Wkrótce premiera 2 sezonu serialu „Pakt”

0
2672
Pakt - sezon 2
Pakt - sezon 2 | fot.-Piotr Litwic

Drugi sezon Paktu to oparty na autorskim scenariuszu reprezentant rzadko spotykanego w kinie polskim gatunku, jakim jest political fiction. Sześcioodcinkowy thriller, który został osadzony w śląskich realiach, pokazuje uniwersalne mechanizmy władzy i po raz kolejny udowadnia, że nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Głównym bohaterem drugiego sezonu serialu HBO Pakt jest dziennikarz śledczy Piotr Grodecki (Marcin Dorociński), który tym razem staje przed wyjątkowo trudnym zadaniem – konfrontacją ideałów i dziennikarskiej misji z prywatnym szczęściem. Piotr wpada na trop powiązań na najwyższych szczeblach władzy i starając się dotrzeć do prawdy, odkrywa, że początkowe założenia nie mają nic wspólnego z prawdą.

Pakt 2 odc.2 HBO
Pakt 2 odc.2 HBO | fot.: Piotr Książek

Nowa praca, nowe życie, nowa kobieta, nowe otwarcie i machina rusza – mówi Marcin Dorociński. Dużo się dzieje, duże jest też pole do popisu dla widza, by rozwikłać zagadkę, kto może za całą aferą – o której opowiadamy w serialu – stać. Czy to, co już wiemy, co wydaje nam się prawdziwe, jest rzeczywiście prawdziwe. Opowiadamy na pewno o tym, co dotyczy Polski, naszego społeczeństwa, aktualnych problemów, ale ma też o wiele szerszy, uniwersalny charakter.

Pakt - sezon 2
Pakt – sezon 2 | fot.: Piotr Litwic

Jedną z głównych ról w drugim sezonie zagrała Magdalena Popławska, która wcieliła się w postać Anny Wagner – ambitnej prezydentki Bytomia. To młoda polityczka, której bliższe są ideały niż wyrachowana kalkulacja. Anna jest kobietą z misją, która wierzy, że zmiana na lepsze jest możliwa i która dla wyższych celów jest gotowa poświęcić swoje osobiste szczęście.

Pakt - sezon 2
Pakt – sezon 2 | fot.: Piotr Litwic

Oprócz Magdaleny Popławskiej i Marcina Dorocińskiego na ekranie pojawi się także plejada doborowych aktorów. Kinga Preis wciela się w Pakcie w postać charyzmatycznej redaktorki naczelnej Tygodnika i wymagającej szefowej Piotra Grodeckiego. Łukasz Simlat pojawia się w roli Sebastiana Malika, partnera w firmie konsultingowej. Świat dużego biznesu reprezentują Borys Szyc, który gra Łukasza Seidlera, właściciela Tygodnika oraz Zbigniew Zamachowski wcielający się w rolę Hanusa – śląskiego biznesmena. W drugim sezonie powracają Witold Dębicki jako Andrzej, redakcyjny kolega Piotra Grodeckiego, oraz Adam Woronowicz jako Skalski, który powraca do polityki.

Drugi sezon serialu Pakt dzieje się nie tylko w Warszawie, ale również na Śląsku. Zdjęcia były kręcone m.in. w Rudzie Śląskiej, Katowicach i Zabrzu.

Premiera Paktu odbędzie się 20 listopada w HBO, w HBO GO pierwszy odcinek zostanie odkodowany.


Octarine

Na podstawie materiałów prasowych