Koniec problemów z układaniem włosów!

0
2014
Ładnie ułożone włosy
Odpowiednia fryzura nie tylko doda naszemu wizerunkowi charakteru, ale ułatwi nam także codzienne układanie włosów – tak, by zawsze wyglądały one olśniewająco. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Doskonałym rozwiązaniem są elektryczne szczotki do włosów.

Niezależnie od tego, czy nasze włosy są krótkie, półdługie lub długie, czy proste albo kręcone, dla większości z nas ich satysfakcjonujące ułożenie to nie lada wyzwanie. Pamiętajmy jednak, że układanie włosów to nie tylko ich rozczesywanie i dalsze modelowanie fryzury, np. przy pomocy elektrycznej szczotki. Nie mniej ważne jest ich właściwe pielęgnowanie, a także odpowiednie strzyżenie.

Pielęgnacja na co dzień

Włosy suche lub przetłuszczające się, kruche i łamliwe albo sztywne, puszące się, zniszczone, pozbawione blasku, opadające, bez objętości – to tylko część problemów, z jakimi na co dzień musimy się zmagać.

Szczególnie istotna staje się więc skuteczna pielęgnacja i dobór kosmetyków odpowiednich dla naszych włosów. Warto zwracać uwagę na skład preparatów, którymi traktujemy nasze włosy. Im więcej znajdzie się w nich naturalnych substancji, tym większa szansa na poprawienie kondycji fryzury. Wysoką skutecznością (wyższą niż produkty dostępne w drogeriach) charakteryzują się szampony i odżywki fryzjerskie. Oprócz pozytywnego wpływu na stan naszych włosów, ułatwiają one późniejsze ich układanie. Omawiając kondycję i wygląd naszych włosów, nie sposób pominąć też znaczenia odpowiedniej diety, a w razie konieczności stosowania sprawdzonych i przebadanych suplementów.

A co z odpowiednią pielęgnacją? Mimo że mycie włosów uważamy za prostą czynność, zdarza się nam wykonywać ją nieprawidłowo. Po pierwsze warto ją połączyć z masażem głowy, który poprawi ukrwienie i stan skóry. Po drugie: włosy myjemy dwukrotnie, stosując odpowiedni dla nich środek i nakładając odżywkę. Po trzecie: dokładnie je spłukujemy (zarówno po umyciu, jak i nałożeniu odżywki). Stosowane preparaty, które pozostają na włosach, mogą bowiem podrażnić skórę naszej głowy. Ponadto nie pozwalają włosom unieść się. To, czy rozczesujemy włosy mokre, czy już podsuszone, jest kwestią indywidualną. Zależy m.in. od ich rodzaju.

Dobre cięcie

Odpowiednia fryzura nie tylko doda naszemu wizerunkowi charakteru, ale ułatwi nam także codzienne układanie włosów – tak, by zawsze wyglądały one olśniewająco. Dobre cięcie nada włosom grubym lekkości, a cienkim – ciężaru. Pozwoli ujarzmić puszące się kosmyki albo z drugiej strony, dzięki cieniowaniu, doda objętości włosom, które opadają.

Fryzura powinna być dobrana do rodzaju naszych włosów. Jeżeli prostym i sztywnym włosom postanowimy zafundować loki – nie będzie łatwo je stworzyć. Jeśli się uda, fryzura będzie nietrwała. Gdy nasze włosy naturalnie falują, możemy zadbać o mocniejszy skręt lub doprowadzić je do wyprostowania. Grube i kręcone włosy trudno będzie z kolei uczynić prostymi. Dlatego wygodniej pozostać przy ich naturalnym skręcie. Chyba że skorzystamy z elektrycznej szczotki, która ułatwi wyprostowanie naszych loków.

Codzienne układanie włosów

Fryzjer wymodeluje i wystylizuje nasze włosy, jednak już pierwsze ich umycie sprawi, że czynności te staną się naszymi obowiązkami. W codziennym układaniu fryzury pomoże nam elektryczna szczotka do włosów.

Kobieta podczas układania włosów
Warto skorzystać z drobnych sprzętów gospodarstwa domowego, które ułatwią i umilą nam szybkie ułożenie fryzury. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wydzielane przez nią ciepło ułatwi rozczesywanie, prostowanie i wygładzanie nawet włosów skłonnych do plątania się. Dzięki możliwości regulacji temperatury szczotce poddadzą się włosy każdego rodzaju – zarówno cienkie, proste, normalne, jak i grube, kręcone kosmyki, zyskując pożądany kształt, blask i gładkość. Elektryczne szczotki do włosów mają nienagrzewającą się obudowę i przeciwoparzeniowe końcówki, dzięki którym nie musimy martwić się o bezpieczeństwo ich użytkowania. Czesanie ułatwi także funkcja jonizacji, dodatkowo przeciwdziałająca elektryzowaniu się włosów. W ten sposób zakończą się nasze problemy z codziennym układaniem fryzury.

Warto skorzystać z drobnych sprzętów gospodarstwa domowego, które ułatwią i umilą nam szybkie ułożenie fryzury. A czynność ta z pewnością stanie się przyjemnym, codziennym rytuałem.


Materiał partnera zewnętrznego