Dlaczego przeszczep włosów FUE to metoda dla Ciebie?

0
721
mężczyzna przeszczep włosów
Kliniki przeszczepu włosów oferują różne metody tego zabiegu. Rezultatem każdej z nich są oczywiście przeszczepione włosy i nowy wygląd | fot.: stock.adobe.com

Łysienie czy zakola potrafią bardzo uprzykrzyć życie osobie zainteresowanej. Bardzo często staje się ona wycofana, traci pewność siebie i unika kontaktów towarzyskich. Nie musi jednak tak być! Dzisiejszy postęp medycyny estetycznej pozwala na skuteczną i trwałą transplantację włosów. Jedną z najbardziej polecanych metod jest przeszczep włosów FUE, którego możesz dokonać w klinice przeszczepu włosów.

Dlaczego warto wybrać przeszczep włosów FUE?

Kliniki przeszczepu włosów oferują różne metody tego zabiegu. Rezultatem każdej z nich są oczywiście przeszczepione włosy i nowy wygląd. Sposób dochodzenia do tego etapu różni się jednak w każdej z metod. Czasami są to niuanse, innym razem poważne różnice. W przypadku przeszczepu włosów FUE mamy do czynienia z jedynie minimalną ingerencją w skórę pacjenta. Naruszenie skóry jest tak niewielkie, że przeszczep włosów FUE często jest nazywany metodą no touch. Sprawia to, że ten sposób transplantacji włosów bardzo często wybierany jest przez mężczyzn oraz kobiety, które lubią nosić krótkie fryzury.

Dzięki temu, że ingerencja w skórę jest tak nieduża, z tyłu głowy nie powstają blizny, które mogłyby być bardzo widoczne w przypadku włosów bardzo krótkiej długości. Przy zastosowaniu przeszczepu włosów FUE na skórze pozostaną jedynie malutkie i rozproszone blizny. Pacjenci borykający się z łysieniem androgenowym docenią przeszczep włosów FUE szczególnie mocno. Tak samo jak osoby, które mają na głowie różne blizny – ta metoda pomoże je zakryć lub skorygować.

Jak wygląda przeszczep włosów FUE?

Skoro znasz już zalety przeszczepu włosów FUE, pora przybliżyć Ci nieco przebieg samego zabiegu. Im więcej wiadomo na temat tego typu zabiegów, tym strach przed nimi jest mniejszy. Zapewniamy, że każda z oferowanych przez nas metod transplantacji włosów jest bezpieczna i nie ma się czego bać. Żeby jednak nie być gołosłownymi, opiszemy Ci przebieg przeszczepu metodą FUE.

Przede wszystkim pacjent musi być przygotowany do zabiegu. W tym celu całkowicie goli się część dawczą. Z tego obszaru zostanie pobranych około 500-3500 przeszczepów, w zależności od wielkości części biorczej. Mieszki włosowe zostaną pobrane specjalnymi narzędziami, których średnica wynosi ok. 0,8-0,9 mm. Następnie umieszcza się je w pożądanym miejscu. Przeszczep włosów FUE wymaga niezwykłej delikatności i precyzji. Zespół biorący udział w zabiegu jest wysoko wykwalifikowany i doświadczony. Co ważne, po zabiegu nie zakłada się szwów w miejscu przeszczepu, dzięki czemu nie jest konieczna wizyta kontrolna. 

Materiał partnera