O czym pamiętać, wybierając piekarnik elektryczny?

0
534
piekarnik elektryczny
Wybór piekarnika należy przede wszystkim uzależnić od indywidualnych potrzeb i preferencji | fot.: materiał partnera

Piekarnik to jeden z ważniejszych sprzętów kuchennych. Niezależnie od tego czy jest się mistrzem kulinarnym czy jednak już sama myśl o gotowaniu w domu przyprawia o dreszcze, kuchnia bez piekarnika po prostu nie ma racji bytu. Nawet jeśli ktoś korzysta z szybkich rozwiązań takich jak catering dietetyczny czy gotowe posiłki z marketów, musi je przecież gdzieś odgrzać. A nie zawsze mikrofalówka czy patelnia, pozwolą zrobić to zgodnie z zaleceniami kucharza. Dlatego też piekarnik elektryczny to absolutne must have w kuchni. Mogłoby się wydawać, że zakup odpowiedniego modelu nie jest zadaniem trudnym, biorąc pod uwagę to jak rozwinięta jest branża sprzętów AGD. Jednak w rzeczywistości ze znalezieniem tego idealnego, mają nawet kłopot najlepsze gospodynie domowe. Czym się kierować podczas zakupu piekarnika elektrycznego? Jakie powinien mieć funkcje?

Jakie parametry powinien posiadać funkcjonalny piekarnik elektryczny?

Wybierając piekarnik do zabudowy w pierwszej kolejności należy ustalić własne oczekiwania do pracy sprzętu, a także dostępną przestrzeń w kuchni. Większość producentów stara się standaryzować wielkość urządzenia. Dzięki temu każdy klient może dopasować wybrany model do powierzchni kuchennej, co jest bardzo istotne jeśli chodzi o piekarniki elektryczne do zabudowy. Ważną rolę odgrywa również dookreślenie jego pojemności. Gotując codziennie dla dużej rodziny, najlepszym rozwiązaniem będzie sprzęt o pojemności ok 60-70 litrów. Natomiast osobom, korzystającym z urządzenia wystarczy mały piekarnik elektryczny (ok 40 litrów). Idealny rodzaj piekarnika do kuchni powinien również być wyposażony w funkcję energooszczędności. W obecnej sytuacji gospodarczej, to bardzo ważny parametr. Najbardziej ekonomiczne rozwiązania to modele opatrzone symbolem symbolem A++.

Czym się charakteryzują nowoczesne piekarniki elektryczne?

Współczesne piekarniki to dużo więcej niż znany przed laty piekarnik gazowy. Producenci zadbali o to, by nowoczesne modele były wyposażone w najlepsze technologie, usprawniające korzystanie ze sprzętu. Najbardziej popularne urządzenia dostępne w tym sklepie: https://www.sferis.pl/piekarniki-3334, są gwarancją wielofunkcyjności. Wzbogacono je bowiem w dodatkowe funkcje takie jak np. chłodzenie obudowy. Posiadają przeróżne programy automatyczne w tym chociażby automatyczne otwieranie drzwi. Ważnym udogodnieniem dla użytkownika jest także szybkie nagrzewanie oraz sterowanie smartfonem, dzięki czemu nie ma możliwości odrywania się od swoich zajęć, by wyłączyć piekarnik elektryczny. Dużą rolę pod kątem użytkowania sprzętu, odgrywają prowadnice. Większą wygodę zapewniają prowadnice teleskopowe, ponieważ pozwalają na wysunięcie blachy bez obaw o jej wypadnięcie z drabinek. Przed zakupem urządzenia, warto również zweryfikować jak poprawnie czyścić piekarnik elektryczny i czy model wyposażony został w emalię łatwoczyszczącą. Dzięki niej czyszczenie piekarnika przebiega znacznie szybciej.

Wybór piekarnika należy przede wszystkim uzależnić od indywidualnych potrzeb i preferencji. W poszukiwaniu odpowiedniego modelu, można kierować się rekomendacją znajomych lub poleceniem specjalistów ze sklepów zajmujących się sprzedażą urządzeń. Warto jednak w pierwszej kolejności doprecyzować własne oczekiwania oraz możliwości zarówno powierzchniowe, jak i finansowe.

Materiał partnera