Jakie kosmetyki dla Panów okażą się istotne przy pielęgnacji wąsów i brody?

0
1091
mężczyzna z brodą w mieście
Zadbane broda i wąsy to bez wątpienia atrybut męskiego piękna. Warto o nie dbać tak samo jak o włosy na głowie oraz resztę naszego ciała | fot.: stock.adobe,.com

Zadbane broda i wąsy to bez wątpienia atrybut męskiego piękna. Warto o nie dbać tak samo jak o włosy na głowie oraz resztę naszego ciała. W tym celu zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po odpowiednie do tego kosmetyki. Jak dbać o męski zarost i po jakie specyfiki sięgnąć? Dowiesz się z naszego artykułu.

Prawidłowe oczyszczanie kluczem do sukcesu

Tak jak codziennie myjemy włosy i skórę głowy, tak samo powinniśmy zadbać o nasze wąsy oraz brodę. Można myć je za pomocą zwykłego szamponu do włosów, warto jednak mieć na uwadze to, że jest on przeznaczony do innego rodzaju włosów niż te, które mamy na dolnej części naszej twarzy. Na rynku znajdziecie wiele specjalistycznych kosmetyków, które dedykowane są brodzie oraz wąsom. Sięgnijcie po odpowiedni szampon do brody, który za pomocą odpowiednio dobranych składników skutecznie wyczyści skórę oraz włoski, dbając o ich odpowiednie pH oraz zniweluje problem powstawania zaskórników, oraz podrażnień. Zamiast szamponu do brody możesz także sięgnąć po specjalne żele do czyszczenia brody i wąsów, których przeznaczeniem jest dogłębne oczyszczenie. Pomogą Ci one zadbać o czystość i świeży zapach Twojego zarostu.

Nawilżaj oraz olejuj włoski za pomocą odpowiednio dobranych preparatów

Wiemy już, że bardzo ważne jest regularne oczyszczanie męskiego zarostu. Czystość jest podstawą pielęgnacji, warto jednak pamiętać o tym, aby zadbać także o odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie brody i wąsów. W tym celu wyposaż się w olejek do brody, który pomoże Ci zmiękczyć włoski i nada im pięknego blasku, oraz zadba o ich przyjemny zapach. Ponadto warto także sięgnąć po odżywkę do brody, której celem jest nawilżenie włosków oraz znaczne zredukowanie ich puszenia. Dzięki tym odpowiednim preparatom Twoja broda i wąsy będą wyglądać lepiej, Twoja partnerka przestanie narzekać na to, że kujesz ją podczas całowania, a skóra przestanie Cię swędzieć podczas zapuszczania brody. Same plusy!

Modeluj, przycinaj i odżywiaj, aby móc cieszyć się pięknym i zdrowo wyglądającym zarostem

Włoski na brodzie także wymagają odpowiedniej pielęgnacji takiej jak czesanie, modelowanie oraz regularne przycinanie. Pamiętaj o tym, aby w tym celu używać specjalnej szczotki do brody, najlepiej z włosia dzika, która będzie idealnym wyborem w sytuacji posiadania szorstkiego zarostu. Czesanie włosów pomoże Ci pozbyć się martwego naskórka oraz odpowiednio je wygładzi, ponadto pomoże przyśpieszyć wzrost zarostu, ze względu na pobudzanie ukrwienia skóry. Dodatkowo pamiętaj także o używaniu balsamu do brody i wąsów, nakładaj go w niewielkich ilościach na zarost bezpośrednio przed jego modelowaniem, aby móc uzyskać pożądany efekt końcowy. Możesz także sięgnąć po wosk do zarostu, który pomoże Ci okiełznać nawet najbardziej niesforne kosmyki brody i wąsów. I na koniec, co bardzo istotne, pamiętaj o regularnym przycinaniu brody i wąsów, Warto w tym celu użyć nożyczek do brody i zrobić to samodzielnie. Możesz także skorzystać z usług barbera, który zadba o Twój zarost w profesjonalny sposób.


EJA