Siwe włosy – mocny trend, ale czy zawsze warto?

0
650
siwe włosy
Wydawać by się mogło, że rezygnacja z farbowania jest doskonałą opcją dla każdej kobiety. Nic jednak bardziej mylnego! | fot.: stock.adobe.com

Coraz więcej kobiet rezygnuje z farbowania swoich kosmyków. Siwe włosy są niesamowicie modne i pasują kobietom w różnym wieku. Zanim jednak zdecydujemy o powrocie do naturalności, powinnyśmy zastanowić się nad tym, czy faktycznie jest to dobra opcja dla nas. Rezygnacja z farbowania włosów może nie wyjść bowiem na dobre każdej kobiecie i należy mieć tego świadomość. 

Dlaczego siwe włosy są w modzie?

Niektóre panie zastanawiają się nad tym, dlaczego właściwie siwe kosmyki są tak modne ostatnimi czasy. Odpowiedź na to pytanie wydaje się jednak dość prosta. Siwe kosmyki dodają klasy i powagi. Poza tym, wiele osób uważa, że panie posiadające włosy w kolorze siwym wyglądają na inteligentniejsze! Poza tym, do mody wraca ostatnio to co naturalne. Nie sposób zaś ukryć, że siwienie kosmyków jest procesem zgodnym z naturą, który prędzej czy później czeka każdą z nas. Jeśli nie będziemy w niego ingerować, nie będziemy musiały stosować farb do włosów, które są często pełne chemicznych dodatków. Rezygnacja z koloryzacji wydaje się więc doskonałą opcją dla miłośników ekologicznych rozwiązań. Warto dodać, że siwe włosy prezentują się szczególnie atrakcyjnie, jeśli decydujemy się na krótką fryzurę. Nie oznacza to jednak, że nie możemy decydować się na naturalność, jeżeli nasze kosmyki są długie. W takim wypadku musimy jednak szczególnie mocno przyłożyć się do ich pielęgnacji. Dobrym pomysłem może więc okazać się olejowanie włosów, a także stosowanie bogatych w emolienty i proteiny odżywek. Wówcza siwy odcień będzie nam jak najbardziej pasował. Poza tym, jeżeli dopiero planujemy powrót do naturalności, musimy pamiętać o stopniowym odchodzeniu od koloryzacji. Doświadczony fryzjer na pewno doradzi nam takie rozwiązanie, dzięki któremu różnica między odrostem a farbowanymi włosami nie będzie się tak mocno rzucała w oczy.

Dla kogo rezygnacja z farbowania może nie być dobrym pomysłem?

Wydawać by się mogło, że rezygnacja z farbowania jest doskonałą opcją dla każdej kobiety. Nic jednak bardziej mylnego! Niektóre panie mogą naprawdę nie być zadowolone z siwych włosów. Najważniejsze jest to, aby nie robić niczego wbrew sobie. Jeśli jesteś przekonana o tym, że źle będziesz czuła się w siwych włosach, nie podążaj ślepo za trendami. Trzeba mieć na uwadze także to, iż kosmyki w tym odcieniu mogą postarzać. Nie każda kobieta chce zaś dodawać sobie lat. Niektóre panie pragną za wszelką cenę wyglądać młodziej. Poza tym, nie brakuje kobiet, które dobrze czują się jedynie w określonym kolorze włosów. Panie, które od zawsze były blondynkami mogą nie chcieć rezygnować z tego odcienia. Podobnie może być z rudowłosymi czy brunetkami. 

Bez większych trudności można wysnuć wniosek o tym, że siwe włosy dodają klasy. Rezygnacja z koloryzacji jest także rozwiązaniem bardzo bliskim naturze. Niemniej jednak, nie należy zmuszać się do farbowania włosów, jeśli czujemy się dobrze jedynie w określonym ich kolorze, takim jak chociażby rudy czy blond. 

AUB