Czy warto kupić blender ręczny, a jeżeli tak, to jaki model wybrać?

0
403
blender ręczny
Ergonomiczny kształt, wydajne blendowanie i miksowanie, bezawaryjna praca - to najważniejsze cechy, jakimi powinno wyróżniać się nowoczesne urządzenie | fot.: materiał partnera

Blendery ręczne to niepozorne urządzenie, które może stać się jednym z najczęściej używanych sprzętów w naszej kuchni. Jednak aby tak się stało zakup musi być przemyślany. Blender ręczny powinien mieć odpowiednią moc, być łatwy w czyszczeniu, a do tego niezawodny. Ze względu na duży wybór modeli trudno samodzielnie znaleźć najlepszy blender, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik.

  1. Do czego przydają się blendery ręczne?
  2. Blender ręczny vs blender kielichowy
  3. Czy dobry blender ręczny musi być drogi?
  4. Aktualny ranking blenderów ręcznych

Jeżeli zastanawiasz się, czym powinien wyróżniać się porządny blender kuchenny, aby sprawdził się nawet w przypadku najtwardszych składników, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Znajdziesz tu również skrócony ranking blenderów ręcznych, który obejmuje wyłącznie sprawdzone i chętnie wybierane modele.

Do czego przydają się blendery ręczne?

Wyposażony w wydajny silnik blender ręczny oferuje dużą wszechstronność i wygodę. Ergonomiczny uchwyt pozwala na stabilne używanie urządzenia, a dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się w każdej kuchni. Dzięki użyciu blendera ręcznego można na przykład miksować składniki bezpośrednio w naczyniu, w którym przygotowuje się posiłek. To natomiast pozwala ograniczyć do minimum ilość brudnych naczyń. Blendery ręczne doskonale sprawdzają się w przypadku zup kremów, sosów oraz do takich czynności jak kruszenie lodu. Można z jego pomocą przygotowywać również pyszne i zdrowe koktajle.

Blender ręczny vs blender kielichowy

W porównaniu z blenderem kielichowym, blender ręczny jest bardziej mobilny i łatwiejszy do przechowywania oraz czyszczenia. Zaletą blenderów kielichowych jest natomiast większa moc oraz dostęp do dodatkowych funkcji, czego przykładem może być funkcja turbo. Osobom, które chcą na razie kupić jeden model blendera, zdecydowanie można polecić produkty ręczne, ponieważ są najbardziej praktyczne i przystępne cenowo.

Czy dobry blender ręczny musi być drogi?

Ergonomiczny kształt, wydajne blendowanie i miksowanie, bezawaryjna praca – to najważniejsze cechy, jakimi powinno wyróżniać się nowoczesne urządzenie. Czy takie blendery muszą być drogie? Okazuje się, że nie! Najpopularniejsze blendery ręczne można kupić w cenach zaczynających się już od około 120 złotych, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na taki zakup.

Aktualny ranking blenderów ręcznych

Jak można sprawdzić w nowym rankingu tych urządzeń, najlepsze blendery ręczne to między innymi:

  • Emavo EMABLE47005 (1000 W) – chociaż model ten kosztuje zaledwie 120 złotych, cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Na najważniejsze zalety wskazują oni dużą wydajność oraz dopracowany design.
  • Kerch Quick HB1200 (1200 W) – jeszcze mocniejszy blender, który również ma bardzo dobre oceny. Produkt jest nieco droższy od modelu Emavo, ale za to bez problemu poradzi sobie z najtwardszymi produktami.
  • Transa Electronics BlendaFresh (1500 W) – pod względem mocy jest to zdecydowany lider w zestawieniu, szczególnie że jego cena jest niewiele wyższa od pozostałych urządzeń. Obecnie trzeba za niego zapłacić około 209 złotych.

Więcej sprawdzonych modeli blenderów ręcznych znajdziesz we wspomnianym rankingu. Warto się z nim zapoznać, aby uniknąć nietrafionych zakupów i wybrać urządzenie, które nawet przy codziennym użytkowaniu bez żadnych problemów posłuży przez długi czas. Niektóre modele dostępne są w różnych kolorach, więc jeżeli komuś zależy na tym, aby wszystkie sprzęty kuchenne dobrze do siebie pasowały, powinien zwrócić na to uwagę.

Podsumowując, wybór odpowiedniego blendera ręcznego ma kluczowe znaczenie dla uzyskania maksymalnej wygody i efektywności podczas pracy w kuchni. Należy zwrócić uwagę na moc, łatwość czyszczenia oraz niezawodność urządzenia. Powyższe porady na pewno ułatwią zakup odpowiedniego modelu, szczególnie że wystarczy skorzystać z jednej z wielu propozycji z aktualnego rankingu blenderów ręcznych, aby kupić wysokiej jakości sprzęt w dobrej cenie.

Artykuł sponsorowany