Niezawodny sposób na pozbycie się cellulitu

0
1628
jak zwalczyć cellulit
Można znaleźć wiele sposobów, które mogą wpłynąć na zmniejszenie się cellulitu. Jednak tak naprawdę tylko nieliczne z nich naprawdę sprawią, że problem może zniknąć | fot.: Pexels

Plażowanie nie zawsze budzi pozytywne skojarzenia wśród pań. Wiele kobiet boi się momentu, gdy będą musiały pokazać się w stroju kąpielowym. Najczęstszym powodem kompleksu jest cellulit. Jednak nie trzeba już chować się za parawanem lub powstrzymywać się od kąpieli w morzu. Wystarczy dowiedzieć się, w jaki sposób można pozbyć się problemu.

Cellulit – co to właściwie jest?

Ważne jest to, że by zlikwidować wroga, trzeba najpierw dowiedzieć się, czym jest. Otóż cellulit z wyglądu przypomina skórkę pomarańczy, dlatego potocznie jest tak nazywany. W żargonie medycznym jest to lipodystrofia, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Najczęściej pojawia się po okresie dojrzewania, a nasila się po ciąży, menopauzie oraz w trakcie zaburzeń hormonalnych. Cellulit to problem, z którym głównie kobiety muszą się zmierzyć, bardzo rzadko jest spotykany u mężczyzn.

Przyczyny powstawania tzw. skórki pomarańczowej

Warto zauważyć, że skórka pomarańczowa powstaje na skutek nadmiaru estrogenu w organizmie, które sprawiają, że zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Dochodzi wtedy do nagromadzenia się płynu fizjologicznego w przestrzeniach międzykomórkowych. Następnie powstaje obrzęk, który utrudnia mikrokrążenie w warstwie podskórnej. W konsekwencji tworzy się cellulit.

Jednak estrogen to nie jedyna przyczyna powstawania tzw. skórki pomarańczowej. Innymi powodem może być progesteron, który sprawia, że spowalnia się przepływ krwi w żyłach, a w rezultacie dochodzi do zmian w obrębie tkanki łącznej. Wpływa to na zmniejszenie lub całkowitą utratę sprężystości włókien kolagenowych.

Do innych przyczyn można także zaliczyć czynniki genetyczne. Warto jednak zauważyć, że dotyczy to tylko czynników, które mogą powodować powstawanie cellulitu.

Jak zwalczać cellulit?

Można znaleźć wiele sposobów, które mogą wpłynąć na zmniejszenie się cellulitu. Jednak tak naprawdę tylko nieliczne z nich naprawdę sprawią, że problem może zniknąć. Warto zauważyć, że najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług profesjonalistów oraz specjalistycznego sprzętu. Dlatego wydaje się, że zabiegi w salonie kosmetycznym mogą zredukować tzw. skórkę pomarańczową w największym stopniu. Warto zwrócić szczególną uwagę na żelazko antycellulitowe, które wykorzystuje synergię.

Efekty widoczne po skorzystaniu z żelazka antycellulitowego

Trzeba zauważyć, że tylko wysokiej klasy urządzenia, takie jak na przykład w sklepie abacosun.pl, mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Ponadto warto zwrócić szczególną uwagę na efekty, które zapewnia żelazko antycellulitowe.

Przykładowe rezultaty zabiegów żelazkiem antycellulitowym

  • Wygładzanie skóry oraz rozbijanie twardej złogi cellulitu,
  • Ujędrnienie ramion i brzucha,
  • Poprawienie elastyczności skóry,
  • Stymulacja syntezy kolagenu,
  • Wzmocnienie mięśni,
  • Dotlenienie komórek.

Materiał partnera zewnętrznego