Czym świece zapachowe Woodwick różnią się od innych?

0
577
świeca zapachowa
Na atrakcyjność zapachowych świec Woodwick wpływają nie tylko oferowane przez nie, trwałe i intensywne aromaty, ale także rodzaj zastosowanych opakowań | fot.: pixabay

Podstawową funkcją wszystkich zapachowych gadżetów jest dekorowanie wnętrz miłymi w odbiorze aromatami, co ma pomagać w budowaniu pożądanego przez użytkownika klimatu, pobudzać lub wręcz przeciwnie, sprzyjać odprężeniu i regeneracji. Doskonałym przykładem tego typu gadżetów są świece zapachowe Woodwick, które od wielu innych przedmiotów tej samej kategorii różnią się jednym, drobnym, aczkolwiek niezwykle ważnym szczegółem. Jest nim rodzaj zastosowanego knota.

Knoty w świecach Woodwick

W odróżnieniu od zdecydowanej większości dostępnych na rynku dekoracyjnych świec oferujących różnorodne zapachy, w przypadku świec zapachowych Woodwick miejsce tradycyjnego knota tekstylnego, najczęściej wykonanego z organicznej bawełny lub lnu, zastępuje odpowiednio wyprofilowany kawałek drewienka. To element charakteryzujący wszystkie świece zapachowe Woodwick, nadający im nie tylko specyficzny wygląd, ale i dodający nową właściwość. W odróżnieniu od tekstylnego sznurka palące się drewienko charakterystycznie strzela, dostarczając użytkownikowi niezwykle oryginalnych doznań słuchowych. Palący się knot emituje odgłosy przypominające dźwięki dochodzące z ogniska lub domowego kominka.

Intensywne zapachy i niestandardowy design

Istotnym wyróżnikiem świec zapachowych Woodwick, pomijając rodzaj stosowanych w nich knotów, są trwałe i niezwykle intensywne zapachy dostępne w olbrzymiej różnorodności oryginalnych kompozycji, przede wszystkim mieszanek aromatów kwiatowych i owocowych. Ich bazą są naturalne olejki zapachowe starannie wymieszane z woskiem, zawsze w przemyślanej proporcji. Dzięki temu świece zapachowe Woodwick określonego rodzaju emitują aromat o podobnym poziomie intensywności, zawierający pożądaną przez użytkownika kompozycję umiejętnie dobranych nut zapachowych. Osoba zamawiająca kilka świec Woodwick tego samego typu ma pewność, że każda z nich będzie nie tylko tak samo wyglądała, ale i pachniała.

Na atrakcyjność zapachowych świec Woodwick wpływają nie tylko oferowane przez nie, trwałe i intensywne aromaty, ale także rodzaj zastosowanych opakowań. Są to szklane słoje uzupełnione charakterystycznym wieczkiem drewnianym, które chroni przed przedwczesną utratą zapachu i mieszaniem się różnych aromatów, gdy kilka świeczek przechowujemy w jednym miejscu. Szklane słoje mają różne kształty, dzięki czemu dopasowanie zapachowej świeczki do stylu aranżacji konkretnego wnętrza jest łatwe i nie powinno sprawić nikomu najmniejszego problemu. Ciekawy design szkła podkreślają różnokolorowe woski, których barwne wersje doskonale wpisują się specyficzny charakter wnętrz w stylu boho.

Materiał partnera