The Alienist – znamy datę premiery

0
1838
Wszystkie 10 odcinków perwszego sezonu oglądać będzie można w serwisie Netflix na całym świecie poza USA i Francją | fot.: Netflix

Netflix ogłosił właśnie, że The Alienist, jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku z udziałem Daniela Brühla, Dakoty Fanning i Luke’a Evansa, będzie dostępny w serwisie 19 kwietnia!

Wszystkie 10 odcinków perwszego sezonu oglądać będzie można w serwisie Netflix na całym świecie poza USA i Francją.

The Alienist, bezkompromisowy thriller psychologiczny osadzony w realiach tzw. pozłacanego wieku w Nowym Jorku, opowiada historię Laszlo Kreizlera (Daniel Brühl- Bękarty wojny, Wyścig, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów), genialnego i maniakalnego „alienisty”, praktyka nowej kontrowersyjnej metody leczenia chorób psychicznych, który jako jedyny jest w stanie dopaść sprawcę makabrycznych morderstw młodych chłopców.

Oparty na nagradzanej powieści Caleba Carra, ze zjawiskowymi kreacjami Luke’a Evansa (Dziewczyna z pociągu) i Dakoty Fanning (Amerykańska sielanka), The Alienist, to trzymająca w napięciu zagadka kryminalna i wyjątkowa historia narodzin najpotężniejszego miasta na świecie, które za wszelką cenę chce ukryć swoje mroczne sekrety.

W The Alienist Luke Evans wciela się w postać Johna Moore’a – ilustratora jednego z nowojorskich dzienników. Dakota Fanning gra rolę Sary Howard – ambitnej sekretarki, zdeterminowanej, aby zostać pierwszą w historii miasta kobietą – detektyw policji. W serialu występują także Brian Geraghty (The Hurt Locker. W pułapce wojny), Douglas Smith (Sama przeciw wszystkim), Matthew Shear (Mistress America), Matt Lintz (Piksele), Robert Ray Wisdom (Prawo ulicy) oraz Q’orianka Kilcher (Podróż do Nowej Ziemi).

Zdjęcia zrealizowano w Budapeszcie. Serial powstał we współpracy z Paramount Television oraz Turner’s Studio T. Reżyserem i producentem wykonawczym jest nominowany do nagrody BAFTA Jakob Verbruggen (Czarne lustro). Za produkcję odpowiadają również laureat Oscara Eric Roth (Forrest Gump), nominowany do Oscara Hossein Amini (Drive), E. Max Frye (Foxcatcher), Steve Golin i Rosalie Swedlin z Anonymous Content, Chris Symes oraz Cary Fukunaga (Detektyw).


Materiał partnera zewnętrznego