Multimedialny sprzęt… AGD. Nowinki technologiczne w lodówkach, zmywarkach, piekarnikach

0
898
panel nowoczesnego piekarnika
Zobaczmy, jakie rozwiązania ułatwiające życie stosują producenci w nowych lodówkach, zmywarkach i piekarnikach | fot.: stock.adobe.com

W miarę rozwoju i postępu technologicznego, coraz więcej sprzętów w naszym domu oferuje inteligentne rozwiązania. Nie tylko pełnią swoje podstawowe funkcje, ale także oferują multimedialne rozwiązania, które pozwalają na jeszcze lepszą organizację czasu. Zobaczmy, jakie rozwiązania ułatwiające życie stosują producenci w nowych lodówkach, zmywarkach i piekarnikach.

Oko Saurona – nowy Samsung Famili Hub

Innowacyjny produkt firmy Samsung to coś znacznie więcej, niż lodówka. Wbudowany głośnik oraz wyświetlacza przekątnej ponad 21’ zmienia Twoją lodówkę w centrum multimedialne. Już nigdy nie będziesz się nudził gotując. Słuchaj swojej ulubionej muzyki, przeglądaj zdjęcia lub oglądaj filmy! Prawdziwy przełom oferuje jednak aplikacja SmartThings.

Trzy wbudowane kamery na bieżąco monitorują, jakie produkty przechowujemy w lodówce. Na wyświetlaczu nie tylko sprawdzimy, jakie produkty powinniśmy kupić, ale także kiedy kończy się data trwałości poszczególnych zakupów. Kiedy jesteśmy na zakupach i zapomnieliśmy listy, opcja WievInside pozwoli nam zajrzeć w trybie rzeczywistym do środka lodówki i ustalić, co jeszcze powinniśmy kupić. Możemy także na bieżąco sporządzać listę na monitorze, który będzie widoczny dla każdego domownika. Wyświetlacz możemy także zamienić w kalendarz lub notatnik.

Kurtyna deszczu – Samsung WaterWall

Tradycyjne zmywarki opierają swoje działanie na śmigle, które wprowadza wodę dostarczoną do zmywarki w ruch. Tak powstały wir wodny ma za zadanie umyć naczynia, które znajdują się w zmywarce. Firma Samsung – lider we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań – znalazł inne rozwiązanie. Innowacyjna technologia WaterWall opiera się na wbudowanych wewnątrz zmywaki dyszach. Woda wtłaczana jest w nie pod bardzo dużym ciśnieniem, a następnie kierowana na listwę, o którą się rozbija. W ten sposób powstaje ściana wodna, która bardzo dokładnie myje naczynia pozostawione w zmywarce. Póki co, jest to jedyne tego typu rozwiązanie dostępne na rynku.

Dodatkowo, aby przyspieszyć proces wysuszania naczyń, zastosowano specjalny wentylator. Po automatycznym otwarciu drzwi włącza się on, dzięki czemu zawartość zmywarki wysycha błyskawicznie.

Kuchenka godna mistrza – Samsung Chef Colection

Innowacyjny piekarnik z mikrofalą Samsunga to pierwszy tego typu produkt stworzony we współpracy z prestiżowym stowarzyszeniem kucharzy Club de Chefs.

Równomierne rozprowadzanie ciepła zostało zagwarantowane przez dwa wentylatory, które obracają się w przeciwnych kierunkach. Dodatkowo zastosowano specjalne rozwiązanie Pro Roasting, które jest idealne do przyrządzania pieczonych mięs. Dzięki gwałtownemu wzrostowi temperatury w pierwszym okresie pieczenia, pory mięsa zamykają się dzięki czemu nie ulega ono wysuszeniu. Następnie urządzenie przywraca temperaturę do wstępnie wybranej. Pozwala to na zastosowanie techniki Slow Cooking.

To tylko niektóre spośród niesamowitych, nowatorskich rozwiązań oferowanych przez nowoczesny sprzęt AGD. Technologia cały czas idzie do przodu. Kto wie, co zobaczymy za kilka lat na półkach sklepowych.

MSZ