LEGO dla rzęs – jakie składniki odżywcze są budulcem małych włosków?

0
1181
Piękne rzęsy
. Aby rosły piękne i nie wypadały, należy dostarczyć im różnorodnych „cegiełek”, z których rzęsa zbuduje swój majestatyczny wizerunek. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rzęsy – tak maleńkie, a tak istotne twory naszego ciała. Oprócz swojej ochronnej funkcji pełnią tą (z pewnością równie istotną dla każdej kobiety) upiększają. Nie da się ukryć, że rzęsy to ozdoba całej twarzy. Nadają wyrazu i są najważniejszym elementem makijażu. Warto zatem wiedzieć, czego potrzebują maleńkie włoski, aby były mocne, zdrowe i piękne, a następnie regularnie im tego dostarczać.

Składniki odżywcze niezbędne rzęsom

Odbudowa rzęs powinna zaczynać się od tego, co dostarczamy im wraz z pożywieniem. Aby rosły piękne i nie wypadały, należy dostarczyć im różnorodnych „cegiełek”, z których rzęsa zbuduje swój majestatyczny wizerunek. Najcenniejszymi są oczywiście minerały i witaminy. Najważniejsze składniki odżywek do rzęs to m.in.: biotyna (poprawia sprężystość i witalność włosków, zapobiega wysychaniu), żelazo (wspomaga wzrost włosków), witamina A (ochrania rzęsy przed toksynami ze środowiska wpływa na wzrost i odnowę włosów), witamina B9, czyli kwas foliowy (warunkuje szybszy wzrost paznokci i rzęs), cynk (wspiera tworzenie keratyny: najważniejszego budulca włosów), bardzo mile widziana jest również keratyna w czystej postaci, witamina E chroniąca włoski przed starzeniem i odpowiedzialna za ich witalność witamina C. Z kolei przed kruszeniem i łamliwością chroni rzęsy krzem.

Gdzie szukać powyższych składników? Najlepiej, jeśli dostarczane są one do organizmu wraz z pożywieniem i tam przetwarzane tak, by jak najlepiej (bezpośrednio w cebulkach) zadbać o stan małych włosków.

Klocki w nieładzie – co może odbudować zniszczone rzęsy

Jeśli – mimo dostarczanych rzęsom składników odżywczych – ich stan się pogarsza i nie mamy już pomysłu jak odbudować ich nadwątloną strukturę warto sięgnąć po „specjalistkę”. Odżywka do rzęs to kosmoceutyk maleńkich rozmiarów, o ogromnej mocy. Składniki odżywki działają niczym najlepsza ekipa remontowa: są w stanie odbudować nawet bardzo zniszczone rzęsy i to zaledwie w kilka tygodni. Odżywka do rzęs zadziała wszędzie tam, gdzie potrzebna jest silna i zorganizowana ofensywa, ratująca rzęsy osłabione stresem, chorobą, przedłużaniem lub… po prostu te mikre z natury.


Materiał partnera zewnętrznego