Plakaty ścienne – ciekawy sposób na aranżację wnętrza

0
861
Plakat na ścianie
Plakaty na ścianę możemy wieszać zarówno w eleganckich ramach, jak i w nowoczesnej antyramie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeszcze do niedawna plakaty kojarzyły nam się przede wszystkim ze sztuką uliczną, w której spełniały funkcję informacyjno-propagandową. Te najsłynniejsze możemy podziwiać w muzeach i galeriach sztuki, gdyż dorobiły się statusu ikon popkultury. Jednak plakat może być również świetnym pomysłem na aranżację salonu, sypialni, gabinetu czy pokoju dziecięcego. Współczesna oferta producentów plakatów na ścianę daje potencjalnym klientom praktycznie nieograniczone możliwości dekoracyjne.

Plakat jak obraz

Plakaty na ścianę możemy wieszać zarówno w eleganckich ramach, jak i w nowoczesnej antyramie. To drugie rozwiązanie przypadnie do gustu w szczególności tym, którzy cenią sobie nowoczesny, minimalistyczny design. Odpowiednio oprawiony plakat do salonu lub kuchni nasuwa oczywiste skojarzenia z wieszaniem obrazów – jednak plakaty to zupełnie inna dziedzina sztuki. Bardziej bezpośrednia i sugestywna, dlatego nie dziwi fakt, że na plakat stawiają przede wszystkim indywidualiści, mający swoje zdanie na określony temat.

Plakat w dowolnej formie, rozmiarze i stylistyce

Na uwagę zasługuje niezwykle szeroka gama dostępnych formatów, stylistyk i oczywiście kategorii tematycznych. Na ryku znajdziemy zarówno plakaty nawiązujące do tematyki miejskiej, przyrodniczej, motoryzacyjnej, jak i sportowej. To oczywiście nie wszystkie typy plakatów, jakie możemy powiesić w naszym salonie. Ogromną popularnością cieszą się plakaty abstrakcyjne, nawiązujące do surrealistycznych nurtów w sztuce malarskiej. Stanowią prosty i niezwykle efektowny pomysł na to, jak wyróżnić wnętrze i nadać mu nietuzinkowy charakter. Jeśli zaś naszym priorytetem jest harmonia, ład i stworzenie atmosfery relaksu i wyciszenia doskonale sprawdzą się plakaty przedstawiające krajobrazy oraz przyrodę. Ich naturalny charakter pomaga się zrelaksować i wypocząć po ciężkim, stresującym dniu.

Mapa na ścianie – oryginalny plakat do salonu, pokoju dziecka lub biura

Świetnym pomysłem na ściany w salonie podróżnika lub pokoju ucznia są też mapy w formie plakatów. Ich charakter oraz niebanalna stylistyka, w połączeniu z informacyjnym charakterem, czyni mapy atrakcyjną dekoracją, pełną naukowych walorów.

A jakie plakaty wybrać do kuchni?

Jeśli chodzi o plakaty do kuchni, najlepiej sprawdzą się projekty przedstawiające martwą naturę, owoce oraz potrawy. Tego rodzaju wzory ożywią pomieszczeni, w którym przygotowujemy posiłki i nadadzą mu bardziej domowego charakteru. Plakatowych inspiracji szukaj na https://www.bluebird-design.com/pl/c/Natura/19.


Materiał partnera zewnętrznego