Jak wybrać dobrą kurtkę na sezon jesienny?

0
470
kurtka jesienna
Kurtki to bardzo powszechnie wybierany rodzaj okryć wierzchnich na jesień, głównie ze względu na swoją uniwersalność i łatwość dopasowania do wielu różnych stylizacji | fot.: materiał partnera

Wybór kurtki na jesień to ważna kwestia, ponieważ odzież ta musi sprostać warunkom kilku różnych sezonów: jesieni oraz często także wczesnej zimy lub późnej wiosny. Na co zwrócić uwagę, jeżeli poszukujemy kurtki dla siebie? Co sprawia, że wybrany model jest uniwersalny i będzie dobrze sprawiał się w wielu różnych stylizacjach? Jak dopasować odzież wierzchnią do siebie, aby posłużyła nam ona przez dłuższy czas?

1. Kurtka na jesień – jaka powinna być?

2. Czy kurtka jesienna sprawdzi się również na wiosnę?

3. Jak dobrać najlepszą kurtkę na każdą okazję?

4. O czym pamiętać przy zakupie odzieży wierzchniej?

Kurtka na jesień – jaka powinna być?

Kurtki to bardzo powszechnie wybierany rodzaj okryć wierzchnich na jesień, głównie ze względu na swoją uniwersalność i łatwość dopasowania do wielu różnych stylizacji. Wersja na jesień powinna zapewnić nam dość ciepła, by wiatr i deszcz nie były nam straszne, jednak nie może grzać nas zbyt mocno, tak abyśmy się nie pocili. Warto wybierać fasony lekkie, które w razie potrzeby możemy połączyć z szalikiem czy apaszką, a same w sobie świetnie sprawdzą się także na cieplejsze jesienne dni. Dobrym przykładem może być House Brand – kurtka koszulowa damska, cechująca się luźnym dopasowaniem i wykończeniem zakrywającym plecy, co pozwala na ochronienie ich przed wychłodzeniem.

Czy kurtka jesienna sprawdzi się również na wiosnę?

Niektóre kurtki jesienne faktycznie nadają się także na sezon wiosenny. Zwykle w takiej sytuacji mówimy o modelu uniwersalnym. Wczesną wiosną jest jednak zdecydowanie chłodniej, przez co zwykła jesienna kurtka może nie być wystarczająca, o ile dobrze nie zakrywa nam pleców. Jeżeli chcemy mieć model typu „one size fits all”, warto zdecydować się na kroje luźniejsze, pod które da się dodatkowo założyć sweter czy bluzę, i które dodatkowo zakrywają naszą sylwetkę poniżej linii paska od spodni. Dobrym przykładem takiego kroju może być bomberka lub kurtka koszulowa. Wiele ciekawych modeli znajdziesz na stronie: https://www.housebrand.com/pl/pl/kobieta/ubrania/kurtki-plaszcze/kurtki-koszulowe.

Jak dobrać najlepszą kurtkę na każdą okazję?

Kurtka uniwersalna to taka, której krój nie jest zbyt wycięty, ale też nie opina nas nad wyraz dokładnie. Warto decydować się na wzory dopasowane do naszej sylwetki w luźny sposób – dzięki temu będziemy mogli ubrać się lżej lub cieplej, wedle potrzeb. Jeżeli zależy nam na tym, by odzież wierzchnia pasowała do wielu różnych stylizacji, warto postawić na neutralne kolory: czerń, biel, odcienie szarości czy odcienie ziemi. Te barwy bardzo dobrze współpracują zarówno z odcieniami pastelowymi, jak i żywymi, co pozwoli na łatwiejsze dopasowanie kurtki do pozostałej części ubioru. Zdecydowanie się na model z kapturem to również dobra opcja, szczególnie jeżeli jest on odpinany lub odsuwany – wtedy mamy jeszcze więcej możliwości stylizacyjnych do wyboru.

O czym pamiętać przy zakupie odzieży wierzchniej?

Wybierając odzież wierzchnią musimy pamiętać o tym, że powinna być ona bardziej wytrzymała, niż standardowe ubrania. Musi być w stanie znieść wiatr, deszcz i inne warunki atmosferyczne występujące w czasie sezonu, do którego została zaprojektowana. Z tego powodu warto kierować się jakością wykonania i użytych materiałów, a dopiero w drugiej kolejności patrzeć na markę. Wprawdzie taka strategia sprawi, że jednorazowo wydamy więcej, jednak kurtka posłuży nam przez wiele sezonów i – pod warunkiem właściwej pielęgnacji – będzie zawsze wyglądać tak samo dobrze, jak w momencie zakupu.

Materiał partnera zewnętrznego