5 powodów, dla których warto postawić na drzwi szklane

0
1703
Szklane drzwi
Drzwi szklane to te, w których całe skrzydło zostało wykonane ze szkła. | fot.: Fotolia

Jeśli drzwi wewnętrzne, to tylko drewniane? Niekoniecznie. Coraz więcej osób decyduje się na ich zamianę na drzwi szklane. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są niepraktyczne, w rzeczywistości to bardzo rozsądne i ciekawe pod względem architektonicznym rozwiązanie. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć ich montaż.

Drzwi szklane to te, w których całe skrzydło zostało wykonane ze szkła. Niepowtarzalna tafla idealnie sprawdza się w każdym typie wnętrza – zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym.

Do domu i do biura

Gdzie możesz zamontować drzwi szklane? Właściwie wszędzie we wnętrzach. Tu nie ma żadnych ograniczeń. Najczęściej jednak ten typ drzwi trafia do łazienek pozbawionych okien – aby wpuścić do ich wnętrza więcej światła i powiększyć je optycznie. Ale nie tylko. Doskonale sprawdzą się również w biurze czy też w charakterze wejścia do sypialni bądź pokoju dziecięcego. Moc wzorów – zarówno bardzo stonowanych i minimalistycznych, jak i tych designerskich – sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nadają wnętrzom nowoczesnego posmaku

Drewno jest klasyczne, szkło zaś – nowoczesne. Jeśli więc myślisz o aranżacji, która wpisuje się w najnowsze trendy, np. w styl industrialny czy modernistyczny – drzwi szklane będą strzałem w dziesiątkę. Niesamowity połysk, ciekawa gra światłocienia, gładkość tafli… w połączeniu z minimalistycznymi, nowoczesnymi meblami spiszą się idealnie. A jeżeli chcesz zaszaleć, możesz wybrać np. model z wydrukiem, który dopasujesz do indywidualnych potrzeb. Takie wersje szklanych skrzydeł drzwiowych znajdziesz np. na SolidneDrzwi.pl.

Są bardzo bezpieczne

Szkło, choć może się wydawać inaczej, jest bardzo trwałym materiałem. Zwłaszcza to przeznaczane do produkcji drzwi – grube i dokładnie hartowane. W tym procesie jest wyprażane przez wiele godzin w wysokiej temperaturze, przez co nabiera wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne czy ugięcia. Jeśli już dojdzie do jego pęknięcia – co zdarza się rzadko – nie stworzy zagrożenia, ponieważ rozpadnie się na małe kawałeczki o dość łagodnych krawędziach. Nie trzeba się więc ich obawiać nawet w domu, w którym mieszkają małe dzieci.

Można je zamontować na wiele sposobów

Choć tego typu drzwi wymagają zamontowania specjalnych ościeżnic, dają szerokie pole do popisu w kwestii funkcjonalności. Odpowiednio dobrane skrzydła drzwiowe ze szkła mogą być zamontowane prawo- i lewostronnie, a także – co istotne zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach czy lokalach – jako drzwi przesuwne.

Powiększają optycznie przestrzeń

… i wpuszczają do niej światło. Nie oznacza to jednak, że muszą być przezroczyste. Pośród wielu modeli i wzorów można znaleźć te zupełnie transparentne, ale i wykonane np. ze szkła mlecznego, o teksturze, która zapewnia więcej prywatności czy zadrukowane designerskim wzorem. Niezależnie jednak od tego, który model wybierzesz, możesz oczekiwać, że przestrzeń optycznie się powiększy i nabierze „świeżości”.

Czy zatem warto zainwestować w szklane drzwi? Decyzja należy do Ciebie. Pewne jest jedno: warto się im przyjrzeć podczas wykańczania wnętrz. A nuż spiszą się lepiej niż te tradycyjne?


Materiał partnera zewnętrznego