Dlaczego pozycjonowanie strony internetowej jest tak ważne? Porady dla początkujących

0
964
dziewczyna rozmyślająca nad SEO
Dobra pozycja w wyszukiwarkach jest kwestią kluczową, jeśli chcemy być widoczni i pragniemy dotrzeć do określonej grupy odbiorców | fot.: stock.adobe.com

Pozycjonowanie strony internetowej jest istotnym aspektem w wirtualnej rzeczywistości. Posiadanie dobrze pozycjonowanej witryny przyciąga do niej więcej osób, zapewnia lepszą widoczność w stosunku do konkurencji i zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania nowych odbiorców. Każdy właściciel strony, szukający sposobów na poprawę pozycjonowania swojej witryny w sieci, powinien inwestować w działania optymalizujące SEO stron.

Znaczenie pozycjonowania w sieci

SEO to skrót od angielskiego wyrażenia „Search Engine Optimization”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza optymalizację stron internetowych dla wyszukiwarek. Ta technika pozwala wyszukiwarkom takim jak np. Google sklasyfikować daną witrynę jako ważne źródło treści na dany temat. Gdy ktoś szuka określonych informacji, celem tego narzędzia jest spowodowanie, aby najbardziej trafne strony pojawiały się wśród wyników wyszukiwania. Podczas wyszukiwania, każda strona pojawia się na danej pozycji. Zwykle użytkownicy Internetu sprawdzają tylko wyniki wyświetlane na pierwszej stronie wyszukiwarki. Ponadto znaczna większość wszystkich kliknięć jest generowana przez witryny znajdujące się między pierwszą a trzecią pozycją. Można powiedzieć, że jest to główny powód, dla którego pozycjonowanie twojej strony jest tak istotne. W przeciwnym razie Twoja strona pojawi się na niższych pozycjach, a zatem będzie widoczna dla mniejszej liczby osób.

Lepsza widoczność w wyszukiwarkach to więcej wizyt na twojej stronie

Zrozummy, jak działają Google i inne wyszukiwarki internetowe. Wyszukiwarki biorą pod uwagę strukturę stron, to czy jest dobrze zaprogramowana, ze zwięzłym kodem, obrazami we właściwym rozmiarze i bez zepsutych linków. Następnie sprawdzają, jak silna jest relacja wyszukiwanych słów do strony, analizując adres, tytuł i częstotliwość słów znajdujących się w treści. Są jeszcze inne czynniki, takie jak czas działania strony i rozmiar strony, które razem tworzą autorytet i niezawodność witryny internetowej dla Google. Dzięki pozycjonowaniu SEO, strona może zyskać lepszą widoczność i dotrzeć do większej liczby potencjalnych odbiorców.

Gdy użytkownik internetu szuka informacji związanych z danymi słowami kluczowymi, Google wyświetli najpierw najtrafniejsze wyniki. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać najważniejsze słowa kluczowe i używać ich w tytułach, adresach URL, opisach i oczywiście w treści. Lepsze pozycjonowanie jest bezpośrednio powiązane z widocznością Twojej strony. Pojawiając się na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce, witryna może liczyć na więcej odwiedzin. Jak można poprawić pozycjonowanie strony? Przede wszystkim poznaj swoich odbiorców. To powinien być jeden z pierwszych i najważniejszych kroków. Musisz wiedzieć, kto tworzy twoją grupą docelową, znać stosowany przez nią sposób wyszukiwania treści i terminy używane podczas przeszukiwania sieci. Aby dowiedzieć się, jak internauci wyszukują interesujące ich informacje, można użyć narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych, takich jak np. KWFinder, Google AdWords Keyword Planer czy Google Suggest. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy używasz terminów, które sami użytkownicy umieszczają w wyszukiwarkach, gdy chcą znaleźć określone informacje. Szybka analiza narzędzi pomoże ci wybrać najważniejsze wyrazy. Pamiętaj, że słowa kluczowe w SEO są kluczem do sukcesu…

Dobra pozycja w wyszukiwarkach jest kwestią kluczową, jeśli chcemy być widoczni i pragniemy dotrzeć do określonej grupy odbiorców. Ponieważ internauci szukają tego, czego potrzebują, i klikają tylko w to, co ich interesuje, niezwykle ważne jest, aby Twoja witryna była dobrze ustawiona na stronach wyszukiwania.

DGŁ