Usługi Ślusarskie. Dlaczego powinieneś wymienić swoje zamki

0
429
usługi ślusarskie
Wielu właścicieli domów przyciąga perspektywa wzmocnionych drzwi, wierząc, że taka bariera będzie automatycznie dużo bardziej bezpieczna niż konwencjonalne drzwi | fot.: materiał partnera zewnętrznego | fot.: materiał partnera zewnętrznego

‍Zamki są jednymi z najprostszych urządzeń zabezpieczających, ale również jednymi z najbardziej zaniedbywanych. W rezultacie, ponad połowa wszystkich właścicieli domów ma jeden lub więcej niespełniających norm zamków w swoich drzwiach i nie tylko, nawet o tym nie wiedząc. Takie minimalne poziomy bezpieczeństwa są ogromnym problemem dla każdego właściciela nieruchomości. Zamek jest ostatnim punktem ochrony pomiędzy kimś spoza domu a Tobą, Twoją rodziną i całym Twoim dobytkiem.

Niebezpieczeństwo w tanich zamkach

W ostatnich latach wzrost liczby sprzedawców internetowych sprawił, że zamki o wysokim stopniu bezpieczeństwa są dostępne po bardzo niskich cenach. Oszczędności oferowane przez te strony typu outlet mogą wydawać się znaczące (do 50%), ale prawdziwy koszt jest znacznie wyższy.

Głównym problemem jest to, że wiele z najbardziej popularnych marek zamków mieszkaniowych jest tanich, ponieważ są kiepskiej jakości. Są lekkie, słabo zbudowane i wykorzystują technologię łatwą do złamania. Niektóre z nich mają nawet historię awarii mechanicznych lub wadliwych komponentów.

Chociaż zamek może być nadal funkcjonalny, właściciel podejmuje duże ryzyko. Zamek może zawieść w każdej chwili, a jego naprawa będzie prawdopodobnie niemożliwa. Jedynym wyjściem z tego dylematu jest wymiana z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/ na wysokiej jakości zamek – taki, który będzie działał przez wiele lat, a w razie awarii będzie mógł być naprawiony przez ślusarza.

Wymiana zamka przez ślusarza, to doskonały sposób na zabezpieczenie

Oprócz zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa, mogą przyczynić się do poprawy estetyki drzwi oraz ułatwić ich zamykanie i odblokowywanie. Ślusarze oferują również różnorodne usługi, nie tylko naprawy i wymiany, w tym otwieranie zamków, sytuacje awaryjne, dorabianie kluczy, wymiana zamka w skrzynce pocztowej, montaż zamków o wysokim poziomie bezpieczeństwa, montaż antypaniczny.

Zamki bezkluczowe

Bezkluczowy zamek do drzwi to urządzenie, które umożliwia użytkownikowi interakcję z zamkiem drzwi bez wkładania fizycznego klucza. Zamki wykorzystują sygnały elektryczne do otwierania drzwi i można je otwierać lub zamykać, wprowadzając kod na ekranie dotykowym lub przesuwając kartę RFID.

Technologia zmienia otaczający nas świat, a bezpieczeństwo w domu nie jest wyjątkiem. Zamki elektroniczne lub zamki bezkluczykowe są coraz bardziej popularne. Te zamki wykorzystują technologię bezprzewodową do otwierania drzwi bez fizycznego klucza. Po ustawieniu elektronicznego zamka w drzwiach wystarczy wprowadzić osobisty kod dostępu na klawiaturze i nacisnąć przycisk żądanego punktu wejścia.

Wzmocnione drzwi to nie wszystko

Wielu właścicieli domów przyciąga perspektywa wzmocnionych drzwi, wierząc, że taka bariera będzie automatycznie dużo bardziej bezpieczna niż konwencjonalne drzwi. Czasami tak jest, ale czasami nie. Aby być naprawdę bezpiecznym, każde wzmocnione drzwi muszą mieć zainstalowany wysokiej jakości zamek. Jeśli zainstalowany zostanie zamek niskiej jakości, to same drzwi nie będą mocniejsze niż wcześniej. Takie niskiej jakości zamki są łatwe do rozpoznania. Mają tanie komponenty, wykorzystują łatwą do złamania technologię i często mają słabą historię serwisową.

Materiał partnera zewnętrznego