Laseroterapia – w czym może pomóc? Kiedy warto skorzystać z zabiegów laserem?

0
575
laseroterapia
Zabiegi z wykorzystaniem lasera dawno przestały być traktowane jako przejaw próżności Pacjenta, który usilnie chce poprawić swój wygląd | fot.: materiał partnera

Laseroterapia to jedno z największych osiągnięć medycyny XX wieku. W ogromnym zakresie pozwoliła odstawić na bok skalpele i inwazyjne metody chirurgiczne, zachowując wysoką skuteczność leczenia. W jakich przypadkach zabiegi laserowe przynoszą ulgę Pacjentowi?

Laser, który leczy ciało

Zabiegi laseroterapii z powodzeniem stosuje się w różnych gałęziach medycyny. Promieniowanie laserowe oddziałuje na tkanki ciała ludzkiego – struktury o różnej przepuszczalności, na które wpływa w różny sposób. Efekty działania lasera zależą od wielu czynników: mocy i dawki energii, długości fali, czasu naświetlania, częstotliwości impulsów itp. Istnieje wiele typów laserów, dających inny efekt terapeutyczny.

Laseroterapia w medycynie znajduje zastosowanie m.in. w chorobach skóry, schorzeniach przyzębia, chorobach narządów ruchu, owrzodzeniach, ranach i procesach zapalnych. Laserem usuwa się żylaki i różnego rodzaju malformacje naczyniowe. Szeroko wykorzystuje się go też w dermatologii, laryngologii, a także rehabilitacji. Laser wysokoenergetyczny pomaga leczyć bóle kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego. To zaledwie kilka zastosowań laseroterapii w medycynie.

Laser w kosmetologii

Medycyna estetyczna i kosmetologia powszechnie wykorzystują laseroterapię jako jedną z metod redukcji zmarszczek, rozjaśniania przebarwień, wygładzenia skóry, zniwelowania popękanych naczynek, ujędrnienia itp.

W Sense Med Concept – miejscu prowadzonym w duchu holistycznego podejścia do zdrowia – wykorzystuje się zabiegi o łagodnym działaniu, wybierane przez Pacjentów szukających sposobu na poprawę swojego wyglądu w duchu pro-aging. Zamiast medycyny przeciwstarzeniowej, mamy tu podejście do upływu czasu jako do naturalnego procesu. Pacjent nie jest zachęcany do prób zachowania wiecznie młodego wyglądu. Zespół specjalistów dba tu o wydobycie piękna z każdego – niezależnie od wieku.

Laseroterapia znajduje zastosowanie także w redukcji rozstępów i blizn, w tym blizn potrądzikowych. Za pomocą lasera usuwa się znamiona i tatuaże. Spektrum zastosowania tej metody jest ogromny.

Kiedy warto zdecydować się na laseroterapię

Medycyna estetyczna zajmuje obecnie ważne miejsce w szeroko pojętym leczeniu ciała i ducha. Zabiegi z wykorzystaniem lasera dawno przestały być traktowane jako przejaw próżności Pacjenta, który usilnie chce poprawić swój wygląd. Lekarz wyróżniający się kompleksowym podejściem do zdrowia w duchu medycyny stylu życia wie, jak silnie poczucie własnej wartości wpływa na samopoczucie, a co za tym idzie stan zdrowia Pacjenta.

Jeśli więc czujesz potrzebę skorzystania z zabiegu, np. redukcji zmarszczek, niwelowania rozstępów czy chociażby laserowego usuwania niechcianego owłosienia (epilacji), nie wahaj się zadbać o swoje fizyczne i emocjonalne potrzeby. Laseroterapia jest technologią, nad którą naukowcy pracowali przez lata właśnie po to, by współczesne pokolenie mogło bez przeszkód i obaw o komplikacje korzystać z jej dobrodziejstw!

 Artykuł powstał we współpracy komercyjnej z Sense Med Concept