Książki jako inspiracja do podróży

0
1344
dziewczyna na dachu samochodu filmująca krajobrazy
Dzięki tym trzem wskazówkom obierzesz właściwy kierunek, a także upewnisz się, że literatura podróżnicza jest dla każdego | fot.: stock.adobe.com

Chcesz zacząć swoją przygodę z podróżowaniem, ale nie wiesz od czego zacząć? A może już zacząłeś i szukasz nowych miejsc do odwiedzenia? Marzysz o idealnej podróży i chcesz być świetnie przygotowany? Bez względu na to jak długo i często podróżujesz poniższe propozycję książek zainspirują cię do snucia planów wyjazdowych. Dzięki tym trzem wskazówkom obierzesz właściwy kierunek, a także upewnisz się, że literatura podróżnicza jest dla każdego.

Ważne jest podążanie swoją drogą

Czasami ciężko jest podjąć decyzję o podróży, zostawić wszystko i po prostu spełniać marzenia. Boimy się pójść w nieznane, wolimy pozostać w bezpiecznej strefie komfortu. Bardzo pomocna jest wtedy książka Tomasza Michniewicza pt. Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie. Jest idealnym przykładem na to, że warto zrobić w życiu coś innego niż tylko chodzenie do pracy i pozostanie w szarej rzeczywistości. Pokazuje jak ważne jest spełnianie marzeń i jak wiele sprawia satysfakcji. Motywuje do odnalezienia własnej drogi. Opisuje historie ludzi, z którymi możemy się utożsamić, a tym samym ułatwia podjęcie decyzji o podróży.

Oszczędzanie podstawą dobrej podróży

Ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy jak tanio można podróżować. Nie zawsze wyjazd musi oznaczać kilka miesięcy oszczędzania. Czasem może być zupełnie spontaniczny, ale to nie oznacza, że drogi i nieprzemyślany. Bardzo łatwo można obniżyć koszty podróży poprzez okazyjny zakup biletów lotniczych, które mogą nas kosztować dosłownie parę groszy. Książka Dawida Dutka pt. Biblia taniego latania już w pierwszych rozdziałach uczy jak działają linie lotnicze, kiedy najlepiej rezerwować bilety i jak ominąć niektóre obowiązujące zasady. Po przeczytaniu tej pozycji zakup biletu bez prowizji czy z dodatkowymi zniżkami nie będzie sprawiał żadnego problemu. Jest to obowiązkowa pozycja każdego podróżnika. Pokazuje, że podróżowanie jest dostępne dla wszystkich, niezależnie od ilości dostępnych pieniędzy.

Odsuń od siebie strach

Podstawowym błędem każdego początkującego i bardziej zaawansowanego podróżnika jest strach przed nieznanym. Bardzo często podróże po Azji wydają się być wyzwaniem. Boimy się zetknięcia naszego świata z zupełnie innym. Zdecydowanie większość ludzi wybiera europejskie miejsca na wypoczynek. To oznacza, że nie przeczytali książki Krzysztofa Samborskiego pt. Zjadłem Marco Polo. Autor idealnie oddaje w swoim dziele piękno tych miast. Wyznacza nowe kierunki do podróżowania. Pokazuje jak w prosty sposób zaplanować podróż. Uczy jak bezpiecznie przetrwać wyjazd i jak poradzić sobie z ewentualnymi niedogodnościami. Przedstawia nam obraz (do tej pory groźnej i nieznanej) Azji i zachęca do odwiedzenia przynajmniej klika miast.

Książki podróżnicze dodają motywacji do poznawania świata, kultury, nowego języka i ludzi. Uczą nas krok po kroku jak w bezpieczny i tani sposób podróżowywać. Zachęcają do odwiedzenia dotąd nieznanych miejsc oraz do spełniania marzeń. Pokazują, że podróże są dla każdego, bez względu na wiek i status społeczny.


PPA