Ciekawe modele lamp sufitowych, które możesz wybrać do swojego domu

0
493
oświetlenie w domu
To, czy do domu wybierzemy żyrandol, który będzie wisiał znacznie poniżej sufitu, czy może zdecydujemy się na płaski plafon, zależy przede wszystkim od wystroju całego pomieszczenia | fot.: materiały prasowe

Lampy sufitowe są jednym z tych elementów naszego wyposażenia, który jest niezbędny do ozdobienia domu, ale też jego codziennego komfortowego wykorzystywania. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób najlepiej będzie dobrać ten rodzaj oświetlenia do poszczególnych pomieszczeń, ale też jakie interesujące modele możemy wykorzystać, aby urozmaicić swoje otoczenie.

Lampy sufitowe: płaskie plafony i wiszące żyrandole

To, czy do domu wybierzemy żyrandol, który będzie wisiał znacznie poniżej sufitu, czy może zdecydujemy się na płaski plafon, zależy przede wszystkim od wystroju całego pomieszczenia. W pokojach małych i niskich powinniśmy przede wszystkim umieszczać stosunkowo niewielkie, płasko montowane na suficie plafony. Dzięki temu nie będą zabierać i tak już cennej przestrzeni ani pomniejszać optycznie otoczenia. Są idealne szczególnie wtedy, gdy zależy nam na zachowaniu wrażenia jak największej przestronności.

Z kolei do pomieszczeń dużych i bardzo wysokich lepiej mogą sprawdzić się długie żyrandole, które wypełnią nadmiar pustej przestrzeni w górnej partii pokoju. Sprawią, że jego wystrój będzie wydawał się bardziej wyrównany na każdej wysokości, a odpowiednio dobrane wymownie podkreślą stylizację.

Lampy kierunkowe

Jednym z ciekawych rodzajów lamp, na które możemy się zdecydować, są lampy kierunkowe, w przypadku których możemy zmieniać kąt padania światła. Są idealne do pomieszczeń, w których zależy nam na różnych ustawieniach oświetlenia w zależności od sytuacji, takich jak sypialnie czy kuchnie. Dzięki nim możemy łatwo doświetlić tę część pokoju, która jest dla nas najistotniejsza, np. blat kuchenny podczas przygotowywania posiłku czy fotel w czasie czytania książki.

Lampy na skosach

Czy w twojej sypialni są skosy? Często zdarza się, że ze względu na swoje ustawienie i kierunek są mało funkcjonalne i pozostają zupełnie puste. Aby tak nie było i w celu zapewnienia lepszego oświetlenia tej partii pokoju, która znajduje się pod skosem, możemy na nich umieścić specjalne lampy sufitowe dostosowane do skosów. Są wygodne, estetyczne i sprawiają, że pomieszczenie zaczyna dosłownie nabierać nowych kształtów, ponieważ urozmaicają najbardziej monotonną, dużą powierzchnię, jaką jest skos.

Lampy z funkcją ściemniania

Ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza w sypialni albo salonie może być lampa z funkcją ściemniania. Pozwala na regulowanie natężenia światła w zależności od naszych potrzeb, co daje efekt od pełnego rozświetlenia aż do półmroku. Dzięki temu możemy łatwo wprowadzić do pomieszczenia taką atmosferę, która będzie tajemnicza, romantyczna lub radosna. Poeksperymentuj, a na pewno ucieszy cię duża ilość możliwości, którą będziesz mieć!

Lampy z czujnikiem ruchu lub sterowane pilotem

Lubisz mieć możliwość zapalania światła bez podchodzenia do przełącznika? A na dodatek nie chce ci się pamiętać o wyłączaniu światła i marzysz o tym, aby samo zgasło? Albo chociaż, aby jego wyłączenie było możliwe z tego miejsca, w którym jesteś, czyli niekoniecznie blisko przełącznika? W takim razie lampy z czujnikiem ruchu albo sterowane pilotem będą dla ciebie idealne. Pozwolą ci jeszcze bardziej komfortowo korzystać z domu i zapomnieć o takich szczegółach, jak potrzeba szukania przełącznika.

Materiał partnera