Jak podkreślić skręt fal? Problemy z kręconymi włosami

0
552
suszenie kręconych włosów
Jeśli chcesz podkreślić skręt fal i loków niezbędne jest użycie specjalistycznych kosmetyków oraz nie obejdzie się bez użycia suszarki z dyfuzorem | fot.: stock.adobe.com

Kobiety, które posiadają kręcone włosy zmagają się na co dzień z problemami związanymi z ich stylizacją. Choć z pozoru wydają się wymarzonymi włosami do ułożenia w efektowną fryzurę, jest to jedynie pozór, a ułożenie idealnych loków to w praktyce nie lada wyzwanie. Są jednak proste sposoby na ujarzmienie niesfornych loków oraz cenne wskazówki, którymi warto się kierować przy ich pielęgnacji.

Jeśli chcesz podkreślić skręt fal i loków niezbędne jest użycie specjalistycznych kosmetyków oraz nie obejdzie się bez użycia suszarki z dyfuzorem. Przedstawimy sprawdzone sposoby włosomaniaczek na pielęgnację i stylizacje włosów kręconych.

Pielęgnacja – krok pierwszy

Piękne, miękkie i sprężyste loki to marzenie większości kobiet. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że pielęgnacja włosów kręconych w praktyce może być skomplikowana. Jeszcze więcej wysiłku z kolei wymaga ich idealne ułożenie. Włosy kręcone bywają suche i porowate – określa się je mianem wysokoporowatych, a taki rodzaj włosów cechuje najwyższy stopień rozchylenia łusek. Bez odpowiedniego nawilżenia i zadbania o łuskę włosa nigdy nie uzyskamy idealnego skrętu. Pierwszym istotnym elementem pielęgnacji włosów wysokoporowatych jest mycie włosów. W tym celu używaj specjalnie przeznaczonych kosmetyków do włosów kręconych.

W przypadku tak delikatnych włosów warto zastanowić się nad stosowaniem jak najłagodniejszego sposobu mycia i odżywania włosów. Tego typu loków nie można dodatkowo przesuszać. Włosy kręcone korzystnie jest myć metodą kubeczkową (a zatem szamponem lub innym produktem przeznaczonym do oczyszczania rozcieńczonym w dużej ilości wody) lub mycie odżywką. W tym drugim przypadku należy pamiętać, aby produkty nie zawierały silikonów oraz aby samo mycie miało odpowiedni schemat – tu poleca się zwłaszcza OMO (odżywka-mycie-odżywka).

Na co dzień pamiętaj o ochronie włosów przed słońcem, wiatrem i deszczem.

Suszenie – krok drugi

Szczotkujemy włosy na mokro. Błąd popełniony na tym etapie może zepsuć cały efekt końcowy i możesz uzyskać efekt tzw. siana. Pamiętaj także, aby zbyt mocno i gwałtownie nie wycierać włosów ręcznikiem. Rób to delikatnie i powoli. Zbyt gwałtowne pocieranie włosów ręcznikiem może spowodować utratę skrętu. Włosy kręcone warto wstępnie suszyć przy użyciu bawełnianej koszulki z lekkim ugniataniem loków.

Zainwestuj w suszarkę z dyfuzorem. Niestety wiele osób nie wie, jak poprawnie go używać. Podstawową zasadą jest rozłożenie włosów na pasma. Każde pasmo włóż do dyfuzora i przyciśnij je do skóry głowy. Wymaga to poświęcenia nieco większej ilości czasu, niż niedbałe przeczesanie włosów palcami pod strumieniem ciepłego powietrza, ale daje o wiele lepszy efekt. Włącz suszarkę na jak najmniejszą prędkość i kontroluj temperaturę (oczywiście zalecana jest jak najniższa). Pamiętaj, że każda dobre suszarki do włosów powinny posiadać regulację temperatury oraz mieć funkcję chłodnego nawiewu. Susząc w ten sposób każde pasmo oddzielnie pozbędziesz się problemu puszenia włosów. Efekty z pewnością będą rewelacyjne!

Kolejną ważna zasadą jest suszenie włosów głową w dół. Użyj do tego suszarki z dyfuzorem skierowanej zawsze w stronę nasady włosów. Dzięki tej metodzie nie dość, że uzyskasz wymarzony skręt – to dodatkowo włosy będą uniesione u nasady.

Jeśli po pierwszym użyciu suszarki z dyfuzorem nie uzyskasz odpowiedniego kształtu skrętu bądź fryzura nie spełnia twoich oczekiwań nie poddawaj się i nie zaprzestawaj prób. Z każdym kolejnym suszeniem nabierzesz wprawy i z pewnością wydobędziesz wymarzony skręt.

Kosmetyki do stylizacji – krok trzeci

Następnym krokiem do osiągnięcia wymarzonej fryzury jest użycie kosmetyków do stylizacji. Pamiętaj, aby unikać żeli i lakierów. Odpowiednio dobrane kosmetyki podkreślą i utrwala skręt, a ty będziesz mogła cieszyć się przez cały idealnymi lokami. Kosmetyk należy wgnieść we włosy. Rób to bardzo dokładnie. Dla pań z kręconymi włosami polecane są olejki, które odżywią włosy oraz ochronią ich strukturę. Olejki, np. arganowy poprawią elastyczność włosa.

Podsumowanie

Posiadaczki falowanych bądź kręconych włosów często narzekają, że pozostawianie ich do samoczynnego suszenia trwa bardzo długo. Pielęgnacja włosów kręconych może być niestety czasochłonna. Jeśli jednak zadbasz o odpowiednie nawilżenie i będziesz stosować się do naszych wskazówek uzyskasz spektakularne efekty, a sam czas przeznaczony na pielęgnację znacząco się skróci.

OLI