Jesteś instalatorem lub administratorem sieci? W ten sposób ochronisz swoją pracę

0
821
tester LAN
Podczas montażu i utrzymania sieci z pewnością przyda się tester lan, który umożliwi testowanie infrastruktury pasywnej (okablowania) oraz aktywnej, co wiąże się z kolei z możliwością pobrania adresu IP, lokalizacją portu na urządzeniu aktywnym, czy sprawdzeniem połączenia z siecią Internet | fot.: materiał partnera

Jako instalator okablowania, specjalista serwisu technicznego, czy też administrator sieci z pewnością wiesz, jak istotny w twojej pracy jest wybór wysokiej jakości, markowych materiałów. Te poddawane są regularnym badaniom przez niezależne instytucje, które potwierdzają, że dany kabel, czy konektor oferuje deklarowane parametry. Jednak materiał to nie wszystko. Dla ochrony efektów pracy potrzebne jest także sięganie po odpowiednie metody, w tym przede wszystkim w zakresie testowania parametrów sieci. Dzięki temu można uniknąć m.in. błędów w instalacji i konieczności powtórzenia prac.

Testery LAN to standardowy element wyposażenia

Podczas montażu i utrzymania sieci z pewnością przyda się tester lan, który umożliwi testowanie infrastruktury pasywnej (okablowania) oraz aktywnej, co wiąże się z kolei z możliwością pobrania adresu IP, lokalizacją portu na urządzeniu aktywnym, czy sprawdzeniem połączenia z siecią Internet. Tego typu testery, jakie znaleźliśmy m.in. na https://www.interlab.pl/produkty/testery-sieci-lan.html, pozwalają na szybką i sprawną diagnostykę, co docenia wielu instalatorów i administratorów sieci. Jeśli poszukujemy rozwiązania, dzięki któremu precyzyjnie zidentyfikujemy przyczynę problemu związanego z okablowaniem, tester LAN sprawdzi się na pewno. Do wyboru mamy urządzenie oferujące pojedyncze funkcję dedykowane certyfikacji okablowania, jego kwalifikacji, czy weryfikacji. Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na nieco wyższy wydatek, warto postawić na zaawansowane urządzenie, jak te wspomniane wcześniej, które oferuje jednoczesną usługę testowania i certyfikacji okablowania.

Warto postawić na tester, który umożliwia pomiar i certyfikację

Certyfikator to złożony tester, który umożliwia mierzenie wydajności sieci. Jednak to urządzenia łączące funkcję certyfikacji i testowania oraz weryfikacji i kwalifikacji cieszą się największym zainteresowaniem specjalistów. Ich praca wraz ze zmieniającym się dynamicznie obrazem instalowanego czy istniejącego okablowania wymaga bowiem sprzętu pomiarowego wielofunkcyjnego. Tylko taki zapewnia szybkie testowanie infrastruktury i sprawdzenie jej gotowości w najbardziej opłacalny sposób.

Jaki tester sieci LAN wybrać?

Wybierając urządzenie do pomiarów i certyfikacji strukturalnego okablowania z pewnością warto zwrócić uwagę na modele umożliwiające przesyłanie zgromadzonych danych na inne mobilne urządzenia. Znaczenie będzie miało oprogramowanie, szybkość i precyzja działania, a także prostota obsługi i interpretacji wyników pomiarów (łatwy interfejs, wygodny ekran dotykowy), co z kolei wiąże się bezpośrednio również z oprogramowaniem, jakim dysponować będzie tester.

Naprawdę dobry tester LAN powinien umożliwiać m.in. wykrywanie odwrotnych połączeń, przerw, zwarć i miejsc, gdzie do nich doszło, wykrywanie uszkodzeń, sprawdzanie długości instalacji kablowej, czy też połączeń znajdujących się w kablach. Wysokiej klasy urządzenia pozwoli nam dodatkowo kontrolować czystość złącz, testować Wi-Fi, łączność sieciową, a także wdrożeń PoE.

Materiał partnera