Odmień kolor swoich oczu

0
1031
kolorowe soczewki kontaktowe
Soczewki kolorowe może nosić każdy, o ile nie ma do tego przeciwwskazań | fot.: materiał partnera

Czy zmiana koloru oczu jest możliwa? Jak najbardziej, i to nie tylko dzięki zaawansowanej technologii graficznej. Mowa tu o kolorowych soczewkach kontaktowych, które mogą nosić nawet osoby bez zdiagnozowanych wad wzroku. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów i wzorów soczewek, dzięki którym można bez końca eksperymentować ze swoim wyglądem i makijażem. Zupełnie inny kolor oczu może odmienić nie do poznania! Co trzeba wiedzieć o soczewkach kolorowych?

Dla kogo są soczewki kolorowe?

Soczewki kolorowe może nosić każdy, o ile nie ma do tego przeciwwskazań. Na rynku można znaleźć tzw. soczewki zerówki, które są przeznaczone dla osób bez żadnej wady wzroku oraz soczewki kontaktowe kolorowe z wybranymi mocami, do korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu. Najbezpieczniej kupować je w sprawdzonych sklepach z soczewkami i od znanych producentów, koniecznie w obrębie Unii Europejskiej. Warto pamiętać, że soczewki są wyrobem medycznym, więc aby dopuszczono je do sprzedaży, wymagane są szczegółowe badania i restrykcje. Nie polecamy kupować soczewek kolorowych przez azjatyckie platformy sprzedażowe lub strony internetowe – w końcu ten produkt finalnie trafia na nasze oczy i musimy być pewni, że materiały, z których zostały zrobione są najwyższej jakości. W Polsce, np. w sklepie z soczewkami BezOkularow.pl można kupić soczewki kolorowe od producentów takich jak np. Alcon. Ich ceny są wyższe niż standardowych soczewek, bo za parę płaci się od 40-50 złotych w górę (w zależności od typu soczewek – jednodniowe, miesięczne. Pamiętajcie także, że jeśli chcecie nosić soczewki kolorowe na co dzień, powinniście skonsultować się ze specjalistą i wykonać badanie wzroku.

Soczewki kolorowe – jak ich używać? Które są najpopularniejsze?

kolorowe soczewki kontaktowe
Oprócz soczewek kolorowych w sklepach można kupić także soczewki w różne zwariowane wzory | fot.: materiał partnera

Kolorowe soczewki kontaktowe używa się w taki sam sposób, jak zwykłe soczewki korekcyjne, czyli trzeba zachować wszystkie podstawowe zasady higieny. Przed ich aplikacją należy dokładnie umyć ręce mydłem. Soczewki zakłada się przed wykonaniem makijażu (chyba, że mamy już wprawę w ich zakładaniu), a zdejmuje przed demakijażem – warto pamiętać o tej kolejności. Ich noszenie jest całkowicie bezpieczne dla oczu, o ile kupuje się je w sprawdzonym źródle. Dodatkowo, dobrze jest mieć ze sobą krople nawilżające oraz płyn do soczewek z pojemniczkiem ochronnym. Jakie soczewki kolorowe są dostępne na rynku? Największą grupę stanowią soczewki, które całkowicie zmieniają kolor tęczówki. Można wybierać spośród kolorów, które naturalnie występują w naturze, czyli np. brązowe soczewki, zielone lub niebieskie, albo pokusić się o nietypowe odcienie, takie jak soczewki różowe, fioletowe czy neonowe. Hitem są białe soczewki, które sprawiają, że cała gałka oczna ma ten sam kolor, co robi dość upiorne wrażenie – to ciekawy pomysł na stylizację na bal przebierańców lub na Halloween czy do mrocznej sesji zdjęciowej. Na rynku dostępne są także soczewki, które mają za zadanie pogłębienie naturalnego koloru naszych oczu. Oczywiście, efekt końcowy zawsze będzie zależał właśnie od koloru danej tęczówki, ale kolorowymi soczewkami można pięknie podbić makijaż i sprawić, że spojrzenie będzie jeszcze bardziej wyjątkowe, a oczy optycznie powiększone. Oprócz soczewek kolorowych w sklepach można kupić także soczewki w różne zwariowane wzory, takie jak panterka, wampirze oczy, Oko Saurona, paski, kropki – a nawet soczewki, które świecą w świetle UV.

Materiał partnera