Google Family Link. Twoje dziecko bezpieczne w internecie

0
1477
Dziecko w lesie siedzi ze smartfonem
Google Family link umożliwia kontrolę rodzicielską nad urządzeniami cyfrowymi. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rodzice nastolatków oraz dzieci w wieku szkolnym doskonale wiedzą, że ich lubioną formą spędzania wolnego czasu jest siedzenie przed komputerem, telewizorem oraz telefonem. Nie zawsze jest on odpowiednio spożytkowany, a dodatkowo niebezpieczeństwa w internecie czekają na każdym kroku. Z pomocą przychodzi aplikacja Google Family link, która umożliwia kontrolę rodzicielską nad urządzeniami cyfrowymi.

Kilka lat temu wprowadzone zostały blokady dostępne w telewizorach, dzięki którym Twoje dziecko nie może oglądać niedozwolonych dla niego kanałów. Od niedawna ich instalacje jest możliwa również na urządzeniach mobilnych. Korzyści płynących z założenia blokady rodzicielskiej jest niezwykle dużo. Zapobiegnie to świadomemu, bądź nieświadomemu wchodzeniu na niedozwolone strony oraz ściągania aplikacji, które nie przynoszą żadnych korzyści edukacyjnych czy towarzyskich. Pozwala ona również na odpowiednie dawkowanie czasu spędzonego przed telefonem.

Bezpieczeństwo w internecie jest najważniejsze!

W dobie rozkwitu internetu nadmierne korzystanie z niego staje się ogromnym problemem. Żadne dziecko w internecie nie jest bezpieczne i anonimowe. Doskonale znane są również negatywne skutki spędzania w nim zbyt dużej ilości czasu. Te, które większość wolnego czasu spędzają, patrząc się w ekran telefonu czy komputera często mają obniżony poziom koncentracji oraz są bardziej senne. Dodatkowo pogarszają swoje wyniki w nauce, zapominają o obowiązkach, zaniedbują relacje z rówieśnikami. Takiego zachowania nie należy lekceważyć. Rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby ich dziecko wyszło poza wirtualny świat. Pomocne w rozwiązaniu takich sytuacji mogą stać się aplikacje dostępne na telefon takie jak Google Family Link.

Bezpieczny internet i kontrola rodzicielska dzięki Google Family Link

Zagrożenia w internecie czyhają na każdym kroku, aby ochronić swoje dzieci w sieci zainstaluj Google Family Link. Jest to niezwykle prosta w obsłudze aplikacja dla rodziców, która pozwala na monitorowanie jak i kiedy korzysta ze swojego smartfona. Pamiętaj jednak, że używanie jej jest możliwe w przypadku nastolatków poniżej 16 roku życia. To właśnie wtedy (według twórców aplikacji) stają się na tyle dorośli, by samodzielnie nadzorować przeglądane treści. Po osiągnieciu tego wieku aplikacja wchodzi w tryb „dorosły”, a kontrola przestaje działać. Google family Link nie daje Ci pełnej kontroli nad Twoim dzieckiem, lecz jedynie częściową. Nie pozwala na sprawdzanie historii przeglądarki oraz czytanie wiadomości, które nastolatek wysyła z różnych komunikatorów. Dzięki tej aplikacji dziecko będzie przeglądać jedynie bezpieczny internet.

Dziecko z tabletem siedzi w domu
Jeżeli uważasz, że Twoje dziecko zbyt dużo czasu spędza, przeglądając portale społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram, kilkoma kliknięciami możesz ustawić ograniczenie korzystania z nich np. na dwie godziny. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Co daje Ci aplikacja Google Family Link?

Jesteś uprawniony, aby wprowadzić blokadę rodzicielską do nieodpowiednich aplikacji, ograniczać lub akceptować ich instalację. Staje się to bardzo przydatne w momencie, gdy nasze dziecko jest za małe na korzystanie z portali społecznościach. Co więcej możesz również blokować niektóre funkcje programów –wyzbyć się tych, które wydają się być zbędne. Umożliwia ona kontrolowanie zakupów dokonywanych w sieci – wiesz, na co wydawane jest kieszonkowe. Google Family Link daje również możliwość monitorowania czasu spędzanego przed ekranem. Raz w miesiącu oraz co tydzień otrzymujesz raporty na temat tego, ile godzin nastolatek spędził, patrząc w ekran. Jeżeli uznasz, że poświęca temu za dużo czasu, możesz ustawić dzienny limit. Jeżeli uważasz, że Twoje dziecko zbyt dużo czasu spędza, przeglądając portale społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram, kilkoma kliknięciami możesz ustawić ograniczenie korzystania z nich np. na dwie godziny.

Jedyną rzeczą, której potrzebujesz, aby używać aplikacji jest niezawodny telefon, umożliwiający Ci założenie konta Google dla dziecka oraz dla siebie. W następnej kolejności musisz połączyć ze sobą oba konta i zrobione – aplikacja jest gotowa do działania. Urządzeniem, umożliwiającym bezproblemowo przejść przez ten proces jest jeden z najlepszych telefonów od firmy Apple – iPhone X. Sprawdź ofertę iPhone X dostępną na stronie eMAG i wybierz ten, który pomoże Ci utrzymać kontrolę nad treściami przeglądanymi w internecie!


Materiał partnera zewnętrznego