Zimny czy ciepły blond – jak wybrać farbę do włosów blond?

0
799
włosy chłodny blond
Zimną platynę zdecydowanie łatwiej jest uzyskać naturalnym blondynkom – ciemnym czy jasnym, a także posiadaczkom tak zwanych mysich odcieni | fot.: materiał partnera

Platynowy odcień blondu jest marzeniem wielu kobiet. Nie da się jednak ukryć, że nie wszystkim pasuje zimny blond. Na początek warto określić, jaki blond będzie pasował do naszego typu urody. Może się bowiem okazać, że wyglądasz zniewalająco z miodowymi refleksami we włosach. Jak wybrać odpowiednią farbę i odcień? Podpowiadamy w naszym artykule.

Farba do włosów blond – jak wybrać odpowiednią?

Zastanawiasz się, jaką farbą rozjaśnić włosy? Wszystko zależy od typu urody. Komu pasuje zimny blond? Wszystkim paniom o delikatnej urodzie; alabastrowej cerze, delikatnej oprawie oczu i niebieskich, szarych lub zielonych tęczówkach.

Kobiety o takim typie urody mają z reguły niebieskawe żyły w miejscach, gdzie prześwitują one przez skórę. To dość łatwy sposób na to, by sprawdzić, czy jesteś chłodnym typem urody. Jasny blond (platynowy blond, odcienie popielate itp.) podkreśli szlachetność delikatnej urody i wydobędzie blask jasnych oczu.

Do farbowania włosów blond można jednak używać całej gamy innych odcieni. Jeśli masz ciemną oprawę oczu, oliwkową cerę, niebieskie, piwne lub brązowe oczy, to być może sprawdzą się blondy, urozmaicone miodowymi refleksami. Sprawdzą się również odcienie beżowe i neutralne, bez żółtego odcienia.

Naturalny kolor włosów a odcień blondu

Zimną platynę zdecydowanie łatwiej jest uzyskać naturalnym blondynkom – ciemnym czy jasnym, a także posiadaczkom tak zwanych mysich odcieni.

W przypadku ciemnych włosów najlepiej sięgać po ciemny blond i średni blond, by ewentualnie rozjaśniać włosy do jaśniejszych odcieni stopniowo.

Zimny blond na pewno sprawdzi się u pań, które naturalnie mają jasny blond, ale – wbrew pozorom – kolor ten może świetnie wyglądać również u naturalnych brunetek. Ciemna oprawa oczu i włosy w odcieniach zimnego brązu wskazują na to, że w tym przypadku także sprawdzą się mroźne blondy.

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

W pielęgnacji włosów blond bardzo ważne jest niwelowanie niepożądanego żółtego odcienia, który bardzo często pojawia się na włosach jakiś czas po koloryzacji. Do tego celu służą szampony i odżywki z fioletowym pigmentem.

Rozjaśnianie z reguły ingeruje w strukturę włosa, a zatem trzeb zadbać o kondycję pasm. Nie można zapominać o odżywkach i maskach, dopasowanych do porowatości włosów – farbowane czy rozjaśniane włosy są zazwyczaj wysokoporowate, a zatem świetnie sprawdzą się kosmetyki emolientowe (wzbogacone naturalnymi olejami).

Przynajmniej raz w tygodniu zaleca się wykonanie zabiegu olejowania. Świetne rezultaty przynosi olejowanie na podkład humektantowy – na przykład na nawilżającą odżywkę, mgiełkę czy żel aloesowy.

Materiał partnera