Przeszczep włosów Turcja – dlaczego warto zdecydować się na zabieg za granicą?

0
590
transplantacja włosów
Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka wiele osób — a w szczególności mężczyzn | fot.: materiał partnera

Jeśli chodzi o przeszczep włosów, Turcja wyrasta na światowego lidera w zakresie przeprowadzania tego zabiegu. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie transplantacji właśnie tam. A dlaczego? Tego dowiemy się już za chwilę! Sprawdźmy, dlaczego warto zdecydować się na zabieg przeszczepu włosów właśnie w Turcji. 

Niższa cena przeszczepu włosów 

Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka wiele osób — a w szczególności mężczyzn. Niestety, lecz dla większości, jeszcze do niedawna, przeszczepy włosów były właściwie nieosiągalne. Wykonanie takiego zabiegu w Polsce to bowiem wydatek rzędu od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na zachodzi Europy ceny te są jeszcze wyższe. Na szczęście rozkwit tzw. ”turystyki medycznej” sprawił, że obecnie niemal każdy może pozwolić sobie na taki zabieg. Transplantacja włosów w Turcji jest bowiem znacznie tańsza. 

Wykonanie zabiegu przeszczepu włosów w Turcji może być nawet o kilkadziesiąt procent tańsze niż w innych częściach Europy. Dlaczego ceny są tam tak niskie? Powodów tego zjawiska jest kilka. Przede wszystkim w Turcji turyści nie muszą płaci podatku VAT za usługi medyczne. Innym istotnym powodem jest także sam fakt, że w kraju tym panują zupełnie odmienne standardy, jeśli chodzi o wynagrodzenia i koszty. Dotyczy to również branży medycznej. Co więcej, Turcja nie należy do Unii Europejskiej, co również ma w tym przypadku duże znaczenie. 

Ile właściwie kosztuje transplantacja włosów w Turcji. Całkowity koszt jest bardzo trudny do wyliczenia i uśrednienia, ponieważ wpływa na niego wiele czynników. Do najważniejszych należy liczba przeszczepianych mieszków, technologia szczepienia, czy też sama klinika, w której wykonuje się zabieg. 

Przeszczep włosów metodą FUE

Turcja zajmuje się przeszczepami włosów od lat. Jest w tej dziedzinie absolutnym liderem klasy światowej. Jest to jeden z pierwszych krajów, który zaczął wykonywać przeszczep włosów FUE. Jest to jedna z najnowocześniejszych metod transplantacji mieszków włosowych. Cechuje się bardzo dużą skutecznością i to właśnie dlatego uznaje się ją za najlepszą z dostępnych w dzisiejszych czasach. 

Transplantacja włosów FUE polega na pobraniu włosów ze zdrowego obszaru. Najczęściej jest to tył głowy, chociaż mogą być to również inne owłosione partie ciała. Następnie mieszki przeszczepiane są w wyznaczony obszar pozbawiony włosów. Metoda FUE umożliwia uzyskanie mocnych i naprawdę gęstych włosów. 

Przeszczep włosów Turcja — pełna organizacja podróży i pobytu 

Jeśli chodzi o przeszczep włosów Turcja to kraj, do którego na zabieg ten przyjeżdżają pacjenci z dosłownie całej Europy. I biorąc pod uwagę wcześniej wymienione zalety, to nie ma w tym nic dziwnego. Jednak nie są to jeszcze wcale wszystkie plusy takiego rozwiązania. Transplantacja włosów w Turcji ma jeszcze jedną mocną stronę, a jest nią doskonała organizacja. Takie zabiegi można bowiem zakupić w całych pakietach, obejmujących nie tylko sam przeszczep włosów, konsultacje lekarskie i pobyt w klinice, ale i całą podróż oraz zakwaterowanie w hotelu. Tym samym, pacjent nie musi załatwiać samodzielnie żadnych formalności i o nic się martwić. 

Oczywiście pakiety organizacyjne mogą różnić się tym, co obejmują, zależnie od wybranej kliniki, czy też miejsca ich zakupu. Warto pamiętać, by taki pakiet na zabieg przeszczepu włosów w Turcji kupować jedynie u sprawdzonych przedstawicieli tureckich klinik medycznych. To zapewni nam gwarancję pełnego bezpieczeństwa!

Materiał partnera