przyjemności, jak zajęcia, które dają wewnętrzną satysfakcję.

Inwestowanie w siebie może odbywać się na różnych poziomach i dotyczyć zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Wspólnym mianownikiem inwestycji w siebie jest chęć poprawy, jakości swojego życia. Nauki i poznawanie nowych rzeczy umożliwia rozwój osobisty, bez tego będziesz skazany na stagnację. Każdy ma określony typ osobowości i w związku z tym jest mniej lub bardziej kreatywny i chętny do zmian pozwalających się rozwijać. Wszystko, co prowadzi do rozwoju osobistego, ma wpływ na poprawę, jakości życia.

W tym, aby skutecznie zabrać się za nowe inwestycje, pomogą nowe pomysły. Powstają one w wyniku takich działań jak:

 • Praca indywidualna
 • Praca zespołowa
 • Presja czasu
 • Kursy i szkolenia
Praca zespołowa
Dla każdego, co innego będzie tak zwanym napędem do działania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dla każdego, co innego będzie tak zwanym napędem do działania. Planując poczynania w tym kierunku i mając przed sobą całe długie dwanaście miesięcy, warto już od samego początku usystematyzować ich zakres od takich, na których chcesz najbardziej się skupić. Może warto, abyś zrobił listę inwestycji, które zrealizujesz w Nowym Roku? Inwestowanie w siebie nie wiąże się z żadnymi stratami. Niezależnie od tego, jaki kierunek rozwoju wybierzesz to realizacja będzie wiązała się tylko z korzyściami. Końcówka roku to idealny czas na podsumowania, ale także na plany. Stworzenie własnego harmonogramu będzie pomocne w pracy nad sobą i pozwoli na szybsze osiągnięcie sukcesu.

Planując inwestycje w siebie, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

 1. Zapisz swoje cele. To, co jest zapisane, bardziej się utrwala i przez to staje się bardziej realne do zrealizowania. Cele zapisuj w czasie teraźniejszym w pierwszej osobie, staną się one przez to jeszcze bardziej osobiste.
 2. Jeśli Twoje plany na inwestycje w siebie są złożone, to podziel je na mniejsze cele.
 3. Zaplanuj realny termin, w którym zaczniesz realizować swoje zamierzenia.

Myślenie o inwestycjach w siebie w Nowym Roku zacznij od określenia swojego celu. Pamiętaj o tym, aby miał on pozytywny wydźwięk, był w granicach Twoich możliwości. Postaraj się określić to, co chcesz zrobić jak najbardziej szczegółowo. Pomyśl o tym, jakie posiadasz zasoby do realizacji swoich planów.

Nauka języków obcych niesie za sobą wiele zalet. Są to nie tylko korzyści zawodowe, ale również możliwość swobodnego podróżowania, komunikowania się z osobami z całego świata, większy dostęp do informacji oraz lepsze zrozumienie kultury innych krajów. Znajomość języka obcego poszerza horyzonty w praktycznie każdej dziedzinie życia. Najlepsze efekty osiągniemy poprzez kontakt z żywym językiem – rozmowy z native speakerami oraz wyjazdy na kursy językowe za granicą. W 2017 roku najpopularniejszą destynacją były Malta, Anglia i USA. Malta zawdzięcza swoją popularność głównie pogodzie, cenom i połączeniu nauki z typowym wypoczynkiem. Na Malcie popularna szkoła języka angielskiego to np. – Maltalingua. Szkoła została wyróżniona prestiżowym certyfikatem doskonałości edukacji angielskiego EAQUALS (otrzymała 8 z 12 punktów, co czyni ją jedną z najlepszych szkół akredytowanych na wyspie)

Dlaczego akurat Maltalingua?

 • Brak opłat za rezerwację
 • Wysoka jakość nauczania (certyfikat EAQUALS)
 • Odkryty basen
 • Kawiarnia i taras na dachu
 • Doskonała lokalizacja
Akredytacja eaquals
Szkoła została wyróżniona prestiżowym certyfikatem doskonałości edukacji angielskiego EAQUALS (otrzymała 8 z 12 punktów, co czyni ją jedną z najlepszych szkół akredytowanych na wyspie). | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dlaczego Malta?

 • Angielski językiem urzędowym (każdy mówi w tym języku)
 • Bezpieczny kraj (niski wskaźnik przestępczości w porównaniu np. z US czy Anglią)
 • Wieloletni członek EU
 • 164 lat brytyjskiej kolonii
 • Atrakcyjne ceny, bezpośrednie loty z Polski
 • Wspaniała lokalizacja na słonecznej wyspie

Jeśli zależy Ci na własnym dobrym samopoczuciu, to tylko inwestowanie w siebie zapewni takie przez kolejne dwanaście miesięcy. Nadchodzi Nowy Rok i styczeń, który jest jednym z najbardziej optymistycznych miesięcy w roku, bo to miesiąc, w którym wszystko wydaje się możliwe. W zasadzie tylko od Ciebie zależy jak przeżyjesz kolejny rok i czy zrealizujesz swoje plany. Nieustanna praca nad sobą i stawianie sobie nowych wyzwań daje większą pewność siebie, poczucie niezależności i wewnętrznej satysfakcji.

Dlatego niezależnie od tego, jaki rodzaj inwestycji w siebie wybrałeś na nadchodzący rok, możesz spodziewać się tego, że przyniosą one jedynie pozytywny skutek.


Materiał partnera zewnętrznego