Jak wybrać pufy do salonu?

0
1134
pufy w salonie
To, czy wybrana przez nas pufa okaże się funkcjonalna, czy nie, zależy przede wszystkim od tego, przy jakich okazjach zamierzamy z niej korzystać | fot.: materiały prasowe

Pufy to element wyposażenia, z którym każdy z nas miał styczność. Wielu uważa pufy za przeżytek – za niemodne już siedzisko, niezbyt wygodne w użytkowaniu. Tymczasem – pufy od kilku lat wyraźnie wracają do łask. Coraz częściej spotykamy je w naszych salonach i pokojach dziecięcych. Wykorzystujemy je zarówno do spędzania czasu wolnego i zażywania relaksu, jak i w czasie spotkań towarzyskich lub w naszym salonie. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – jakie są podstawowe rodzaje puf do salonu, w czym tkwi ich wyjątkowość oraz gdzie można zaopatrzyć się w modne pufy.

Pufy – modne i komfortowe

To, czy wybrana przez nas pufa okaże się funkcjonalna, czy nie, zależy przede wszystkim od tego, przy jakich okazjach zamierzamy z niej korzystać. Zupełnie inne wymogi będziemy stawiać przed pufą przeznaczoną do eleganckiego salonu, a inne przed pufą do sypialni nastolatka. W obu jednak przypadkach istotne będą komfort i wygoda samego siedzenia.

Większość dostępnych dziś puf zbudowana jest z jednej dużej bryły materiału, wypełnionego innym rodzajem tworzywa. W rezultacie – są to duże i elastyczne siedziska, które możemy z łatwością przenosić, a które dostosowują się do naszej pozycji w czasie siedzenia.

Znajdziemy również pufy o bardziej rozbudowanej konstrukcji – wyposażone w dodatkowy zagłówek, podłokietniki lub elementy ozdobne. Dostępne są także pufy o częściowo uformowanym kształcie – przypominające piłkę nożną lub do koszykówki, tradycyjny fotel lub inne, bardziej awangardowe kształty.

Rodzaje dostępnych puf

Wśród dostępnych na rynku, znajdziemy kilka podstawowych rodzajów puf. Różnią się zarówno wielkością, kształtem, obecnością dodatkowych elementów w konstrukcji, jak i miejscem, do którego są przeznaczone.

Najbardziej klasyczne to po prostu pufy na nóżkach. Najczęściej – mają kształt sześcianów lub innych prostych figur geometrycznych, zamontowanych na niedużych, sztywnych nóżkach. Pufy takie są dość twardym typem siedziska i pozbawione są oparcia. Dostępne są w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, co pozwala na ich wpasowywanie w nasze wnętrze, niezależnie od jego aranżacji.

Pufy z nóżkami pełnią niekiedy funkcję schowka, w którym – po podniesieniu górnej klapy – można przechowywać różne przedmioty.

Bardziej miękkie pufy to te przypominające duży worek – z których korzystamy zarówno w salonach, jak i sypialni. Są to pufy przeznaczone do wykonywania czynności relaksujących – czytania książek, oglądania filmów lub siedzenia podczas spotkań ze znajomymi. Dzięki miękkim kształtom idealnie wpasowują się w naszą pozycję oraz pomagają w odpoczynku.

Ich odmianą są pufy wieloosobowe, przeznaczone do korzystania przez co najmniej dwie osoby jednocześnie. Z puf takich możemy korzystać jak z podłużnego siedziska i ustawić je wzdłuż ławy. Często mają kształt podłużnych walców lub prostopadłościanów.

W pufy tego typu zaopatrzyć się możesz na stronie: https://pufy.pl/53-pufy. W ofercie tego sklepu znajdują się zarówno pufy eleganckie, jak i te o bardziej odważnych barwach, przeznaczone do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym. Warto podkreślić, że z oferty pufy.pl korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorcy i menadżerowie dużych placówek, pragnący zaaranżować w swojej firmie miejsce do zabaw dla dzieci.


Materiał partnera zewnętrznego