Jak zamontować moskitierę na tarasie?

0
884
moskitiera na tarasie
Jak zamontować moskitierę na tarasie? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj moskitiery wybierzesz | fot.: materiał partnera

Jak zamontować moskitierę na tarasie? Dlaczego w ogóle warto montować moskitiery? Jeśli szukasz informacji na temat moskitier oraz ich montażu, zapraszamy do lektury artykułu!

  1. Dlaczego warto zamontować moskitierę?
  2. Jak zamontować moskitierę na tarasie?

Masz problem z często wpadającymi do domu owadami i różnymi insektami? Zależy Ci na tym, aby wiosną i latem móc bez problemu otworzyć okna w celu przewietrzenia domu, bez martwienia się o to, że do środka wejdą robaki? Jesteś alergikiem i nie chcesz, aby do domu dostawały się pyłki z drzew i roślin czy po prostu zanieczyszczenia z zewnątrz? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie montaż moskitiery! Dlaczego warto zamontować moskitierę? Jaką moskitierę wybrać na taras? Jak zamontować moskitierę na tarasie? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią. 

Dlaczego warto zamontować moskitierę na tarasie?

Moskitiera to siatka, którą montuje się na oknach. Pełni przede wszystkim funkcje ochronne, a dokładniej – zabezpiecza wnętrze domu przed insektami i owadami różnego rodzaju. Dzięki moskitierom wiosną czy latem możesz otworzyć okna i nie martwić się, że robaki czy komary przedostaną się do środka. 

Jeśli szukasz odpowiedniej moskitiery na taras, polecamy zwrócić szczególną uwagę na moskitiery plisowane. Dostępne na stronie https://familyrollo.pl/moskitiery/moskitiera-plisowana-na-taras w atrakcyjnych cenach moskitiery tarasowe to rozwiązania, które są zdecydowanie trwalsze od standardowych siatek naklejanych bezpośrednio na ramy okien. Budowa takiej moskitiery plisowanej przypomina nieco tradycyjną roletę plisowaną. Moskitiery tarasowe w żaden sposób nie ograniczają swobody związanej z korzystaniem z drzwi balkonowych, gdyż bez problemu można je w kilka sekund zwinąć – i oczywiście równie szybko rozwinąć.

Montaż do ramy okiennej sprawia, że moskitiery drzwiowe każdy może powiesić samodzielnie i dzięki temu zabezpieczyć drzwi balkonowe. Warto zamontować moskitierę drzwiową podobnie zresztą jak moskitiery okienne, aby nie wpuszczać do domu uciążliwych owadów.

Do zalet moskitier plisowanych zalicza się przede wszystkim fakt, że zapewniają one optymalną cyrkulację powietrza oraz nie ograniczają widoczności. Dodatkowo nie psują ani aranżacji wnętrza, ani widoku za oknem. W  produktach używa się odpornego na wygięcia systemu. Moduły siatek plisowanych można ze sobą bez problemu łączyć, aby stworzyć większą powierzchnię w celu zasłonięcia większej wnęki – nawet do sześciu metrów. Prawidłowo dobrany wymiar moskitiery plisowanej zapewnia nie tylko idealne dopasowanie, lecz także odpowiednią szczelność.   

Jak zamontować moskitierę na tarasie w zależności od rodzaju?

Jak zamontować moskitierę na tarasie? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj moskitiery wybierzesz. Warto wiedzieć już na początku, że ogólnie montaż moskitiery tarasowej nie jest inwazyjny – nie ma konieczności ingerowania w ramę okna. 

Aktualnie na rynku możesz znaleźć:

  • moskitierę harmonijkową,
  • moskitierę rolowaną,
  • moskitierę okienną ramkową,
  • moskitierę magnetyczną lub zamykaną na rzep.

W pierwszym przypadku otrzymujesz rozwiązanie ze stelażem, dzięki któremu moskitiera składa się w taki sam sposób, jak harmonijka – najczęściej w górnej części drzwi czy okna.

Moskitiera rolowana to moskitiera z kasetą, którą montuje się tuż nad drzwiami lub oknami. Do niej chowa się cała siatka.

Moskitiera okienna ramkowa to siatka, którą naciąga się na ramkę, a następnie montuje na całej powierzchni stolarki okiennej za pośrednictwem odpowiednich haczyków obrotowych. Natomiast modele magnetyczne czy na rzep instaluje się za pomocą standardowych rzepów lub magnetycznych elementów. W przypadku ostatniego rozwiązania zarówno zdejmowanie, jak i ponowne mocowanie jest nie tylko bardzo proste, ale i szybkie. 

Większość moskitier montuje się bezpośrednio na ramę okna – na przykład moskitiery na rzepy. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj, aby dokładnie oczyścić oraz odtłuścić powierzchnię. Dzięki temu części konstrukcyjne moskitiery będą miały odpowiednią przyczepność, a Ty pewność, że siatka nie zerwie się w najmniej pożądanym momencie.

Jeśli natomiast chodzi o moskitiery ramkowe, to montuje się je na zawiasach z uchwytami, które zaczepia się o ościeżnicę i dokręca stabilizującymi śrubami. Gotową ramkę należy zahaczyć na zawiasach i odpowiednio ją ustawić. Raz przeprowadzony montaż moskitiery drzwiowej, podobnie jak montaż moskitiery okiennej, na długo rozwiązuje problem wlatywania uciążliwych insektów.

Materiał partnera