Czym wyróżnia się kawa Segafredo?

0
576
zaparzona kawa
Jeśli chcemy, by filiżanka wypitej kawy sprawiła nam prawdziwą przyjemność i miała silną moc działania, to musimy wybrać jej odpowiedni gatunek | fot.: stock.adobe.com

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki smacznej i aromatycznej kawy. Mała czarna potrafi wprawić w dobry nastrój, pobudza kreatywność, sprawia, że szare komórki zaczynają wchodzić na prawidłowe obroty. Nic zatem dziwnego, że dla sporej liczby osób picie porannej kawy to swoisty rytuał.

Intensywny smak i aromat

Jeśli chcemy, by filiżanka wypitej kawy sprawiła nam prawdziwą przyjemność i miała silną moc działania, to musimy wybrać jej odpowiedni gatunek. Wiele osób uważa, że kawa segafredo posiada taką mieszankę ziaren, która pozwala cieszyć się intensywnym aromatem oraz niepowtarzalnym smakiem. Oczywiście dobry ekspres do kawy również będzie miał jakieś znaczenie, ale bez wyśmienitej kawy samo urządzenie cudów nie zdziała. Dlaczego kawy segafredo są idealnym wyborem dla każdego miłośnika tego napoju? Włoska firma, która tworzy te produkty, posiada własną palarnię, gdzie skrupulatnie przygotowuje się ziarna, zanim wyruszą w świat.

Mieszanka arabiki i robusty

Ziarnista kawa segafredo to tak naprawdę różnego rodzaju mieszanki. Zawierają w sobie właściwie dobrane proporcje przodujących gatunków kaw. Głównie chodzi o robustę i arabikę. Daje to możliwość stworzenia wielu kompozycji smakowych – od delikatnych kaw mlecznych, po mocne i aromatyczne espresso. W zależności od zawartości arabiki i robusty w mieszance możemy cieszyć się małą czarną o słabszej mocy, jak i mocniejszym naparem. Stuprocentowa arabika to kawa niezwykle delikatna, a przy tym bardzo aromatyczna. Natomiast robusta nie jest zbyt smaczna, za to kryje w sobie dużą siłę oddziaływania na nasz organizm. Jeśli zastosujemy mieszankę w stosunku 1:1, to uzyskamy napój ładnie pachnący, a przy tym dość mocny. Dla osób, które piją kawę segafredo ze względu na jej smak, lepiej wybrać mieszankę z większą ilością arabiki.

Wielkość opakowania dostosowana do potrzeb

Kawę z gatunku segafredo można kupić w opakowaniach różnej wielkości. Do użytku domowego z pewnością wystarczą nam mniejsze opakowania. Do dużej firmy można zakupić nawet kilkukilogramowe paczki. Dowodem na to, że kawa segafredo cieszy się dużym wzięciem, świadczą opinie klientów oraz schodzące z półek sklepowych kolejne opakowania tego produktu. Smakosze są zdania, że segafredo posiada ziarna o doskonałym smaku i wyrazistym aromacie. Sprawdzi się na pewno jako apetyczne espresso, a także lekki napój kawowy na bazie mleka. Do kawy tej warto dokupić dobry ekspres kawowy, wówczas będzie można wydobyć z tej mieszanki jeszcze więcej walorów smakowych. W ten sposób rozpoczniemy każdy dzień z pyszną i aromatyczną kawą.

Materiał partnera