Matrix 4, 2 sezon Wiedźmina, nowe odcinki The Walking Dead – co wiadomo o nadchodzących premierach?

0
858
Matrix 4
W nowej obsadzie nie zabrakło nazwisk znanych z pierwszych części "Matrixa". Oprócz Keane'u Reevesa pojawi się Carrie-Anne Moss| fot.: stock.adobe.com

Czas zimowy z pewnością zachęca do oglądania nowości. Ciemne i długie wieczory będzie można spędzić z nowymi filmami i serialami. Wielkim wydarzeniem filmowym w kinach będzie nowy „Matrix” zapowiedzenia na grudzień. Dla fanów domowego oglądania zachęcająco brzmią nowe sezony „Wiedźmina” i „The Walking Dead”. Czego spodziewać się po najnowszych premierach w kinach i platformach streamingowych? 

Matrix 4 

Czwarta część „Matrixa” będzie miała premierę w polskich kinach 17 grudnia 2021 roku. W kinach puszczany jest już zwiastun nowego dzieła sióstr Wachowskich. Część fanów jest zachwyconych efektami specjalnymi, które w pierwszej części na zawsze zmieniły światowe kino. W trakcie kręcenia doszło do zgrzytów i ostatecznie za projekt wzięła się jedynie Lana Wachowski. Siostra Lily uznała, że z projektu ciężko wycisnąć coś nowego poza stałymi kliszami. Efektowny zwiastun zdaje się jednak temu zaprzeczyć, a czwarta część będzie nosiła podtytuł „Zmartwychwstanie”.

W nowej obsadzie nie zabrakło nazwisk znanych z pierwszych części „Matrixa”. Oprócz Keane’u Reevesa pojawi się Carrie-Anne Moss. Dużym brakiem będzie jedynie Laurence Fishburne, którego w roli Morfeusza zastąpi Tahya Abdul-Mateen. Zwiastun ewidentnie wskazuje na to, że oprócz efektownych pojedynków w zwolnionym tempie pojawi się też filozofia oraz tematy związane ze sztuczną inteligencją. Coś dla siebie znajdą zarówno fani kina akcji, jak i skomplikowanych fabuł. 

Wiedźmin 2 

Pierwszy „Wiedźmin” okazał się dużym sukcesem w Polsce i na całym świecie. Jest to po części spowodowane genialną grą CD Projekt Red, która wypromowała postać Geralda na cały świat. Zdania co do pierwszego sezonu „Wiedźmina” były podzielone, a wiele ludzi uważa, że miał on za zadanie wprowadzić widzów w świat przedstawiony. Z nowymi odcinkami seria powinna ruszyć na dobre i opierać się na akcji. Premiera zapowiedziana jest na 17 grudnia, podobnie jak w przypadku „Matrixa”. 

Również w „Wiedźmie 2” pojawią się Ci sami aktorzy co w pierwszej serii. Nie zabraknie postaci Geralta, Ciri oraz Jaskra. Historia skupi się na okolicach Kaer Morhen, co wiadomo po nowym zwiastunie. Pojawią się tu zupełnie nowe potwory, gdzie nawet widać w pewnym momencie smoka. Nie zabraknie też zabawnych dialogów oraz tych nieco poważniejszych dotyczących przeznaczenia wiedźminów. 

The Walking Dead 11 

Twórcy „The Walking Dead” postanowili podzielić finałowy sezon na dwie części. Pierwsza nadawana jest do dzisiaj i lada chwila pojawi się ostatni odcinek. Druga część 11 sezonu będzie miała premierę w lutym 2022 roku. Nowe odcinki powinny być zamknięciem długich zmagań bohaterów z krwiożerczymi zombie. Oprócz słynnych „Żniwiarzy” problemem stanie się pojedynek z matką naturą panującą w Alexandrii. Świat dosłownie rozpada się już na kawałki, dlatego może dojść do wielu niespodziewanych zwrotów akcji. „The Walking Dead” w dniu premiery zwykle jest nadawany w telewizji FOX. Pierwsze 8 odcinków powinno być dostępne dla wszystkich już 21 lutego. Fani w końcu będą mogli zobaczyć zakończenie historii, która rozpoczęła się jeszcze w 2010 roku. 

MMI