Co musisz wiedzieć przy wyborze narożnika?

0
849
wnętrze w stylu vintage
Łatwość pielęgnacji mebli tapicerowanych zależy od rodzaju obicia | fot.: materiał partnera

Nie da się ukryć, że meble wypoczynkowe są bardzo istotnym wyposażeniem przestrzeni. Salon jest miejscem, w którym odpoczywamy, przyjmujemy gości i spędzamy większość dnia. Dobór właściwego siedziska nie jest łatwy, bo trzeba wziąć pod uwagę nie tylko aspekty wizualne, ale również funkcjonalne.  

Sofa czy narożnik materiałowy- co wybrać? 

W kategorii “meble tapicerowane” zawierają się nie tylko kanapy, ale również sofy, fotele, narożnik systemowy i pufy. Wybór konkretnego zestawu zależy od metrażu salonu. Zestaw wypoczynkowy nie może zagracać pomieszczenia. Kanapy i sofy mogą być jedno, dwu lub trzyosobowe. Narożniki zazwyczaj są większe i świetnie sprawdzają się w przestronnych wnętrzach. Narożnik materiałowy bardzo często przypomina literę U lub L. Doskonale sprawdza się jako przedmiot dzielący salon z aneksem na dwie strefy funkcjonalne. Taki mebel bardzo dobrze wygląda na środku pomieszczenia. Zestawy wypoczynkowe mogą być nierozkładane albo mieć możliwość rozkładania. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce do spania.  

Materiały obiciowe mebli – jakie wybrać? 

Meble tapicerowane mogą być pokryte tkaninami. Takie produkty są bardzo miłe i delikatne w dotyku. Do najpopularniejszych materiałów zalicza się: szenil, welur, sztruks, aksamit, nubuk i mikrofibra.  

Alternatywą dla materiałów jest skóra naturalna. Skórzane meble tapicerowane nigdy nie wyjdą z mody. Obicie jest niezwykle eleganckie i szykowne. Meble takie jak: https://www.polipol-international.pl/pl/lavita.html używa się często w gabinetach i salonach w stylu glamour. Obecnie alternatywą dla skóry naturalnej jest ekoskóra, która wyglądem nie odbiega od pierwowzoru. Zamiennik jest tańszy i nie wypływa negatywnie na środowisko.   

Meble tapicerowane – pielęgnacja krok po kroku 

Łatwość pielęgnacji mebli tapicerowanych zależy od rodzaju obicia. Przykładowo, niewymagającą tkaniną jest sztruks, z którego szybko można usunąć zabrudzenia. Decydując się na meble materiałowe, warto postawić na włókna, które w jak najmniejszym stopniu wpijają wodę. Specjaliści mówią, że najłatwiej pielęgnuje się skórę. Jest to prawdą, o ile stosujemy odpowiednie preparaty chroniące ten materiał. W sklepach dostępne są spraye i pianki. Jeśli na meblach tapicerowanych pojawią się zabrudzenia trzeba od razu je zmyć wilgotną ściereczką i wytrzeć do sucha. Woda niszczy materiał i może doprowadzić do rozerwania tapicerki.    

Materiał partnera