Nowoczesne rozwiązania IT dla biznesu: systemy obsługi zgłoszeń

0
469
rozwiązania it
System obsługi zgłoszeń to jedno z kluczowych narzędzi do sprawnego zarządzania sprawami klientów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak poprawić efektywność działu obsługi klienta? Jak rozwiązać problem z obsługą wielu zgłoszeń jednocześnie? Rozwiązaniem jest nowoczesny system obsługi zgłoszeń, inaczej nazywany systemem ticketowym.

Systemy obsługi zgłoszeń od A do Z: Rozpoznaj moc technologii w Twojej firmie

System obsługi zgłoszeń to jedno z kluczowych narzędzi do sprawnego zarządzania sprawami klientów. Skuteczny system ticketowy pozwala efektywnie porządkować informacje, niezależnie od kanału kontaktu. Nowoczesne oprogramowanie pomaga w komfortowy sposób kontrolować napływające zgłoszenia, przypisując je automatycznie do konkretnego działu lub konsultanta.

Dzięki zastosowaniu systemu obsługi zgłoszeń, konsultanci są w stanie odebrać więcej telefonów, a klienci zawsze trafiają do odpowiedniego działu. System idealnie sprawdza się w działach obsługi klienta, we wsparciu serwisowym oraz w dziale reklamacji. Wdrażając system ticketowy na lepsze zmienia się jakość customer service.

Wizjonerski obraz IT: Jak nowoczesne rozwiązania rewolucjonizują obsługę zgłoszeń

Nowoczesna technologia daje możliwość ciągłego udoskonalania systemów ticketowych. Dzięki najnowszym rozwiązaniom możliwa jest obsługa wielu kanałów kontaktu jednocześnie (e-mail, chat, sms, whatsapp etc.). Rozwój IT pozwala także automatyzować wiele procesów takich, jak przydzielanie zgłoszeń, automatyczne odpowiedzi, czy przypomnienia o planowanym kontakcie z klientem.

System obsługi zgłoszeń w firmie oznacza ogromną oszczędność czasu – część zadań wykonują komputery. Dzięki temu konsultanci mogą skupić się na trudniejszych i mniej monotonnych czynnościach związanych z obsługą klienta. Korzystają na tym zarówno pracownicy infolinii, jak i jej klienci.  

Gwiazdy technologicznego firmamentu: Najlepsze systemy obsługi zgłoszeń na rynku

Rynek oferuje wiele ciekawych systemów ticketowych. Każdy z nich ma możliwość obsługi wielu zgłoszeń jednocześnie, kategoryzowania ich i zarządzania w strukturze organizacji.

Najistotniejszą funkcją z punktu widzenia obsługi klienta wydaje się możliwość obsługi omnichannel i czytelny widok historii kontaktów w panelu klienta. Niemniej istotną funkcją jest także możliwość integracji z innymi systemami, co umożliwia gromadzenie i przetwarzanie danych w wygodny i efektywny sposób.  

Od teorii do praktyki: Jak firmy osiągają sukces dzięki nowoczesnym systemom obsługi zgłoszeń

System obsługi zgłoszeń sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest skuteczna obsługa klienta. Między innymi dlatego po system ticketowy sięgają firmy z branży e-commerce, sektora medycznego, a także banki, czy salony samochodowe.

Dzięki wdrożeniu systemu obsługi zgłoszeń, poprawiła się szybkość obsługi klienta. Innym istotnym wskaźnikiem jest również poziom satysfakcji z obsługi, który ulega znacznej poprawie po wprowadzeniu systemu ticketowego. System poprawia także efektywność pracy konsultantów – dzięki automatycznemu porządkowaniu spraw pracownicy mogą rozwiązać więcej zgłoszeń w ciągu jednego dnia pracy. 

Materiał partnera zewnętrznego