Dziedzictwo Hogwartu – wszystko, co musisz wiedzieć

0
540
Dziedzictwo Hogwartu
Za produkcję gry fabularnej Harry Potter: Dziedzictwo Hogwartu odpowiada studio Avalanche Software | fot.: stock.adobe.com

Dziedzictwo Hogwartu, a właściwie Harry Potter: Dziedzictwo Hogwartu to jedna z gier fabularnych, na którą fani czarodziejskiego świata wykreowanego przez J.K. Rowling czekają z zapartym tchem. Jeśli i my do nich należymy, dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś na temat tej zapowiadanej jako wyjątkowa gry. Wówczas będziemy mogli ocenić, czy chcemy zainwestować w nią swoje pieniądze. 

O produkcji gry słów kilka 

Za produkcję gry fabularnej Harry Potter: Dziedzictwo Hogwartu odpowiada studio Avalanche Software. To właśnie ono zostało sprzedane przez Disneya w 2017 roku na rzecz Warner Bros. Interactive Entertainment. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że odpowiedzialna za wykreowanie postaci Harrego Pottera – J.K. Rowling nie bierze bezpośredniego udziału w pracach nad stworzeniem gry. Pomimo tego, że Dziedzictwo Hogwartu ma zostać wydane 10 lutego 2023 roku, niektóre fragmenty rozgrywki miały wyciec do sieci jeszcze w 2018 roku. Poza tym, premiera Dziedzictwa Hogwartu była aż dwukrotnie przesuwana z różnych przyczyn. Jednym z najważniejszych powodów opóźnienia premiery miała być chęć doszlifowania gry. Nie ma się temu co dziwić, bo oczekiwania są naprawdę spore. Twórcy odpowiedzialni za powstawanie gry poinformowali potencjalnych użytkowników o tym, że gra będzie dostępna na PlayStation 5, PlayStation 4, jak również na Windowsie, Series X/S oraz na Xboks One. Z tego też względu, wydaje się, że wielu fanów Harrego Pottera będzie mogło skorzystać z gry. 

Jaka jest fabuła gry Dziedzictwo Hogwartu?

Miłośników serii książek i adaptacji filmowych o Harrym Potterze, najbardziej interesuje fabuła gry Dziedzictwo Hogwartu. Nie ma się temu co dziwić, bo to w dużej mierze od niej zależało będzie to, czy gra będzie interesująca. Przede wszystkim, warto mieć świadomość tego, że fabuła ma być osadzona w XIX wieku. Jej głównym bohaterem ma być uczeń, który dostał zaproszenie do edukacji w szkole magii. Każdy z graczy będzie mógł samodzielnie wybrać dom, w którym zamieszka uczeń podczas znanej nam wszystkim Ceremonii Przydziału. Wielu wrażeń dostarczy zapewne eksplorowanie otwartego świata gry. Mowa tu nie tylko o szkole magii, ale również o Zakazanym Lesie czy o wiosce Hogsmeade. Co ciekawe, Dziedzictwo Hogwartu umożliwi graczom wykreowanie postaci w taki sposób, aby posiadała ona interesujący nas głos bądź wygląd. Możliwe będzie stworzenie postaci transpłciowej. W toku rozgrywki, będzie można uczyć swoją postać trudnej sztuki tworzenia eliksirów, jak również umiejętności walki. Dla niektórych zaskoczeniem może być to, że w grze ma pojawić się tak zwany system moralności. W zależności od tego, jaki scenariusz wybierzemy, rozgrywka może przebiegać w różny sposób. 

Harry Potter: Dziedzictwo Hogwartu to gra, która wydaje się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę dla miłośników serii powieści i filmów o kultowym czarodzieju. Nic nie wskazuje na to, aby rozgrywka miała wydać się mało interesująca, bo fabuła naprawdę jest ciekawa. Każdy z graczy może mieć jednak nieco inne oczekiwania, dlatego ostateczna ocena gry wymaga zakupienia jej i wkroczenia w wirtualny świat magii, zaklęć i eliksirów. 

AUB