Czy warto dzisiaj wywoływać zdjęcia?

0
1078
kobieta przeglądająca zdjęcia tradycyjne
Jeszcze kilka lat temu, chcąc wywołać zdjęcia, musiałeś udać się do fotografa, aby zanieść kliszę lub nośnik pamięci, a następnie zaczekać kilka dni i zgłosić się po odbiór. Dziś jest zupełnie inaczej | fot.: materiał partnera

Jeszcze kilkanaście lat temu nasze możliwości wykonywania zdjęć były znacząco ograniczone – aparaty fotograficzne były kosztowne, a klisze z określoną liczbą zdjęć powodowały to, że najpierw dobrze planowaliśmy plan zdjęciowy. Wywoływanie zdjęć było czymś zupełnie naturalnym – tylko wówczas mogliśmy zobaczyć, czy ujęcia wyszły udane. Odkąd jednak prym wiodą cyfrówki, a smartfony zostały wyposażone w dobre obiektywy, coraz rzadziej decydujemy się na wydruk fotografii. Przedstawiamy 5 powodów, dla których jednak warto wywoływać zdjęcia!

1. Wywołanie zdjęć motywuje do wykonania selekcji

Nie da się zaprzeczyć, że odkąd mamy zawsze pod ręką smartfon, a cyfrówkę możemy schować do kieszeni i zabrać na każdą wycieczkę czy spotkanie ze znajomymi, robimy mnóstwo zdjęć. To wiele przypadkowych ujęć, które w większości nie nadają się do publikacji – złe wykadrowanie, poruszony obiekt, prześwietlenie itp. Niemniej wśród nich są też perełki, które należy wyłonić. Chcąc wywołać zdjęcia, właśnie takich ujęć poszukujemy, dlatego możemy przy okazji wykonać selekcję, zwalniając miejsce na nośniku pamięci.

2. Oglądanie odbitek angażuje zmysły

Wywołane fotografie możemy nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć, obejrzeć z różnej perspektywy, a nawet powąchać. Poświęcamy więcej czasu na przyglądanie się wydrukowanym zdjęciom niż tym wyświetlanym na ekranie i bardziej angażujemy się w ten proces, dostrzegając detale.

3. Wywołane zdjęcia to doskonały prezent

Fotografie możesz wywołać dla siebie, ale warto też mieć na uwadze, że mogą być one świetnym pomysłem na prezent. Nie wiesz, co podarować bliskiej osobie? Możesz zdecydować się na album z Waszymi wspólnymi zdjęciami albo ramkę wypełnioną wspomnieniami w postaci zdjęć. Polecamy zdecydować się na odbitki klasyczne Fujifilm, które są wywoływane na papierze FujiFilm, które przetrwają długo przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości i niezmienionej kolorystyki, a przy odpowiednim przechowywaniu znacznie dłużej!

4. Ponadczasowość

Odbitki są zawsze na czasie! Możesz nimi dekorować wnętrza, nosić je w portfelu, tworzyć kolaże, wkładać do ramek i tak dalej. Nigdy się nie znudzą! Co więcej, nie musisz martwić się o to, że zepsuł Ci się nośnik pamięci, że musisz przegrywać tysiące zdjęć ze starego telefonu na nowy albo że padł dysk w Twoim komputerze i nie da się odzyskać danych lub będzie to bardzo kosztowne. Wywołanie odbitek jest wygodne – zawsze możesz sięgnąć po wspomnienia i nie potrzebujesz do tego zasilania, komputera lub dostępu do internetu.

5. Maksymalny komfort

Jeszcze kilka lat temu, chcąc wywołać zdjęcia, musiałeś udać się do fotografa, aby zanieść kliszę lub nośnik pamięci, a następnie zaczekać kilka dni i zgłosić się po odbiór. Dziś jest zupełnie inaczej – wybrane przez siebie, wyselekcjonowane fotografie możesz wywołać bez wychodzenia z domu! Odbitki klasyczne Fujifilm zamówisz poprzez stronę internetową, odbierzesz osobiście lub zostaną dostarczone kurierem pod wskazany adres. Możesz też wybierać różne formaty – od klasyków 9×13 czy 10×15, po niestandardowe rozmiary, a przy tym masz też różne opcje papieru (CA, CA Supreme, CA DPII i CA Pearl).


Materiał partnera zewnętrznego