Pewność siebie w każdej sytuacji. Jak wybrać odpowiedni antyperspirant?

0
1064
nadpotliwość spocony mężczyzna w koszuli
Dobrym rozwiązaniem będzie wybór antyperspirantu, który dzięki chlorkowi glinu w alkoholowej bazie, zablokuje ujście kanalików potowych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Z powodu stresu, noszenia sztucznych tkanin, a także problemów hormonalnych coraz więcej osób cierpi z powodu nadpotliwości. Problem nadmiaru potu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi następstwami. Mokre plamy pod pachami, nieprzyjemny zapach, a także zniszczona odzież – na szczęście da się tego uniknąć. W sklepach oraz drogeriach, a także aptekach, możemy znaleźć ogromny wybór antyperspirantów, które pomogą uporać nam się z tą przykrą dolegliwością. Warto jednak wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom.

Główny cel – ochrona przed potem

Najważniejszym oczywiście jest, aby nasz antyperspirant dobrze chronił przed potem. Co przez to rozumiemy? Przede wszystkim to, abyśmy czuli się bezpiecznie i komfortowo w każdej sytuacji oraz w każdych warunkach. Egzamin, letnie spotkanie, rozmowa o pracę – chcemy, aby pachy pozostały suche i nie zdradzały naszych emocji.

Dobrym rozwiązaniem będzie wybór antyperspirantu, który dzięki chlorkowi glinu w alkoholowej bazie, zablokuje ujście kanalików potowych. Preparaty o takim składzie stosuje się raz na 3-5 dni, dzięki czemu nie musimy poświęcać problemowi pocenia nadmiernej uwagi. Zastosowany na noc będzie chronił nas w ciągu kolejnych dni, zapewniając uczucie świeżości.

Antyperspirant – jaką formę wybrać?

Form antyperspirantów jest wiele. Najpopularniejsze z nich to: spray, sztyft, chusteczki oraz kulka. Ostatnie rozwiązanie wydaje się praktyczne oraz wygodne. Dzięki zastosowaniu przesuwanej kulki, preparat nie ulatnia się oraz nie wysycha, dzięki czemu możemy cieszyć się wydajnością produktu. Jego niewielkie rozmiary są na tyle praktyczne, że bez problemu możemy zabrać go w podróż czy na weekendowy wyjazd – zmieści się w każdej torbie. W trakcie wyjazdu doraźnym rozwiązaniem mogą być również mokre chusteczki nasiąknięte antyperspirantem, jednak pamiętajmy, że tych będziemy musieli używać codziennie.

Sprawdź więcej na stronie https://etiaxil.pl/.

Zadbaj o swoją skórę

Depilacja pach jest nie tylko zabiegiem zapewniającym większą higienę, ale niestety często również podrażnia delikatną skórę tych okolic. Poza balsamami łagodzącymi i nawilżającymi warto wybrać antyperspirant, który nie tylko ochroni nas przed poceniem, ale również zadba o komfort naszej skóry. Zwróćmy uwagę na preparaty, które dzięki zmniejszeniu poziomu PH skóry, zniwelują podrażnienia oraz nieprzyjemne uczucie przesuszenia.


Materiał partnera zewnętrznego