Jakie są dostępne na rynku systemy antywłamaniowe? W które warto inwestować?

0
609
systemy alarmowe w domu
Systemy alarmowe wykorzystywane do monitorowania oraz ochrony danego wnętrza zbudowane są z czujników ruchu, centrali wewnętrznych oraz różnego typu sygnalizatorów i czujek | fot.: stock.adobe.com

Nieważne w jakiej okolicy mieszkamy, czy o kradzieży lub innym przestępstwie do, którego doszło na jego terenie słyszymy co drugi, trzeci dzień, czy też raz na pół roku to warto być przygotowanym na to, że to właśnie Ty możesz w danym dniu danej chwili zostać okradziony. Dlatego warto rozważyć zakup konkretnego systemu bezpieczeństwa. Jakie systemy są dostępne na rynku? Na jakiej technologii są one oparte? Na te pytania znajdziesz odpowiedź czytając właśnie ten artykuł.

Spis treści 

1. Wewnętrzne systemy bezpieczeństwa – na co warto zwrócić uwagę?

2. Systemy bezpieczeństwa – co warto wiedzieć?

Wewnętrzne systemy bezpieczeństwa – na co warto zwrócić uwagę?

Systemy alarmowe wykorzystywane do monitorowania oraz ochrony danego wnętrza zbudowane są z czujników ruchu, centrali wewnętrznych oraz różnego typu sygnalizatorów i czujek. W zależności od tego w jakiej technologii został wykonany dany system oraz od jakiej firmy go kupiliśmy zależna jest jakość czujników w szczególności ich czułość na ruch. Dodatkowo za pomocą manipulatorów, które jesteśmy w stanie połączyć z aplikacją możemy uzbrajać oraz rozbrajać zabezpieczenia znajdujące się w konkretnych pomieszczeniach. Oczywiście warto dodać, że im mamy lepszy manipulator tym więcej funkcji jest on nam w stanie zaoferować. Te z najwyżej półki dają nam możliwość sterowania także nie tylko samym systemem bezpieczeństwa lecz także roletami oraz oświetleniem.

Centralny moduł dający nam możliwość sterowania całym systemem wyposażony jest w awaryjny generator prądu, który sprawia, że całość funkcjonuje przez określony czas w momencie, kiedy dojdzie do całkowitego odcięcia zasilania. Dodatkowo inwestując w taką instalację dostajemy dostęp do szerokiej gamy czujników, które zaczną nas informować w momencie, gdy dojdzie do zalania, pożaru.  Alarm też skutecznie odstrasza nieproszonych gości za pomocą głośnych i nieprzyjemnych systemów dźwiękowych.

Systemy bezpieczeństwa – co warto wiedzieć?

W szczególności system alarmowy stosowany jest w domach jednorodzinnych. Najczęściej korzysta się z technologi laserowej nie widocznej dla oczu. Polega ona na emitowaniu wiązki świetlnej, która w momencie, kiedy zostanie przerwana wysyła informacje do centrali. Następnie centrala załącza dźwięki, czyli alarm. Dodatkowym rozwiązaniem, który możemy rozważyć to montaż kamer w ten sposób system po za załączeniem alarmu zarejestruje twarz nieoroszonego gościa. Warto wspomnieć że koszty związane z zakupem, montarzem oraz opłaty za pobór prądu wzrastają kiedy chcemy mieć lepsze lub dodatkowe komponenty.

Mimo wszystko w większości przypadków rzeczy w postaci mebli, sprzętu RTV, AGD itp. kosztowały nas znacznie więcej niż sam system bezpieczeństwa. Dodatkowo wybór rozwiązania pozbawionego kamer sprawia, że jest to nie pełny system alarmowy. Tak jak już wcześniej zostało wspomniane nie ważne w jakiej dzielnicy mieszkamy i jaki jest tam stopień zagrożenia związany z kradzieżą to byśmy mogli się czuć w pełni bezpiecznie powinniśmy rozważyć zakup pełnego systemu alarmowego, gdyż w ten sposób ułatwimy prace policji, które związane są z zlokalizowaniem oraz schwytaniem przestępcy. 

AWR