Tabletka antykoncepcyjna – ważne informacje na jej temat

0
743
tabletki antykoncepcyjne
Najpopularniejsza jest obecnie tabletka antykoncepcyjna, która jest po prostu bardzo skuteczna – a jeżeli zostanie też prawidłowo dobrana to nie powinny pojawić się żadnego rodzaju skutki uboczne | fot.: materiał partnera

Jeżeli jesteś młodą kobietą to na pewno zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób najlepiej będzie chronić się przed ciążą. Obecnie panie nie rozpoczynają już rodziny w bardzo młodym wieku – często dzieje się to później lub nawet wcale, bo kobiety po prostu nie czują instynktu macierzyńskiego. To ich prywatna sprawa, więc nikt nie powinien wyrażać tutaj swojej aprobaty lub dezaprobaty. Dobrze byłoby jednak, gdyby każda z pań od samego początku posiadała niezbędne informacje na temat antykoncepcji – to właśnie gwarantuje jej możliwość wyboru i poczucie kontroli nad swoim życiem oraz ciałem. 

Najpopularniejsza jest obecnie tabletka antykoncepcyjna, która jest po prostu bardzo skuteczna – a jeżeli zostanie też prawidłowo dobrana to nie powinny pojawić się żadnego rodzaju skutki uboczne. Tabletka antykoncepcyjna to nie jedyna forma antykoncepcji hormonalnej – ale na implanty czy wkładki panie decydują się zwykle dopiero po jakimś czasie. Najpierw chcą sprawdzić, jak ich organizm reaguje na hormony, więc szkoda im inwestować więcej pieniędzy w coś, co może się nie sprawdzić. A faktycznie bywa tak, że po jakimś czasie kobieta zdaje sobie sprawę z tego, iż w jej przypadku taka forma antykoncepcji jest niebezpieczna lub niekomfortowa.

Wybierz dobrego ginekologa 

Chociaż w teorii każdy ginekolog powinien zapewnić nam, jak najlepszą opiekę – bywa niestety różnie. Dosyć często zdarza się, że tabletka antykoncepcyjna zapisywana jest kobiecie tylko i wyłącznie na podstawie szczątkowego wywiadu – a nie szczegółowych badań. Nie jest to dobre podejście, bo panie czasami po prostu chcą ją dostać – a wtedy mówią swojemu lekarzowi to, co chce on usłyszeć. Jeżeli ktoś w naszej rodzinie miał problem z zakrzepicą to w taki sposób narażamy nawet swoje życie. 

Pamiętaj, że nie musisz godzić się na gorszą opiekę medyczną – jeżeli obecny lekarz wydaje Ci się być nieodpowiedni to możesz go zmienić. Tabletka antykoncepcyjna musi być naprawdę dobrze dobrana, bo tylko wtedy my czujemy się na niej świetnie i dodatkowo jesteśmy zabezpieczone przed ciążą. Każda kobieta na to zasługuje.

Szukaj do skutku 

Tabletka antykoncepcyjna może sprawdzić się idealnie u jednej kobiety – a u jej koleżanki wywoła on już wzrost wagi i huśtawki nastrojów. Jak to możliwe? Tak po prostu bywa i to właśnie dlatego nie nastawiajmy się na to, że nasza pierwsza tabletka antykoncepcyjna będzie tą, z której będziemy korzystać przez lata. Jeżeli czujesz, że stosowany produkt się nie sprawdza to poproś o coś innego – ginekolog postara się wtedy lepiej dobrać taką tabletkę i w końcu na pewno wspólnie coś znajdziecie. 

Sprawdź bazę problemów Receptomat: https://receptomat.pl/mapa-problemow

Materiał partnera