Czym jest dezynsekcja i zwalczanie jakich owadów możemy zlecić specjaliście

0
435
dezynsekcja w domu
Dezynsekcja to najogólniej mówiąc zwalczanie różnego rodzaju owadów, których obecność jest dla nas problemem | fot.: stock.adobe.com

Dezynsekcja to pojęcie, z którym przynajmniej raz w życiu zetknęła się zdecydowana większość z nas. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, co właściwie się pod nim kryje. Nie wszyscy wiedzą również, w czym dokładnie może pomóc nam dezynsekcja. Warto byłoby się tego dowiedzieć, bo w przyszłości być może i my będziemy jej potrzebować.

Dezynsekcja – co to takiego?

Dezynsekcja to najogólniej mówiąc zwalczanie różnego rodzaju owadów, których obecność jest dla nas problemem. Warto dodać, że większość z nich stanowi zagrożenie dla zdrowia człowieka. Aby można było w ogóle przeprowadzić dezynsekcję, należy posiadać specjalny sprzęt. Nietrudno zatem zgadnąć, że o pomoc w pozbyciu się owadów należy poprosić profesjonalistę. Dobierze on odpowiednią metodę dezynsekcji, dzięki której uda się osiągnąć sukces.

Rodzaje dezynsekcji 

Jak już zaznaczono wyżej, istnieją różne metody pozbywania się nieproszonych gości z domu. Wśród najbardziej popularnych metod dezynsekcji wymienić można chociażby opryskiwanie. Jak sama nazwa wskazuje, specjaliści dokonują oprysku przy pomocy odpowiednio dobranego preparatu. Przed przeprowadzeniem oprysku koniecznie należy usunąć przedmioty znajdujące się na blatach stołów czy regałach. Wszystko po to, aby nie osiadły na nich potencjalnie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia środki chemiczne. Kolejną metodą dezynsekcji jest tak zwane zamgławianie. W tym celu, rozpylany jest biobójczy środek w postaci mgły. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że rodzaj preparatu do dezynsekcji jest dobierany indywidualnie do konkretnego przypadku.

Jakich owadów można się pozbyć dzięki dezynsekcji?

Dzięki dezynsekcji można w skuteczny sposób pozbyć się wielu różnego rodzaju owadów, insektów i niepożądanych towarzyszy w naszym gospodarstwie domowym. Mowa tu między innymi o pluskwach. Są to wyjątkowo uciążliwe owady, które odpowiedzialne są między innymi za bolesne i swędzące ukąszenia. Niestety, pluskwy uchodzą za wyjątkowo trudne do zwalczenia. Należy jednak podejmować próby pozbycia się ich, bo pluskwy mogą przenosić niektóre choroby. W przypadku tych insektów, najczęściej zalecane jest zamgławianie.

Dezynsekcja może pomóc również w zwalczeniu karaluchów. Te czarne, dosyć duże owady uchodzą za wyjątkowo nieatrakcyjne i wzbudzają wstręt domowników. Nikt nie chciałby spotkać karalucha schodząc w nocy do kuchni po szklankę wody. Karaluchów można pozbyć się zarówno poprzez zamgławianie ULV, jak i przez opryskiwanie. Wybór metody zależy od oceny sytuacji. Dokona jej zatrudniony przez nas specjalista.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki dezynsekcji można pozbyć się także prusaków. Prusaki to owady o długich, ruchliwych czułkach i spłaszczone ciało. Prusaka najczęściej możemy znaleźć w magazynach, kuchniach, w ciepłych miejscach, szpitalach, zakładach gastronomicznych. Prusaki prowadzą nocny tryb życia. Profesjonaliści mają w swojej ofercie specjalistyczne sposoby na walkę z tymi insektami. Do sprawdzonych metod pozbycia się tych owadów należą zamgławianie ULV lub żelowanie. Jest to metoda mało uciążliwa dla ludzi, dlatego często wykorzystuje się ją w hotelach czy szkołach.

Dezynsekcja to pojęcie, pod którym kryją się różne metody zwalczania insektów. Przy pomocy dezynsekcji można pozbyć się między innymi pluskiew, prusaków, jak i karaluchów. Im szybciej podejmie się walkę z nieproszonymi gośćmi, tym większe szanse na zwycięstwo. Dobrze byłoby zatem nie bagatelizować problemu, tylko udać się po profesjonalną pomoc. 

OLI