Karty graficzne GeForce RTX 3070 – dla kogo są dobrym wyborem?

0
452
karty graficzne
W kategorii karty graficzne dla komputerów stacjonarnych konkurencja jest bardzo duża | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy wiesz, że karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3070 jest przeznaczona dla szerokiego spektrum użytkowników, w tym dla graczy PC, twórców video, programistów oraz dla profesjonalistów z dziedziny projektowania i wizualizacji wnętrz? Jeśli należysz do jednej z tych grup i właśnie planujesz coś zmienić w swoim komputerze, to kupno nowej karty graficznej na pewno będzie słuszną decyzją. Karta graficzna GeForce RTX 3070 ma wiele zalet, które szczegółowo opisujemy poniżej. Nie bez znaczenia jest także jej atrakcyjna cena, mieszcząca się w przedziale 2500 do 4000 złotych.

Co wyróżnia kartę graficzną RTX 3070 od konkurencji?

W kategorii karty graficzne dla komputerów stacjonarnych konkurencja jest bardzo duża. Nie łatwo jest się przebić produktom na szczyt, a tym, którym się to udaje, można wróżyć naprawdę wielki sukces. Tak też jest w przypadku serii kart RTX, które są jednymi z najchętniej kupowanych przez profesjonalistów. Dlaczego tak się dzieje? Co odróżnia te karty od dziesiątek innych, w podobnych cenach?

Jakie technologie zastosowano w kartach graficznych RTX 3070?

Pod względem działania, karta RTX 3070, podobnie jak inne karty z serii RTX, wykorzystuje szereg technologii dla poprawy wydajności i jakości obrazu.

  • Ray Tracing. Jest to technologia odpowiedzialna za symulację rzeczywistych efektów oświetlenia dla tworzenia realistycznych obrazów.
  • Tensor Cores. Są to specjalne układy w kartach RTX, które przyspieszają obliczenia związane z uczeniem maszynowym, takie jak DLSS.
  • DLSS (Deep Learning Super Sampling). Technologia ta używa sztucznej inteligencji do skalowania obrazów do wyższych rozdzielczości. Dzięki DLSS, gra może renderować obraz na niższej rozdzielczości, a następnie powiększyć go do wyższej rozdzielczości, co pozwala na zwiększenie wydajności bez dużego wpływu na jakość obrazu.
  • NVLink. Technologia ta pozwala na łączenie dwóch kart RTX razem, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich łączną moc obliczeniową.
  • NVENC/NVDEC. Są to technologie kodowania i dekodowania wideo na kartach Nvidia, które pozwalają na szybkie przetwarzanie strumieni wideo, co jest szczególnie przydatne dla streamerów.

RTX to karty przeznaczone do zaawansowanych programów graficznych

Wybierając kartę graficzną do gier komputerowych, programów renderujących czy edytorów video, zwraca się przede wszystkim uwagę na ich wydajność. Jednak seria kart graficznych RTX zapewnia nam wiele innych funkcji, takich jak te wymienione poniżej. Graficzne karty RTX 3070 oferują wydajność umożliwiającą grę w najnowsze tytuły w bardzo wysokich ustawieniach graficznych. Obsługują one takie technologie jak: ray tracing i DLSS (Deep Learning Super Sampling), które znacznie poprawiają jakość obrazu i wydajność w grach.

Materiał partnera zewnętrznego