O czym musisz pamiętać wybierając program do faktur?

0
1128
Mężczyzna dotyka znaku zapytania
Dokonując wyboru programu do fakturowania warto przypatrzeć się zaproponowanemu programowi. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybór programu do fakturowania może okazać się trudny, jeżeli dokonuje go np. początkujący przedsiębiorca. Zarówno dla osób rozpoczynających działalność jak prowadzących własny biznes od kilku lat kluczowe są funkcje posiadane przez narzędzie, które ma służyć fakturowaniu.

Na co zwrócić uwagę?

Dobry program do faktur powinien być dedykowany użytkownikowi z różnym stażem pracy, wiekiem czy poziomem doświadczenia zawodowego. Oprogramowanie musi być uniwersalne i proste w obsłudze. Łatwość poruszania się po programie to ważny wyznacznik dalszej pracy. Oprócz prostoty program do fakturowania powinien być funkcjonalny. Opcje, które zawiera powinny być zaprezentowane w zrozumiały dla odbiorcy sposób. Przyjazny interfejs to ważny czynnik wyboru programu do pracy w firmie z dokumentami. Oprócz przydatnych funkcji program musi być aktualizowany i dostosowywany do zmian prawnych. Tylko wtedy korzystający będzie mógł wystawiać dokumenty zgodne z przepisami. Dobre oprogramowanie ochroni również zgromadzone dane przed potencjalną utratą np. w sytuacji kradzieży komputera lub jego infekcji.

Potrzebne funkcje upraszczające wystawianie faktur

Program do faktur powinien pozwalać wystawić fakturę VAT, bez VAT (jeżeli użytkownik nie jest czynnym podatnikiem VAT), korektę, proformę, paragon fiskalny czy fakturę VAT marża i dokumenty magazynowe (jeżeli przedsiębiorca korzysta z zaplecza magazynowego). Dobre oprogramowanie oprócz podstawowych rodzajów dokumentów będzie zawierało dodatkowe przydatne w zależności od potrzeby korzystającego. Program do faktur powinien generować plik JPK i oszczędzać czas użytkownika. Jest to możliwe np. poprzez wprowadzenie modułu pozwalającego np. wysyłać faktury e-mailem do kontrahentów, czy programów księgowych, seryjnie drukować, pobierać dane klientów z CEIDG wprowadzająć jedynie numer NIP firmy czy wystawiać faktury z obcym kursem pobieranym automatycznie z NBP.

Kompletny program do fakturowania

Przytoczone funkcje i ulepszenia posiada program do wystawiania faktur Faktura Small Business Handel. To proste narzędzie do pracy. Pozwala szybko wygenerować potrzebne dokumenty, wysyłać je do klientów i zarządzać stanami magazynowymi. Użytkownik może stworzyć przydatne kartoteki towarów, klientów, cennik, oferty i zamówienia. Ten program powstał z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Dzięki niemu można śledzić sprzedaż i klientów poprzez wygenerowane raporty ze sprzedaży i inne statystyki. Producentem jest firma MEGA-TECH, która od 2008 roku stwarza różne rozwiązania dla przedsiębiorstw. Użytkownik ich programów może liczyć na wsparcie pomocy technicznej i bezpłatne testowanie wszystkich funkcji.

Dokonując wyboru programu do fakturowania warto przypatrzeć się zaproponowanemu programowi. To proste i w pełni funkcjonalne oprogramowie upraszczające pracę w firmie.


Materiał partnera zewnętrznego