Stylowa odzież i obuwie męskie na każdą okazję

0
873
dr martens buty
Odpowiednią alternatywą dla standardowych półbutów, która świetnie sprawdza się w casualowych kreacjach, są „Martensy” | fot.: materiał partnera

Niemal każdy mężczyzna wybierając się na różnego rodzaju spotkania czy konferencje, zastanawia się co na siebie założyć i jak dopasować elementy ubioru do obuwia. O ile przykładowo na wesele wiadomą kreacją jest garnitur lub smoking, tak na innego rodzaju zebrania, nasze okrycie wierzchnie dobieramy względem powagi sytuacji. Istnieją jednak rzeczy, które możemy założyć zarówno na poważne wydarzenie, jak i na kameralną imprezę u znajomych.

Łączenie elegancji ze stylem casualowym

To bez wątpienia największy trend ostatnich lat. Można go napotkać nie tylko u słynnych projektantów, lecz także w popularnych sieciowych sklepach odzieżowych. Kluczem sukcesu w tym wypadku jest dążenie do wygody, kojarzącej się nam ze stylem sportowym, w połączeniu z gracją i elegancją. Najlepszym tego przykładem mogą być spodnie. Lekko krótkawe, sięgające do kostek i posiadające sznurek do wiązania ich na sobie zamiast guzika, ale jednocześnie o szykownym kroju, mające kant i kratkowany wzór. Dodatkowo skooperowane z marynarką o tym samym wzorze, co zdarza się w większości przypadków, świetnie nadają się do założenia do nich zwykłej koszulki typu T-shirt.

Dobieranie butów pod określony styl

Stereotypy mówią, że do marynarki zawsze ubiera się eleganckie skórzane buty zwane również oksfordami. Nie zawsze warto więc ufać stereotypom, ponieważ moda zmienia się wraz z duchem czasu. Odpowiednią alternatywą dla standardowych półbutów, która świetnie sprawdza się w casualowych kreacjach, takich jak ta wymieniona wyżej są potocznie zwane „Martensy”.

Do obranej przez nas za cel odzieży, pasować będą niskie buty tego typu. Wysokie jednak, będą idealnie wpasowywać się do innych ubrań, szczególnie z kolekcji zimowych. Co ciekawsze, do koszulki, marynarki i spodni elegancko-sportowych można również założyć niektóre typy obuwia sportowego. Najlepsze ku temu będą buty przed kostkę, najlepiej w jednolitych kolorach oraz z lekko podwyższoną podeszwą.

Bielizna – czy są jakieś bariery?

Odnośnie bokserek czy slipów, nikt nie będzie w stanie ich zobaczyć, więc wybór należy do nas. Wysokie skarpetki natomiast, połączone ze spodniami sięgającymi do kostki, stanowią widoczny i znaczny element naszego stroju. Co więcej często wzory na nich zawarte są pozytywnie komentowane przez innych uczestników spotkania.

Śmiało możemy zakładać zabawne skarpetki nawet do najpoważniejszych kreacji. W końcu nie ma nic strasznego we wzorach owoców, fast-foodów czy bohaterów kreskówek. Istotny jest również dobór koloru, zarówno samej skarpetki, jak i wzoru na niej panującego. Element ten, jest tak samo traktowany, jak mucha, pasek, szelki czy krawat.

Krawat jako element w stylu casual

Dobór krawatu lub muchy jest dla mężczyzn ciężkim dylematem. Należy pamiętać jednak, by nie łączyć go z T-shirtem, czy chociażby koszulką polo. Jest to w pewnym sensie przekroczenie granic, ale zdecydowanie nie wygląda to dobrze. Można go natomiast założyć już do mniej eleganckich koszul, które również dobrze sprawdzają się w potocznym stylu sportowym.

Partnerem materiału jest Eastend – Twoje buty Dr. Martens.

Materiał partnera