Dywany nowoczesne – wymiar 3D na podłodze

0
2714
Nowoczesny dywan 3D
Dywany nowoczesne 3D zawdzięczają swoja trójwymiarowość niestandardowej strukturze runa. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dywany nowoczesne mają przede wszystkim zaskakiwać nietuzinkowym wzorem lub kształtem, zastosowaniem nietypowego materiału czy też oryginalną kolorystyką. Cechy te czynią je idealnym elementem aranżacji zarówno wnętrz awangardowych, jak i tradycyjnych. Dywany nowoczesne często definiują charakter pomieszczenia, skupiają na sobie całą uwagę i odpowiadają za wykreowanie pożądanej atmosfery. Aby sprostać wymaganiom współczesnego klienta, projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych modeli wykorzystując przy tym innowacyjne rozwiązania i nietypowe dla tej gałęzi przemysłu technologie, takie jak 3D.

Dywany nowoczesne – cechy charakterystyczne

Na początek wypada się zastanowić co kryje się pod dość enigmatyczną nazwą „dywany nowoczesne”. Przede wszystkim produkty te cechuje nowatorstwo widoczne na każdej płaszczyźnie. Nie sposób dopatrzyć się na nich charakterystycznej dla babcinych kobierców plątaniny ornamentów z medalionem w środku. Dominują wzory geometryczne, kaligrafia chińska, arabska czy sanskrycka, motywy zwierzęce i roślinne. Na uwagę zasługują też bardzo ostatnio popularne dywany nowoczesne monochromatyczne.

Również kształty mocno odbiegają od klasycznych. Oczywiście nadal pojawiają się prostokąty, kwadraty i owale, ale równie często mamy do czynienia z modelami o poszarpanych lub pofalowanych, nieregularnych krawędziach. Co więcej dywany nowoczesne odznaczają się odmiennością stosowanych w ich produkcji materiałów. Oczywiście nadal cieszą się powodzeniem włókna wykorzystywane tradycyjnie, czyli wełna i jedwab, ale coraz większą popularność zyskują syntetyki lub mieszanki nici naturalnych i sztucznych.

Dywany nowoczesne w wymiarze 3D

Dywany nowoczesne 3D zawdzięczają swoja trójwymiarowość niestandardowej strukturze runa. Aby osiągnąć naprawdę dobry efekt musi mieć ono długość co najmniej czterech centymetrów. Na ostatnim etapie produkcji wycinane jest techniką reliefu, co oznacza to, że występują w nim wąskie przerwy i różnice w długości nitek, które gwarantują spektakularne efekty wizualne. W niektórych modelach efekt jest dodatkowo spotęgowany poprzez wykorzystanie połyskujących włókien, które jednocześnie dodają dywanom szyku i wykwintności.

Zastosowanie dywanów 3D

Trójwymiarowe dywany nowoczesne zachwycają swoja oryginalnością i wysmakowaną elegancją, dlatego doskonale sprawdzą się w aranżacji bardziej reprezentacyjnych przestrzeni biurowych i domowych salonów. Efektowne zestawienie grafiki 3D z kontrastującymi kolorami i starannie przemyślanymi detalami sprawi, że taki dywan stanie się centralnym punktem każdego wnętrza nadając mu wyjątkowej głębi i budząc skojarzenia związane z komfortem i luksusowym wypoczynkiem. Warto też podkreślić, że trójwymiarowe dywany nowoczesne pasują nie tylko do pomieszczeń o postępowym wystroju, ale też do tych tradycyjnych. Wspaniale komponują się z klasycznymi, a nawet antycznymi meblami i akcentują wytworny klimat takiego wnętrza.

Dywany nowoczesne – obawy związane z 3D

Dywany nowoczesne nader często budzą w klientach obawy związane z ich pielęgnacją i trwałością. Przyszli użytkownicy niepokoją się, że takie dywany, ze względu na długie, specyficznie wyprofilowane runo będą łatwo ulegały zabrudzeniom i trudno będzie je utrzymać w czystości. Poza tym, wielu osobom wydaje się, że dywany trójwymiarowe są dużo delikatniejsze od swoich klasycznych odpowiedników. Nic bardziej błędnego! Jak radzi konsultant sklepu z dywanami Dywante.pl, zwykle wykonuje się je z włókien syntetycznych, dzięki czemu w razie konieczności można je bardzo łatwo czyścić przy użyciu ogólnodostępnych środków do prania dywanów. Ponadto zastosowane przy ich produkcji włókna są niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu taki kobierzec posłuży nam przez długie lata ciesząc niezmiennie oko estetycznym wyglądem i piękną fakturą.


Materiał partnera zewnętrznego