Jakie szklanki do whisky wybrać?

0
1031
szklanki whisky
Niektórzy piją alkohol dość szybko, a dla innych jest to czasochłonny rytuał, który pozwala docenić jej smak i cieszyć się zapachem trunku. I dlatego odpowiednio trzeba dobrać rodzaj szkła, w którym serwuje się alkohol | fot.: materiał partnera

Coraz częściej Polacy sięgają po kolorowe alkohole. W sklepach znaleźć można również rozmaite szklanki do serwowania whisky, a ich kształty, wielkość oraz dostępne akcesoria mogą powodować dylematy, co tak naprawdę będzie odpowiednie. Poza modnymi rozwiązaniami pojawiają się też osobiste preferencje. Niektórzy sięgają po propozycje z grubego szkła, a inni chętniej wybiorą delikatny kieliszek koktajlowy. W każdym wariancie chodzi oczywiście o to, by docenić niezwykłe aromaty whisky. I dlatego właśnie wybór szkła jest szczególnie ważny. Do picia whisky warto wybierać te propozycje, które są zgodne z zasadami serwowania, są produkowane z doskonałej jakości materiałów, mają odpowiedni kształt oraz są wygodne.

Najlepsze szklanki do serwowania whisky

Wiele osób zastanawia się czy wybrać kieliszki czy szklaki do whisky. Te drugie często różnią się jeszcze kształtem i rozmiarem. Zanim sięgnie się po ten lansowany w reklamach czy też filmach, warto zastanowić się, jakie mamy zwyczaje przy degustacji whisky. Niektórzy piją alkohol dość szybko, a dla innych jest to czasochłonny rytuał, który pozwala docenić jej smak i cieszyć się zapachem trunku. I dlatego odpowiednio trzeba dobrać rodzaj szkła, w którym serwuje się alkohol.

Kiedy doskonały będzie kieliszek koktajlowy do drinków na bazie whisky?

Producenci oferują różne propozycje. Odpowiednia szklanka sprawiać będzie, że alkohol smakuje najlepiej zarówno saute, jak i w drinkach na bazie whisky. Wielu klientów sięga po modne highball. Ta prosta, wysoki i uniwersalna szklanka świetnie sprawdzi się do serwowania whisky bez lodu, wody lub na kamieniach do chłodzenia. Jest także niezastąpiona do przygotowywania drinków na przykład z colą. Niższa wersja klasycznej szklanki nazywana jest rock glass. Świetna będzie do prostego serwowania z lodem lub bez oraz do słodkich koktajli. W modzie jest także kieliszek do whisky, który kształtem może przypominać ten do wina. Jest zaokrąglony u dołu i zwężony na górze. Rewelacyjnie pobuja aromat i smak ulubionych trunków. Nieco krótszy będzie kieliszek do sniftera. Kształtem przypomina tulipana. Poza tym, że wzmacnia smak, to dodatkowo świetnie wygląda i chętnie jest wybierany do wysokiej klasy whisky single malt. Oczywiście osoby, które cenią picie whisky w postaci shotów, również znajdą odpowiednie kieliszki.

Jak podkreślić aromaty whisky?

Jak widać, to, jaka szklanka będzie optymalna do picia whisky, jest wymierną wielu różnych czynników i z pewnością dlatego w domowych barkach znaleźć można rozmaite propozycje. Szczególnie uważnie szkło wybierają koneserzy whisky, którzy wiedzą, że kształt naczynia ma ogromny wpływ na aromat alkoholu. Powodzeniem cieszyć się będzie więc tulipanowy kieliszek, który będzie kumulować całe bogactwo nut smakowych i zapachowych. Ci, którzy bardziej cenią efekt wizualny, z pewnością chętniej sięgną po kryształowe szklanki. W sklepach pojawiają się też całe zestawy. Dzięki temu można konsekwentnie wyposażyć barek. Na przykład karafki wykonuje też z grubego szkła o gładkich ściankach, co z pewnością lepiej się prezentuje niż zwykła butelka. Przyda się również odpowiednia szklanka, która będzie idealnie nadawać się do tego, by serwować różnego rodzaju propozycje takie jak na przykład whisky sour. Klienci chętnie sięgają po oryginalne propozycje. Hitem stał się bujające szklanki do whisky. Poza tym że rewelacyjnie wyglądają, to również pozwalają wydobyć z trunku to, co najlepsze w alkoholu, który dojrzewał w dębowych beczkach.

Materiał partnera