Jak dbać o dietę zwierząt domowych?

0
709
dieta zwierząt domowych
Opieka nad zwierzętami domowymi to nie tylko radość z ich posiadania, ale przede wszystkim odpowiedzialność za prawidłowe odżywianie i dobrą kondycję | fot.: materiał partnera

Jak dbać o dietę zwierząt domowych?

Właściciele zwierzaków niezależnie od tego czy mowa o kotach, psach czy papugach, z troską i starannością starają się sprostać potrzebom swoich podopiecznych. Ich dobro jest często dla nich równie ważne, jak bliskich. W istocie, przecież zwierzęta domowe są członkami rodziny. Rozpieszczają je smakołykami i akcesoriami, które potrafią wprowadzić w istny obłęd niejednego pupila. Sklep zoologiczny odwiedzają równie często jak spożywczy. Zależy im na tym, by zapewnić zwierzakom produkty najwyższej jakości. Dieta stanowi bowiem kluczowy element prawidłowego rozwoju zwierząt. W przypadku psów i kotów, wybór odpowiedniego systemu żywieniowego nie należy do najłatwiejszych. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko preferencje swojego pupila, ale i jego wiek, rasę i stopień aktywności. Jak prawidłowo dopasować dietę i spełniać potrzeby żywieniowe zwierząt domowych?

1. Zasady zbilansowanej diety

a) Dieta pupila w leczeniu chorób

2. Pełnowartościowe smakołyki zwierząt domowych w sklepie zoologicznym

Zasady zbilansowanej diety

Stacjonarnie czy też odwiedzając sklep zoologiczny online, bardzo często popada się w 'manię kupowania’. Dla miłośników zwierząt, to prawdziwy raj z tym, co najlepsze dla ich pupili. Tymczasem, robiąc zakupy w sklepie zoologicznym, należy przede wszystkim kierować się zdrową dietą i zasadami prawidłowego żywienia pupila. Źle zbilansowane jedzenie, podobnie jak w przypadku ludzi, może doprowadzić do jego nadwagi, a w konsekwencji wielu chorób. Przy wyborze karmy, warto kierować się preferencjami zwierzaka. Psy rozróżniają intensywne smaki takie jak słodki, słony, kwaśny i gorzki. A że każdy z nich to wrodzony mięsożerca, chętniej będą sięgać po karmy mięsne, aniżeli te czysto zbożowe. Szukając najwyższej jakości karmy, należy zwrócić uwagę na jej skład. Sklep z karmą dla zwierząt oferuje szeroki wybór produktów dopasowanych do potrzeb i preferencji pupila. Zarówno karmy suche, jak i mokre, są bogate w niezbędne w diecie zwierząt makro- oraz mikroskładniki, a także witaminy i minerały, wpływające na ich dobre samopoczucie.

Dieta pupila w leczeniu chorób

Prawidłowe żywienie zwierząt przekłada się również na efektywność leczenia u psów i kotów. Wart zwrócić uwagę na liczbę przyjmowanych kalorii i wielkość posiłków, by na bieżąco kontrolować kondycję zwierzaka. W przypadku psa po zabiegach, dobrze jest dopytać weterynarza o system żywieniowy, sprzyjający jego regeneracji. Pupil cierpiący na alergie pokarmowe powinien być karmiony dedykowaną karmą. Internetowy sklep zoologiczny Apetete, uwzględnia w ofercie również karmy dla zwierząt z alergią i wrażliwym przewodem pokarmowym. Nie brakuje tam także produktów dla psów o wrażliwej skórze i bardzo wymagającej sierści, które gwarantują ich nawilżenie.

Pełnowartościowe smakołyki zwierząt domowych w sklepie zoologicznym

Przysmaki to dla miłośników małych zwierząt, jak i tych większych, podstawa z punktu widzenia pogłębiania więzi. Warto wzbogacić dietę pupila o dodatkowe smakołyki, szczególnie że mogą one znacząco poprawić jego samopoczucie otrzymaną nagrodą. Nie tylko dobrze smakują, ale są także pewnego rodzaju motywacją np. podczas treningu. Dodatkowo przysmaki ze sklepu zoologicznego, wpływają na kondycję jego uzębienia, ścierając chociażby płytkę bakteryjną z zębów. W ofercie sklepu Apetete znalazły się między innymi przysmaki naturalne, prozdrowotne czy bezzbożowe. Warto zwrócić, uwagę że ten internetowy sklep zoologiczny, ma konkurencyjne ceny na każdą kieszeń. Wysokiej jakości karmy można tu bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb zwierząt zarówno kotów, psów, ale i małych ssaków czy ptaków.

Opieka nad zwierzętami domowymi to nie tylko radość z ich posiadania, ale przede wszystkim odpowiedzialność za prawidłowe odżywianie i dobrą kondycję. Każdego dnia należy dostarczać im to czego potrzebuje organizm, a dietę i system żywieniowy, najlepiej skonsultować z weterynarzem, by zwierzak dobrze się czuł w każdym wieku.

Materiał partnera