Dodatki dla eleganckiego mężczyzny

0
1216
męskie eleganckie dodatki
Czymś oczywistym jest, że w wieku trzydziestu kilku lub czterdziestu lat raczej nie będziesz ubierać się tak, jakbyś wybierał się właśnie na deskorolkę | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Lata mijają, a Ty nie jesteś pewien, czy prezentujesz się w pełni modnie? To fakt, trendy zmieniają się szybko, jednak jeżeli zdecydujesz się na odrobinę klasyki – możesz nie przejmować się nimi aż tak bardzo. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę?

Czymś oczywistym jest, że w wieku trzydziestu kilku lub czterdziestu lat raczej nie będziesz ubierać się tak, jakbyś wybierał się właśnie na deskorolkę. Większość z dojrzałych mężczyzn zdaje sobie także sprawę, jak dobrać odpowiednio koszulę, krawat, spodnie i buty. Jednak – diabeł tkwi w szczegółach. Poniżej przyjrzymy się pewnym nieco drobniejszym elementom stylowego wyglądu.

Skórzane rękawiczki (w chłodniejsze miesiące)

To absolutny must have, po którym poznaje się dojrzałych mężczyzn. Optymalnym wyborem będą te, wykonane z naturalnej skóry. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na większą trwałość w porównaniu z wyrobami z ekoskóry. Co jeszcze istotne – naturalna skóra układa się i dopasowuje do dłoni właściciela. Może także nieco się rozciągnąć, o czym nie będzie mowy w przypadku jej ekologicznego odpowiednika.

Jeżeli nie jesteś pewien, jaki rodzaj rękawiczek skórzanych męskich będzie dla ciebie optymalny, możesz poradzić się bliskiego krewnego lub zwyczajnie skorzystać z dobrodziejstwa internetu, i w ten sposób poznać ofertę dzisiejszych producentów. Zawsze można też udać się do stacjonarnego sklepu galanteryjnego i poprosić sprzedawcę o pomoc.

Rękawiczki skórzane męskie, jakie obecnie proponuje część dostawców, umożliwiają także obsługę smartfona i innych ekranów dotykowych. Ten innowacyjny wynalazek to ogromne ułatwienie dla każdego, kto korzysta z nowoczesnych technologii.

skórzane rękawiczki męskie
Rękawiczki skórzane męskie, jakie obecnie proponuje część dostawców, umożliwiają także obsługę smartfona i innych ekranów dotykowych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zegarek

Prawdopodobnie każdy z nas dysponuje jakimś czasomierzem. Warto jednak podkreślić, że zegarek nie powinien być „jakiś”. Zdecydowanie należy też unikać zegarków marek modowych. Dobrze prezentujący się dodatek tego typu to synonim sukcesu oraz luksusu – niesie więc ze sobą wielką wartość dodaną. Dla wielu osób zegarek, będący dobrze dobraną częścią stylizacji – to w istocie wizytówka. Warto zatroszczyć się o ten detal. Optymalnym wyborem będzie rzecz jasna któraś ze szwajcarskich marek.

Co jeszcze ważne – starajmy się w miarę możliwości zaopatrzyć w kilka z nich. Kierujmy się przy tym najczęstszymi sytuacjami, w jakich z reguły się znajdujemy. Warto mieć przynajmniej dwa lub trzy: jeden wieczorowy, bardziej uroczysty, a jeden na co dzień – do okazji mniej wymagających. Trzecim rodzajem może być zegarek sportowy.

Pewnym błędem, z jakim można się czasem zetknąć, jest noszenie zegarka sportowego praktycznie „do wszystkiego”. Co prawda zegarki sportowe są w pewnym stopniu uniwersalne, jednak absolutnie nie należy wykraczać z nimi poza sytuacje casualowe.

Aktówka

Skórzana torba – zwłaszcza w czasach laptopów – przyda się w wielu sytuacjach. Jeżeli planujesz bardziej oficjalne spotkanie biznesowe, i chcesz wyglądać możliwie elegancko, wybierz tradycyjne zapięcie na pasek, a nie zatrzask. Jest może nieco mniej praktyczne, ale prezentuje się znacznie lepiej.

Pamiętaj, by kolor twojej torby był spójny, przynajmniej częściowo, z całą kolorystyką stroju. Optymalnie, aktówka powinna być w kolorze płaszcza.

Portfel

Stylowy, skórzany portfel to kolejny drobiazg, którego nie może zabraknąć u eleganckiego mężczyzny w pewnym wieku. Nie chodzi tylko o uporządkowanie banknotów, kart kredytowych oraz innych drobiazgów. Podobnie jak zegarek – jest pewnym znakiem klasy, jakby rodzajem obietnicy, że ktoś, kto go posiada – nie zawiedzie naszych oczekiwań.

Jak we wszystkich powyższych przykładach, również tutaj będziemy gorąco rekomendować wyroby z naturalnej skóry. Dobrze jest zatroszczyć się o model, który będzie nie tylko dobrze leżeć w dłoni, i zmieści się w wewnętrznej kieszeni płaszcza. Istotna jest także jego wewnętrzna architektura. Wybierzmy taki, który będzie mieć odpowiednią ilość wewnętrznych przegródek – nie tylko tych na banknoty oraz kieszonkę na bilon, lecz także miejsca na wszelkiego typu karty (płatnicze, lojalnościowe, prawo jazdy etc.).

Z omówionymi wyżej drobiazgami jest tak, że nie zastąpią one dobrych manier oraz profesjonalizmu – czyli tego, co mają tak naprawdę zwiastować. Jeżeli zabraknie nam istotnych zalet charakteru czy zawodowej fachowości, szwajcarski zegarek będzie tylko pustym znakiem.


Materiał partnera zewnętrznego