Sposoby na cellulit

0
600
endermologia na cellulit
Endermologia to jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie pomarańczowej skórki | fot.: stock.adobe.com

Cellulit (tzw. skórka pomarańczowa) to bardzo częsty problem, z którym próbują poradzić sobie kobiety. Ma go niemal każdya z nas i jest dość łatwo zauważalny. Istnieje wiele sposobów, aby polepszyć stan skóry naszego ciała. Kilka z nich można wykonywać w domu, a inne wymagają wizyty u profesjonalnego kosmetologa, aby wykonać zabiegi ujędrniające. Ale czym tak na prawdę jest cellulit i jak sobie z nim radzić? 

O cellulicie

Medyczna nazwa tego zjawiska to lipodystrofia, czyli zanik tkanki mięśniowej lub jej nieprawidłowe rozmieszczenie. Po ściśnięciu skóry łatwo jest zauważyć powstałe fałdki, które przybrały potoczną nazwę skórka pomarańczowa, gdyż taką właśnie przypomina. Jest kilka przyczyn takiego stanu skóry, m.in. nadwaga, problemy z krążeniem, siedzący tryb życia, stres, zła dieta czy problemy z hormonami. Można wyróżnić kilka typów cellulitu:

  • wodny, spowodowany zatrzymaniem wody w organizmie. Pojawia się u osób ze stałą wagą, które mają siedzący tryb życia oraz problemy hormonalne,
  • tłuszczowy, występuje u osób z nadwagą, które w krótkim czasie przybrały na masie. Zmiany są zauważalne w głębszych partiach skóry, a powstałe fałdy są większe i mogą być bolesne w ostatnim stadium,

Co do samego rozwoju można wyróżnić kilka poziomów, a konkretnie 4 fazy cellulitu. W tej ostatniej potrzebna jest wizyta u specjalisty, jednak we wcześniejszych etapach można spróbować radzić sobie samemu, bądź z pomocą kosmetologów, którzy mogą wykonać np. zabieg fal radiowych (czyli podgrzanie skóry właściwej, aby przebudować zawarty w skórze kolagen).

Jak sobie radzić z cellulitem?

Jeśli chodzi o domowe sposoby można działać różnymi metodami. Masaże za pomocą specjalnych szczotek bądź masażerów poprawią krążenie i lepsze wchłonięcie specjalnych balsamów, które mają działanie ujędrniające i wygładzające. Zmiana diety i większy ruch to także odpowiednie rozwiązanie, które pomoże zredukować cellulit np. na równi z zabiegami specjalistycznymi do których należą m.in:

  • fala uderzeniowa, czyli wycelowanie specjalnym przyrządem ciśnienia w konkretny obszar na ciele, który pobudza cyrkulację krwi, rozpuszcza fibroblasty i zwiększa produkcję kolagenu, a także rozbija komórki tłuszczowe. Oprócz tego odpręża i redukuje napięcie, w efekcie dając gładszą skórę,
  • endermologia wykazuje dużą skuteczność w walce z cellulitem. Jest to masaż, który wykonuje się specjalnymi głowicami (rolują one skórę i pobudzają do działania). Ten masaż nazywany także podciśnieniowym wykonuje się na pacjentce, która ubrana jest w specjalny (izolacyjny) strój,
  • drenaż limfatyczny to masaż, który rozbija zastoje limfy w organizmie poprzez użycie specjalnego do tego celu sprzętu lub wykonywany jest przez masażystę. Ujędrnia on skórę i redukuje i skutecznie cellulit.

Jak widać walka z cellulitem może być długa, ale też można zauważyć efekty jeśli zdecydujemy się na regularne masaże, a do tego wprowadzimy w życie aktywność fizyczną oraz zdrowszą dietę. W dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest na wyciągnięcie ręki, tak jak rozwiązanie problemów związanych ze skórą. Warto jest zadbać o swój wygląd, a pomóc w tym mogą gabinety kosmetyczne.

AWÓ