
Laseroterapia to jedno z największych osiągnięć medycyny XX wieku. W ogromnym zakresie pozwoliła odstawić na bok skalpele i inwazyjne metody chirurgiczne, zachowując wysoką skuteczność leczenia. W jakich przypadkach zabiegi laserowe przynoszą ulgę Pacjentowi?
Laser, który leczy ciało
Zabiegi laseroterapii z powodzeniem stosuje się w różnych gałęziach medycyny. Promieniowanie laserowe oddziałuje na tkanki ciała ludzkiego – struktury o różnej przepuszczalności, na które wpływa w różny sposób. Efekty działania lasera zależą od wielu czynników: mocy i dawki energii, długości fali, czasu naświetlania, częstotliwości impulsów itp. Istnieje wiele typów laserów, dających inny efekt terapeutyczny.
Laseroterapia w medycynie znajduje zastosowanie m.in. w chorobach skóry, schorzeniach przyzębia, chorobach narządów ruchu, owrzodzeniach, ranach i procesach zapalnych. Laserem usuwa się żylaki i różnego rodzaju malformacje naczyniowe. Szeroko wykorzystuje się go też w dermatologii, laryngologii, a także rehabilitacji. Laser wysokoenergetyczny pomaga leczyć bóle kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego. To zaledwie kilka zastosowań laseroterapii w medycynie.
Laser w kosmetologii
Medycyna estetyczna i kosmetologia powszechnie wykorzystują laseroterapię jako jedną z metod redukcji zmarszczek, rozjaśniania przebarwień, wygładzenia skóry, zniwelowania popękanych naczynek, ujędrnienia itp.
W Sense Med Concept – miejscu prowadzonym w duchu holistycznego podejścia do zdrowia – wykorzystuje się zabiegi o łagodnym działaniu, wybierane przez Pacjentów szukających sposobu na poprawę swojego wyglądu w duchu pro-aging. Zamiast medycyny przeciwstarzeniowej, mamy tu podejście do upływu czasu jako do naturalnego procesu. Pacjent nie jest zachęcany do prób zachowania wiecznie młodego wyglądu. Zespół specjalistów dba tu o wydobycie piękna z każdego – niezależnie od wieku.
Laseroterapia znajduje zastosowanie także w redukcji rozstępów i blizn, w tym blizn potrądzikowych. Za pomocą lasera usuwa się znamiona i tatuaże. Spektrum zastosowania tej metody jest ogromny.
Kiedy warto zdecydować się na laseroterapię
Medycyna estetyczna zajmuje obecnie ważne miejsce w szeroko pojętym leczeniu ciała i ducha. Zabiegi z wykorzystaniem lasera dawno przestały być traktowane jako przejaw próżności Pacjenta, który usilnie chce poprawić swój wygląd. Lekarz wyróżniający się kompleksowym podejściem do zdrowia w duchu medycyny stylu życia wie, jak silnie poczucie własnej wartości wpływa na samopoczucie, a co za tym idzie stan zdrowia Pacjenta.
Jeśli więc czujesz potrzebę skorzystania z zabiegu, np. redukcji zmarszczek, niwelowania rozstępów czy chociażby laserowego usuwania niechcianego owłosienia (epilacji), nie wahaj się zadbać o swoje fizyczne i emocjonalne potrzeby. Laseroterapia jest technologią, nad którą naukowcy pracowali przez lata właśnie po to, by współczesne pokolenie mogło bez przeszkód i obaw o komplikacje korzystać z jej dobrodziejstw!